GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Panasonic prezentuje odtwarzacze Ultra HD Blu ray HDR10+

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2018-01-11 16:37 - czytano: 752 razy - dodaj komentarz
Panasonic prezentuje odtwarzacze Ultra HD Blu ray HDR10+Panasonic z przyjemnością informuje, że wprowadza na rynek najnowsze odtwarzacze Ultra HD Blu-ray Players, w tym dwa modele — DP‑UB820 i DP‑UB420 —obsługujące technologię dynamicznych metadanych HDR10+, czyli nową generację formatu HDR. Wraz z serią DP-UB330/DP-UB320, kolekcja na rok 2018 obejmuje cztery odtwarzacze — wszystkie z certyfikatem Ultra HD Premium. W odtwarzaczach Ultra HD Blu-ray zastosowano procesor HCX opracowany i udoskonalony przez specjalistów z Hollywood.
REKLAMA
Owocem ich pracy jest fascynująca jakość treści odtwarzanej w domowych warunkach, w formie zgodnej z zamysłem artystów i wykonawców.


Odtwarzacze Panasonic Ultra HD z 2018 roku można obsługiwać z wykorzystaniem poleceń głosowych Asystenta Google (wkrótce) i Amazon Alexa (wkrótce).

Funkcję szybkiego przewijania do przodu lub zatrzymania odtwarzania filmu można włączyć poleceniem głosowym skierowanym do urządzenia z Asystentem Google lub Amazon Alexa, bez konieczności sięgania po pilot zdalnego sterowania.

Maksymalne wykorzystanie potencjału HDR
Dwa nowe odtwarzacze Panasonic Ultra HD Blu-ray — modele UB820 i UB420 — obsługują*** technologię dynamicznych metadanych HDR10+, która oferuje widzowi szereg korzyści dzięki optymalizacji wrażeń z oglądania dla poszczególnych scen. HDR10+ to nowa, otwarta, beztantiemowa platforma dynamicznych metadanych opracowana wspólnie przez wytwórnię filmową 20th Century Fox oraz firmy Panasonic i Samsung.

Ponadto, w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników, model UB820 obsługuje również Dolby Vision.

Obraz wysokiej jakości: autorska technologia udoskonalania obrazu zapewnia wierne odtwarzanie oryginalnego zapisu.

Układ 4K w urządzeniach jest oparty na opracowanym przez firmę Panasonic procesorze HCX (Hollywood Cinema Experience) przeznaczonym do odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray. Udoskonalono go poprzez zastosowanie unikatowego przetwarzania barw i gradacji w technologii wideo opracowanej przez Panasonic Hollywood Laboratory (PHL), czyli ośrodek badawczo-rozwojowy firmy odpowiedzialny za poprawę jakości obrazu Blu‑ray. Procesor HCX wprowadzony na rynek w ubiegłym roku odtwarza materiały wideo Ultra HD Blu-ray i 4K przesyłane za pośrednictwem internetu z niezwykłą precyzją kolorów i w optymalnej jasności.

Precyzyjne przetwarzanie barw
W modelach UB820, UB420 i UB330/320 zastosowano oryginalną funkcję 4K Direct Chroma Up-scaling, która odpowiada za konwersję rozdzielczości Full HD na 4K w celu wyświetlenia pięknych kolorów.

Optymalne przetwarzanie HDR

W miarę jak coraz więcej treści na dyskach i w serwisach streamingowych jest dostępnych w standardzie HDR, zdolność optymalnego odtwarzania takiego sygnału staje się istotną cechą urządzeń. Poza szerokim spektrum kontrastu, obraz z odtwarzacza Ultra HD Blu-ray musi zachowywać najdrobniejsze detale zarówno w ciemnych, jak i jasnych obszarach. W tym celu w nowych odtwarzaczach Panasonic zastosowano unikatową technologię obejmującą trzy funkcje korekty HDR.

Odtwarzacz na 2018 rok został przygotowany właśnie z myślą o użytkownikach telewizorów oferujących ten rozszerzony standard HDR. Data sklepowej premiery oraz ceny nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.
Źródło: Panasonic
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: