GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

Sześć sposobów, jak stworzyć i stosować bezpieczne hasło
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-17 15:29 - dodaj komentarz
Specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa stale zwracają uwagę na konieczność stosowania odpowiednio silnych i zróżnicowanych haseł do różnych kont online. Problem jest o tyle istotny, że wykradzione lub słabe dane dostępowe odpowiadają za aż 81% przypadków naruszeń bezpieczeństwa – wynika z raportu „Data Breach Investigation” firmy Verizon. W dodatku 83% użytkowników internetu przyznaje się, że stosuje to samo hasło do wielu kont.
Kolejki w urzędach odejdą w zapomnienie? Urzędnicy dostrzegli zalety e-Administracji
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-17 15:26 - dodaj komentarz
Polska administracja publiczna stawia na szybki i nowoczesny kontakt z petentem. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku aż 96,6 proc. urzędów, samorządów itd. udostępniało swoje usługi przez Internet. Liderami w tym podsumowaniu są Urzędy Marszałkowskie. Wszystkie poszły drogą digitalizacji. W raporcie GUS czytamy, że 71,0 proc. jednostek korzystało z dostępu do Internetu za pomocą stałego łącza w technologii DSL.
Polskie prawo jest niezgodne z RODO?
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-17 15:22 - dodaj komentarz
Od 4 maja obowiązuje w polskim prawie tzw. ustawa wprowadzająca. Znowelizowała ona m.in. Ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną (UŚUDE). Niezmienione w niej pozostały np. przepisy mówiące o konieczności uzyskania przez usługodawcę zgody od użytkownika w przypadku chęci wykorzystywania jego danych, które nie są niezbędne do świadczenia usług. Problem w tym, że może to być uznawane za niezgodne z RODO.
Filmklub w Horizon Go - nowa usługa dla klientów usług internetowych od UPC
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-16 15:50 - dodaj komentarz
Klienci korzystający z usług internetowych UPC Polska właśnie otrzymali możliwość zamówienia nowego pakietu dodatkowego Filmklub w Horizon Go otwierającego przed nimi bogatą bibliotekę premier filmowych i kinowych hitów w polskiej wersji, bez reklam czy limitu odtworzeń. Odpowiednia selekcja oferowanych produkcji oraz premiery w każdy piątek dają gwarancję najwyższej jakości rozrywki nawet najbardziej wymagającym kinomanom.
NASK publikuje raport roczny na temat rynku nazw domeny .pl w 2018 roku
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-16 15:48 - dodaj komentarz
„Rynek nazw domeny .pl” to kolejny, najnowszy raport za rok 2018 opublikowany przez NASK. Znajdują się w nim szczegółowe informacje dotyczące działalności Rejestru domeny .pl, w tym dane, które nie były wcześniej publikowane. Na koniec 2018 roku łączna liczba nazw w domenie .pl wyniosła blisko 2,6 mln co oznacza wzrost o ponad 20 tys. w stosunku do roku poprzedniego. W roku ubiegłym dziennie rejestrowano średnio prawie 2,5 tys. domen.
Uwaga na fałszywe strony udające pośredników szybkich płatności
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-16 15:45 - dodaj komentarz
Komunikat Prokuratury Krajowej, Komendy Głównej Policji, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP. Ostrzegamy przed fałszywymi stronami udającymi pośredników szybkich płatności. Na atak narażeni są użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej robiący zakupy przez internet.
Sklep Przyszłości pod czujnym okiem. #MicrosoftMówi
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-16 15:41 - dodaj komentarz
Store of the Future to pierwsza fizyczna przestrzeń handlowa przyszłości. Microsoft i jego partnerzy zadbali m.in. o inteligentne półki, cyfrowe ekrany, aplikacje zakupowe albo interaktywny kiosk. W Sklepie Przyszłości, który mieści się w Startberry, znajdziemy ponad 30 technologicznych rozwiązań, które mają być odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów w branży retail. Zebranie tylu nowoczesnych środków w jednym miejscu, na pewno pomoże także pogłębić wiedzę o samym procesie zakupowym.
Naukowcy twierdzą, że wynaleźli niehakowalny procesor
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-16 15:38 - dodaj komentarz
Intrygujący artykuł opublikowany przez naukowców z Uniwersytetu Michigan opisuje nową architekturę procesora zdolną do samoszyfrowania, która może odpierać wszelkie ataki hakerskie. Wspierany przez DARPA nowy projekt sprawia, że obecny model sprzętowego zabezpieczenia chipów staje się przestarzały – twierdzą uczeni. Profesor Todd Austin, jeden ze współtwórców, porównuje chip do „kostki Rubika, której konfiguracja zmienia się z każdym mrugnięciem oka”.
Nju mobile: Oferta w parze najpopularniejsza
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-16 15:35 - dodaj komentarz
Już ponad 1/3 wszystkich klientów nju mobile korzysta z co najmniej dwóch numerów. Najchętniej wybieracie ofertę 19 zł na głowę w parze, czyli połączenie „bez limitu 29 zł” z dodatkowym numerem za 9 zł. Nic więc dziwnego, że właśnie tę ofertę zauważycie w najnowszych reklamach nju. Kampania w telewizji (billboardy sponsorskie) i internecie startuje od dziś i potrwa do końca czerwca. Reklamy wyprodukowała agencja Ogilvy&Mather, a za zakup mediów odpowiada dom mediowy Initiative Media.
Zgarnij bilety na Orange Warsaw Festival 2019 - konkurs
dodał: Monika Kowalczewska - 2019-05-16 15:29 - dodaj komentarz
Za dwa tygodnie rusza Orange Warsaw Festival 2019. Jeśli nie masz jeszcze biletów, a masz życiowe szczęście może także tym razem los się uśmiechnie właśnie do Ciebie. Ruszył konkurs na facebooku Orange, w którym do wygrania jest podwójny karnet na OWF. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe. „Wyobraź sobie, że zapomniałeś telefonu na festiwal. W jaki sposób dasz znać znajomym, w którym miejscu pod sceną jesteś?"
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: