GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

Obrazowanie termiczne – międzynarodowe badania Politechniki Gdańskiej i firmy Intel
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-02-06 14:53 - dodaj komentarz
Od wielu lat Politechnika Gdańska współpracuje z firmą INTEL, największym na świecie producentem układów scalonych i mikroprocesorowych. W ramach podpisanej umowy o współpracy prowadzonych jest szereg ciekawych badań w obszarach tematycznych związanych również z praktycznym zastosowaniem technologii informatycznych. Jednym z takich obszarów jest rozwój metod sztucznej inteligencji dla potrzeb zdalnej diagnostyki medycznej.
Aplikacja uszyje fotowoltaikę na miarę
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-02-06 14:50 - dodaj komentarz
Pięciu uczestników przedstawiło najciekawsze rozwiązania w programie GovTech Polska w ramach wyzwania TAURONA, którym jest stworzenie aplikacji pozwalającej na samodzielną ocenę możliwości zainstalowania na dachu domu instalacji fotowoltaicznej. Finał przedsięwzięcia i wyłonienie laureata nastąpi już w tym kwartale. Wyzwanie TAURONA polega na stworzeniu systemu i aplikacji oceniającej możliwość i potencjał montażu instalacji fotowoltaicznej (PV).
AI tworzy i zwalcza dezinformację (wideo)
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-02-06 14:48 - dodaj komentarz
Dzisiejszy podcast jest poświęcony dezinformacji i manipulacji. Temat jest szczególnie aktualny, ponieważ w Polsce trwa kampania przed wyborami prezydenckimi. Z badań NASK-u wynika, że ponad połowa polskich internautów zetknęła się z manipulacją i dezinformacją, a prawie 20 proc. badanych nie sprawdza wiarygodności internetowych informacji i źródeł.
Rusza sprzedaż nowej motoroli razr
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-02-06 14:45 - dodaj komentarz
W dniu dzisiejszym tj. od 6 lutego, rusza sprzedaż nowej motoroli razr ™, urządzenia, jakiego jeszcze na polskim rynku nie było! Razr łączy w sobie elegancję i kultowy wygląd z najnowszymi technologiami. Motorola razr łączy kultową konstrukcję z klapką z nowoczesnym, dużym dotykowym wyświetlaczem. Zastosowanie unikatowego zawiasu pozwoliło połączyć funkcjonalności nowoczesnego telefonu z kompaktowymi rozmiarami.
Internet zmysłów - technologia przypomni smaki naszego dzieciństwa
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-02-06 14:41 - dodaj komentarz
Obecnie technologia działa przede wszystkim na dwa nasze zmysły – wzrok i słuch. A co jeśli z kolejną cyfrową rewolucją i sukcesem łączności 5G wejdziemy w przestrzeń internetu zmysłów? Smaki i zapachy będziemy mogli tworzyć poza kuchnią za pomocą cyfrowych narzędzi, ale nasze doświadczenia będą takie same jak w prawdziwym świecie. Ekrany smartfonów i komputerów są dzisiaj bramą do wirtualnej rzeczywistość.
Polacy wolą trzymać w ręce telefon niż dłoń ukochanej osoby
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-02-06 14:39 - dodaj komentarz
Ponad połowa Polaków w wieku 18-34 lat (55%) przyznaje, że czuła się ignorowana przez partnera ze względu na korzystanie z telefonu, a aż 30% uważa, że zdarza im się więcej czasu spędzać przed smartfonem niż z partnerem[1]. To tylko niektóre wyniki badania T‑Mobile dotyczącego wpływu technologii na związki. Operator zachęca Polaków, by odłożyli smartfony na bok, wyciszyli się i byli bliżej swoich drugich połówek.
Play: Nowe modele Samsung Galaxy S nadchodzą
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-02-06 14:35 - dodaj komentarz
Seria Samsung Galaxy S to synonim smartfonów najbardziej kompletnych, wyznaczających nowe trendy i pokazujących jak robić urządzenia najwyższej jakości. Premiery kolejnych generacji urządzeń to jedne z najgorętszych wydarzeń technologicznych roku. Sam miałem to szczęście i osobiście uczestniczyłem w jednej z takich globalnych premier. Już za tydzień poznamy kolejne wcielenie smartfonów z tej rodziny, a ja z tej okazji postanowiłem krótko wspomnieć dotychczasowe słuchawki z linii Galaxy S.
Superkomputer firmy Atos poprawi możliwości prognozowania pogody
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-02-06 14:31 - dodaj komentarz
Atos, światowy lider w dziedzinie cyfrowej transformacji, podpisał nowy 4-letni kontrakt z Europejskim Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF). Umowa o wartości prawie 80 milionów euro obejmuje dostawę jednego z najpotężniejszych superkomputerów meteorologicznych na świecie - BullSequana XH2000. Zwiększy to około pięciokrotnie moc obliczeniową ośrodka ECMWF i wesprze setki naukowców w ich pracach nad prognozowaniem średniego i dalekiego zasięgu czasowego w ponad 30
Alior Bank udostępnia porównywarkę funduszy w serwisie inwestycyjnym
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-02-05 15:29 - dodaj komentarz
W ramach rozwoju serwisu inwestycyjnego Alior Bank wprowadził zakładkę „Porównaj fundusze”. Nowa funkcja umożliwia klientom wyszukanie i porównanie funduszy inwestycyjnych oferowanych za pośrednictwem banku. Oczekiwania co do zysku i poziom tolerancji ryzyka inwestycyjnego są bardzo indywidualną kwestią. Dlatego Alior Bank chce wspierać klientów w mądrym i efektywnym pomnażaniu oszczędności. Od teraz osoby, które samodzielnie zarządzają swoimi finansami, mogą porównywać
APPLE TV oraz usługa Apple TV+ dostępne na telewizorach LG z roku 2019
dodał: Monika Kowalczewska - 2020-02-05 15:21 - dodaj komentarz
LG Electronics udostępnia aplikację Apple TV w ponad 80 krajach dla telewizorów Smart TV z roku 2019 oraz wchodzącej na rynek nowej linii TV 2020. Aplikacja jest dostępna w menu głównym i pozwala użytkownikom LG na subskrypcję usługi streamingowej Apple TV+ oraz Apple TV Channels umożliwiając oglądanie treści wideo w formacie Dolby Vision m.in. oryginalnych produkcji Apple Originals, jak seriale „The Morning Show” „See”, „Servant” czy „Little America”.
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: