GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

Stypendia NASK - pozyskaj środki na realizację nowatorskiego pomysłu
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-11-03 14:35 - dodaj komentarz
Fundusze na badania, projekty innowacyjne i inne koncepcje badawczo-rozwojowe, związane z obszarami informatycznymi i nowymi technologiami oferuje Państwowy Instytut Badawczy NASK. Program stypendialny powstał głównie z myślą o rozwoju karier i nowatorskich pomysłów pracowników NASK, ale jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Zgłoszenia do konkursu na stypendia badawcze będą przyjmowane do 20 grudnia.
Samsung Electronics ogłasza wyniki za trzeci kwartał 2017 r.
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-11-03 14:32 - dodaj komentarz
31 października 2017 firma Samsung Electronics ogłosiła wyniki finansowe za trzeci kwartał 2017 roku. Jej przychody w tym okresie wyniosły 62,05 biliona KRW, co stanowi wzrost o 14,23 biliona KRW względem poprzedniego roku, podczas gdy zysk z działalności operacyjnej za III kw. osiągnął rekordowy poziom 14,53 biliona KRW, czyli zwiększył się o 9,33 biliona KRW. Czynnikiem, który przyczynił się do dobrych wyników firmy Samsung w trzecim kwartale, było duże zapotrzebowanie na układy
Prewencja nadal stanowi główny filar cyberbezpieczeństwa korporacyjnego
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-11-03 14:28 - dodaj komentarz
Jeśli jednak doszło już do ataku, wykrycie i reakcja mają znaczenie krytyczne: natychmiastowe wykrycie ponad dwukrotnie zmniejsza średni koszt odzyskania sprawności po incydencie — z 1,2 mln do 456 000 dolarów na jedno przedsiębiorstwo. W świetle ostatnich zaawansowanych ataków i epidemii, takich jak WannaCry czy ExPetr, organizacje powinny zadać sobie pytanie: „Co się stanie, gdy padnę ofiarą ataku?”.
Profesjonalny dron Parrot Bebop-Pro Thermal z kamerą termowizyjną
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-11-03 14:21 - dodaj komentarz
Parrot Bebop-Pro Thermal to nowy dron wyposażony w system termowizyjny, przeznaczony dla branży budowlanej, inspektorów budynków, firm związanych z fotowoltaiką i funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego. Dron Bebop-Pro Thermal dedykowany jest do zadań profesjonalnych. W nowej serii Parrot Professional wykorzystano sprawdzone technologie dronów konsumenckich, aby stworzyć zestawy przydatne dla małych przedsiębiorstw oraz indywidualnych specjalistów.
Płatności mPay w pięciu kolejnych miastach
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-11-02 15:24 - dodaj komentarz
Z początkiem listopada płatności mPay pojawiły się w pięciu kolejnych miastach. W Suwałkach, Wałbrzychu i Kłodzku system obsługuje sprzedaż mobilnych biletów komunikacji miejskiej, a w Kielcach i Lesznie pozwala dokonywać płatności za parkowanie. Płatności mPay za bilety komunikacji miejskiej działają obecnie w 26 miastach na terenie całej Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Firma współpracuje ponadto z Komunikacyjnym Związkiem Komunalnym Górnośląskiego
Projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-11-02 15:22 - dodaj komentarz
Zapewnienie wysokiego poziomu cyberbezpieczeństwa – to jeden z priorytetów Ministerstwa Cyfryzacji, określony już w listopadzie 2015 roku. Zarówno na poziomie krajowym, jak i w Unii Europejskiej. Prezentowany dziś projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa to wynik prac ekspertów zarówno administracji publicznej, jak i przedstawicieli kluczowych sektorów gospodarki.
Trendy w reklamie cyfrowej
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-11-02 15:17 - dodaj komentarz
W pierwszym półroczu 2017 roku wydatki na reklamę cyfrową wyniosły 1,86 mld zł, o 133 mln zł więcej niż rok wcześniej w porównywalnym okresie, co przełożyło się na dynamikę wzrostu na poziomie 8 proc. Kluczowy wpływ na tempo rozwojowe miały: wideo online, serwisy społecznościowe oraz programmatic. W świetle obecnej koniunktury zatrzymały się wydatki na tradycyjną reklamę graficzną oraz mobile.
Let’s Connect to Grow – rusza V edycja programu UPC Biznes Think Big
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-11-02 15:13 - dodaj komentarz
Program wspiera przedsiębiorców z regionu Europy Środkowej i Wschodniej tj.: Polski, Czech, Rumunii, Słowacji i Węgier w doskonaleniu produktów i usług, charakteryzujących się największym potencjałem biznesowym. Pula nagród finansowych to 20 000 Euro. Dodatkowo tegoroczna odsłona programu została wzbogacona o Akademię Think Big – program mentoringowy, zapewniający uczestnikom wsparcie merytoryczne i szeroki pakiet szkoleń.
Silence: nowy rosyjskojęzyczny cybergang poluje na organizacje finansowe
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-11-02 15:11 - dodaj komentarz
We wrześniu bieżącego roku badacze z Kaspersky Lab zidentyfikowali nową serię ataków wymierzonych w przynajmniej 10 organizacji finansowych w wielu regionach, łącznie z Rosją, Armenią i Malezją. Działania te były prowadzone przez nową grupę nazwaną Silence, która kradnąc pieniądze od swoich ofiar, stosuje techniki podobne do metod wykorzystywanych przez inną grupę cyberprzestępczą — Carbanak. Cybergang jest w dalszym ciągu aktywny.
Microsoft HoloLens trafia do Polski
dodał: Monika Kowalczewska - 2017-11-02 15:09 - dodaj komentarz
Podczas londyńskiej konferencji Future Decoded firma Microsoft ogłosiła, że HoloLens, czyli pierwszy na świecie komputer holograficzny z systemem Windows 10, trafi na 29 nowych rynków w Europie. Jednym z nich jest również Polska. Z możliwości, jakie oferuje rzeczywistość mieszana Microsoft HoloLens, będą mogli również skorzystać mieszkańcy: Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Węgier, Islandii, Włoch, Łotwy, Liechtensteinu,
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: