GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

Nowe technologie mogą wygrać wybory w 2019
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-24 14:32 - dodaj komentarz
Armie botów, farmy trolli i fake news - to zjawiska na styku świata polityki i nowych technologii chętnie opisywane w sensacyjny sposób. Trudno ocenić ich wpływ na wyniki, ale bez wątpienia robią zamieszanie. Eksperci udowadniają, że prawdziwe zdobywanie zwolenników za pomocą nowych mediów powinno wykorzystywać ich największy atut - bezpośrednią komunikację.
Transcend: Szybki dysk przenośny w eleganckiej i wytrzymałej obudowie
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-24 14:28 - dodaj komentarz
Firma TRANSCEND prezentuje nowy zewnętrzny dysk SSD ESD350C korzystający z interfejsu USB 3.1 typu C. Dysk cechuje prędkość odczytu na poziomie 1 050 MB/s oraz zapisu do 950 MB/s. Przeznaczony jest dla użytkowników, którzy potrzebują wydajnego, ale też dobrze prezentującego się nośnika na czas podróży czy pracy na urządzeniach przenośnych. Umieszczony w urządzeniu dysk SSD PCIe zapewnia prędkość odczytu do 1 050 MB/s oraz zapisu do 950 MB/s.
Swisscom i Telecom Italia w gronie klientów Grape Up z branży telekomunikacyjnej
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-24 14:24 - dodaj komentarz
Wdrażanie sieci 5G, automatyzacja oraz tworzenie nowych usług w oparciu o chmurę, internet rzeczy (IoT), Big Data i sztuczną inteligencję – to wyzwania, które w największym stopniu będą napędzały cyfrową transformację w branży telekomunikacyjnej w najbliższych latach. W sprostaniu tym wyzwaniom chce pomóc telekomom i operatorom telewizji kablowych Grape Up, polska firma specjalizująca się w technologiach cloud native oraz w podejściu DevOps w produkcji oprogramowania.
Prezentacja rezultatów projektu Narodowa Platforma Cyberbezpieczeństwa
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-23 16:10 - dodaj komentarz
NASK uczestniczył w konferencji ICMCIS 2019, która odbyła się w Budvie (Czarnogóra) w dniach 15-16 maja. Przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego tegorocznej konferencji była profesor Milica Pejanović-Djurišić, stały przedstawiciel Czarnogóry w ONZ, a przewodniczącym Komitetu Sterującego dr Peter Lenk z NATO Communications and Information Systems Agency (NCIA). Konferencję otworzyli: Predrag Bošković , Minister Obrony Czarnogóry oraz dwóch przedstawicieli NATO Science and Technology Organization (STO): dr Pavel Zůna,
Na eurowybory zabierz długopis i smartfon z aplikacją mObywatel
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-23 16:08 - dodaj komentarz
26 maja 2019, podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego, wyborcy będą mogli pobrać kartę do głosowania nie tylko z dowodem osobistym, ale również z aplikacją mObywatel. Podczas eurowyborów głosujący będą mogli potwierdzić swoją tożsamość w obwodowych komisjach wyborczych nie tylko na podstawie dowodów osobistych czy paszportów, ale również przy pomocy aplikacji mObywatel. Taką możliwość potwierdza uchwała Państwowej Komisji Wyborczej (nr 70/2019 z dnia 26 kwietnia 2019),
Dobry antywirus ma chronić i nie wpływać na wydajność komputera
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-23 16:04 - dodaj komentarz
Najnowszy test AV-Comparatives wyłonił antywirusy, których praca najmniej wpływa na wydajność chronionego komputera. Przetestowano szesnaście programów antywirusowych. Najlepszy okazał się popularny w Polsce ESET Internet Security. Ponadto, to samo rozwiązanie otrzymało kolejną certyfikację Virus Bulletin (VB100), która potwierdziła skuteczność detekcji ESET.
Kolor laptopa mówi o Tobie więcej niż myślisz
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-23 16:02 - dodaj komentarz
Przez wiele lat branża komputerowa pozostawała niewrażliwa na kolory i ich odcienie. Producenci sprzętu komputerowego malowali więc wszystko w bezpiecznych barwach: w czerni czy srebrze. Opatrzyliśmy się już jednak z tymi kolorami i wydaje się, że nastał w końcu dobry moment, by zapytać: jaki kolor ma dzisiaj technologia? Czy temat kolorystycznego dopasowania laptopa do naszej profesji czy zajmowanego w firmie stanowiska, jest w ogóle wart opisywania?
Orange zaprasza gminy realizujące budowę sieci światłowodowej z dofinansowaniem UE
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-23 15:57 - dodaj komentarz
Orange Polska zaprasza gminy, w których realizuje budowę sieci światłowodowej z dofinansowaniem UE w ramach POPC, do programu „Gmina otwarta na inwestycje”. Gminy biorące w nim udział mogą przyspieszyć budowę światłowodowego internetu dla mieszkańców i lokalnych firm, zwiększyć konkurencyjność swojej miejscowości i zyskać szanse aktywnego udziału w budowaniu cyfrowej przyszłości Polski. Program odbywa się pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Liczba mobilnych trojanów bankowych wzrosła o 58proc. w I kwartale 2019 r.
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-23 15:54 - dodaj komentarz
Badacze z Kaspersky Lab odkryli niepokojący wzrost liczby szkodliwego oprogramowania służącego do kradzieży danych uwierzytelniających oraz pieniędzy z kont bankowych. W I kwartale 2019 r. zidentyfikowano 29 841 plików takiego szkodliwego oprogramowania, co stanowi wzrost o 18 501 w stosunku do ostatnich trzech miesięcy ubiegłego roku. Łącznie wykryto ataki na ponad 300 000 użytkowników. Dane pochodzą z nowego raportu Kaspersky Lab dotyczącego ewolucji cyberzagrożeń w I kwartale 2019 r.
Orange zaprasza gminy realizujące budowę sieci światłowodowej z dofinansowaniem UE
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-23 15:52 - dodaj komentarz
Orange Polska zaprasza gminy, w których realizuje budowę sieci światłowodowej z dofinansowaniem UE w ramach POPC, do programu „Gmina otwarta na inwestycje”. Gminy biorące w nim udział mogą przyspieszyć budowę światłowodowego internetu dla mieszkańców i lokalnych firm, zwiększyć konkurencyjność swojej miejscowości i zyskać szanse aktywnego udziału w budowaniu cyfrowej przyszłości Polski. Program odbywa się pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: