GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

LG V30 inspiruje artystów - nowy smartfon LG jako dzieło sztuki kinetycznej

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2017-10-31 15:40 - czytano: 671 razy - dodaj komentarz
LG V30 inspiruje artystów - nowy smartfon LG jako dzieło sztuki kinetycznejZnany artysta Michael Murphy stworzył niezwykłe instalacje inspirowane najnowszym flagowcem LG. Firma LG Electronics nawiązała współpracę z Michaelem Murphym, światowej sławy twórcą sztuki kinetycznej. Jej owocem są rzeźby, które przedstawiają bogate funkcje multimedialne najnowszego smartfona LG. W sztuce kinetycznej efekt artystyczny opiera się na wrażeniu zmienności dzieła. Aby je uzyskać, konieczny jest ruch. Sama instalacja pozostaje jednak statyczna.
REKLAMA
To widz, zmieniając punkt widzenia, obserwuje jak dzieło całkowicie się zmienia. Bez wątpienia, ten fascynujący nurt sztuki dostarcza najsilniejszych wrażeń podczas oglądania wystawy na żywo. Z myślą o milionach miłośników sztuki, którzy nie mogą osobiście odwiedzić wystawy Murphy'ego, dwie instalacje artysty stanowiące interpretację funkcji audio i wideo smartfona LG V30 zostały sfilmowane. Dzięki temu można je podziwiać w pełnej okazałości także online:

Smartfon LG V30 jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą zarówno tworzyć, jak i odtwarzać treści multimedialne. Firma LG uznała, że dzieła kinetyczne są najlepszą drogą komunikacji z entuzjastami sztuki i technologii. Z tego powodu nawiązała współpracę z twórcą, który potrafi najlepiej urzeczywistnić tę koncepcję -Michaelem Murphy.

Tworzący na nowojorskim Brooklynie Murphy, zasłynął dzięki wykonanej w 2007 roku serii portretów Baracka Obamy, kandydującego wówczas na prezydenta USA, która w istotny sposób wpłynęła na ruch Art for Obama. Artysta jest pionierem tzw. Sztuki Perceptualnej, w której wielowymiarowe techniki są wykorzystywane do tworzenia trójwymiarowych dzieł. Murphy to autor m.in. tak wybitnych prac, jak Perceptual Shift i Gun Country, które odnoszą się do tematów bieżących dyskusji polityczno-społecznych w USA.

- Chcieliśmy rozpalić wyobraźnię osób obdarzonych zmysłem twórczym, pobudzić je do niekonwencjonalnego myślenia i przełamywania tradycyjnych granic, tak jak czyni to Michael Murphy. Prezentowanie produktów takich jak smartfon V30 w nowoczesny i kreatywny sposób jest najskuteczniejszą metodą komunikowania się z grupą docelową twórców treści
- powiedział Kim Su-young, szef marketingu LG Mobile Communications.

LG V30 został szczególnie doceniony za najlepsze funkcje multimedialne wśród tegorocznych smartfonów klasy prenium. Do najważniejszych parametrów smartfona zaliczają się: obiektyw o jasności f/1,6 ze szklanymi soczewkami Crystal Clear, dwa aparaty z obiektywami o kącie widzenia 120 stopni i zminimalizowanych zniekształceniach krawędzi, przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad oraz system dźwiękowy opracowany przez ekspertów z firmy B&O PLAY.
Źródło: LG
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: