GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

Klienci Amazona mogą płacić bitcoinami
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-04-26 15:37 - dodaj komentarz
Płatności w wirtualnej walucie bitcoin są teraz opcją w Amazonie, natomiast inne platformy handlu internetowego zaakceptują je do roku 2020. Będzie to możliwe dzięki startupowi, rozszerzeniu przeglądarki i technologii lightning network. Sieć Bitcoin przetwarza zaledwie 7 transakcji na sekundę, podczas gdy Visa obsługuje ich około 24 tys. Jednak zastosowany w technologii lightning network protokół płatności zapewnia skalowalność i pozwala na poprawę czasu przetwarzania.
Całe życie w Internecie – rzeczywistość polskich nastolatków
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-04-26 15:34 - dodaj komentarz
Z najnowszego raportu Państwowego Instytutu Badawczego NASK wyłania się niepokojący obraz – nastolatki w Polsce coraz więcej czasu spędzają w Internecie. Eksperci z ESET radzą rodzicom co zrobić, by wirtualny świat nie zdominował życia ich pociech. Młodzi ludzie coraz częściej nie wyobrażają sobie życia bez Internetu. Stanowi on dla nich zarówno główne źródło rozrywki, jak i narzędzie do kontaktu z rodziną i znajomymi.
Refarming 2100 MHz w Orange trwa. Kolejne miejscowości z szybszym internetem
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-04-26 15:33 - dodaj komentarz
Już na blisko 4,5 tys. stacji bazowych, z których korzystają klienci Orange działa 4G LTE w paśmie 2100 MHz. Jeszcze na początku ubiegłego roku w paśmie tym działała tylko sieć 3G, jednak jak pewnie pamiętacie podjęliśmy decyzję, by przeznaczyć je częściowo dla sieci 4G. Powód jest prosty – przez sieć 4G przechodzi już 90% transferu danych, a dzięki VoLTE także wiele rozmów, dlatego musi być ona możliwie mocno „dopieszczona”.
Smart TV, czyli największe kino w historii
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-04-25 15:44 - dodaj komentarz
W 2018 roku w polskich kinach premierę miały 384 filmy*. Na pierwszy rzut oka liczba ta robi wrażenie, ale w zestawieniu z ofertą dostępną w ramach popularnych platform VOD – gdzie na serwis średnio przypada od kilkunastu do kilkudziesięciu nowych pozycji miesięcznie – wyraźnie widać, że kinowa oferta to jedynie kropla w morzu. Coraz częściej widzowie wybierają „kino” w domowym salonie. Dzięki Smart TV, popularności większych telewizorów oraz świetnej jakości obrazu
Orange Światłowód o prędkości 1Gb/s dostępny w całym kraju
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-04-25 15:40 - dodaj komentarz
Wszyscy, którzy mieszkają w zasięgu Orange Światłowodu, mogą już korzystać z superszybkiego internetu o prędkości 1Gb/s. Dotychczas ten najszybszy internet był dostępny tylko dla mieszkańców 76 gmin, w których rynek szerokopasmowego internetu został zderegulowany przez UKE. Obecnie oferta o prędkości do 1 Gb/s jest już dostępna wszędzie tam, gdzie Orange wybudował sieć światłowodową – dla ponad 3,5 mln gospodarstw domowych.
Samsung i Infuture Hatalska Foresight Institute prezentują wizję pracy przyszłości
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-04-25 15:39 - dodaj komentarz
47% istniejących obecnie zawodów może zniknąć do 2030 roku. Ustąpią one miejsca nowym profesjom, kształtowanym przez 32 czynniki zmian – prognozują eksperci, autorzy raportu Pracownik Przyszłości zrealizowanego przez Infuture Hatalska Foresight Institute na zlecenie firmy Samsung. Opracowanie odpowiada m.in. na pytania kim będzie pracownik przyszłości, w jakim środowisku przyjdzie mu funkcjonować i jakie kompetencje będą pożądane na rynku pracy jutra.
Polska w światłowodowej czołówce
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-04-25 15:34 - dodaj komentarz
Według najnowszej edycji analizy FTTH Council oraz IDATE DigiWorld – Europe Broadband Status, Polska współtworzy europejską czołówkę państw z najwyższymi wzrostami w rankingach wykorzystania szybkiej łączności z Internetem poprzez sieci światłowodowe. Pod względem ilości gospodarstw domowych znajdujących się w ich zasięgu, Polska, z wynikiem 40,5% przyrostu w okresie od 09.2017 do 09.2018, ustępuje jedynie Włochom, gdzie odsetek ten wyniósł tylko nieznacznie więcej – 43,1%.
HONOR 8X: Przekraczanie granic
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-04-25 15:31 - dodaj komentarz
W Centrum Badawczym Huawei w Xi’an marka Honor zorganizowała spotkanie z udziałem dziennikarzy i fanów, podczas którego zaprezentowała proces produkcyjny i testowy, oraz technologię stosowaną w best-sellerze marki - modelu Honor 8X. Na potrzeby tego wydarzenia centrum w Xi’an po raz pierwszy otworzyło się dla publiczności, by zaprezentować kluczową technologię i proces testowania niezawodności Honora 8X.
Projektor dla graczy z odświeżaniem 120 Hz i HDR od Optomy
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-04-25 15:24 - dodaj komentarz
Firma Optoma wprowadza do swojej oferty projektor HD29H. Charakteryzuje go czas reakcji na poziomie 8,4 ms oraz odświeżanie o częstotliwości 120 Hz. Dzięki temu HD29H może być ciekawą propozycją dla graczy, którzy chcą pograć na ekranie o dużej przekątnej przy zachowaniu wysokiej responsywności rozgrywki. Projektory wykonane w technologii DLP są polecane do gier ze względu na krótki czas reakcji. Im jest on krótszy, tym wrażenia płynące z rozgrywki są lepsze, szczególnie jeśli mowa o
Coraz więcej cyberataków na sektor energetyczny
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-04-25 15:19 - dodaj komentarz
Według raportu F-Secure celem atakujących sektor energetyczny są nie tylko zyski, ale też działania o charakterze szpiegowskim czy wywieranie nacisków politycznych. Punktem dostępu do zakładowej sieci są często pracownicy, którzy padają ofiarami tzw. spear phishingu . Efektem może być zablokowanie kontroli nad urządzeniami, a nawet całkowity paraliż systemów. Celem przestępców, często powiązanych z rządami państw, jest infrastruktura krytyczna (ang. Critical Network Infrastructure, CNI).
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: