GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Galileo zmienia przyszłość nawigacji

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2017-11-14 14:07 - czytano: 458 razy - dodaj komentarz
Galileo zmienia przyszłość nawigacji Galileo, czyli Europejski System Nawigacji Satelitarnej (GNSS) już w pierwszym roku po uruchomieniu spełnił oczekiwania twórców. Pomimo faktu, że projekt ostatecznie zostanie zakończony dopiero w 2020 roku, satelity nad kontynentem już teraz nadają silniejszy sygnał niż ich rosyjskie czy amerykańskie odpowiedniki. Międzynarodowe firmy nazywają ten okres złotą erą telematyki, a najlepsi specjaliści właśnie zaczęli odkrywać kolejne pola do przetwarzania danych związanych z GNSS.
REKLAMA
System Galileo, który został uruchomiony 15 grudnia 2016 roku, znany jest ze swoich dokładnych technik pomiaru. – Zwykła precyzja pomiaru poziomego i pionowego wynosiła około 3-4 metrów. Dzięki innowacjom technologicznym i sieci składającej się z 30 satelitów GNSS zmniejszył promień błędu do około 1 m na otwartej częstotliwości – informuje Paweł Wloczek, Dyrektor Zarządzający WebEye Polska.

Większa dokładność, nowe możliwości  

Celem Galileo jest pełne zastąpienie wcześniej wykorzystywanych satelitów amerykańskich GPS i rosyjskich GLONASS, zmniejszając tym samym zależność w przypadku sytuacji awaryjnej. W tym momencie na orbicie jest 18 z 30 docelowych satelitów. Ostatnia z nich zostanie oddana do użytku w 2020 roku, a całkowity koszt stworzenia systemu wyniesie około 10 mld euro.

System wpłynie również na życie zwykłych Europejczyków, na przykład skracając czas reakcji podczas wykonywania połączeń alarmowych. GNSS skróci czas podróży i poprawi wydajność przenośnych urządzeń nawigacyjnych. Dzięki precyzyjnym funkcjom system będzie w stanie rozróżnić drogi równoległe od autostrad i ponownie przeliczyć tory przed koniecznością przekraczania większych odległości. Dzięki lepszym usługom pozycjonowania na znaczeniu zyska również europejska sieć dróg płatnych.

Niższe koszty transportu
Obecnie szacuje się, że nawet 7 proc. europejskiego PKB jest uzależnione od nawigacji satelitarnej. Wartość rynku technologii satelitarnych wynosi 124 miliardy euro, a dzięki Galileo do 2020 roku ma wzrosnąć dwukrotnie.   

Inną zaletą GNSS jest także lepsza dokładność w śledzeniu transportowanego ładunku. Pomiędzy dwoma punktami końcowymi można zapewnić znacznie niższe koszty i wyższy poziom bezpieczeństwa. System Galileo zapewnia lepsze pokrycie i siłę sygnału bez zakłóceń w miastach, gdzie dominują wysokie budynki. – Podobnie jak w przypadku największych europejskich firm związanych z logistyką, dział badań i rozwoju firmy WebEye analizuje nieznane możliwości GNSS. Naszym celem jest znalezienie się wśród pierwszych uprzywilejowanych testerów do czasu, kiedy system zostanie ukończony – dodaje Paweł Wloczek.
Źródło: Webeye
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: