GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

20th Century Fox, Panasonic i Samsung wdrażają technologię HDR10+

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2018-08-30 15:48 - czytano: 510 razy - dodaj komentarz
20th Century Fox, Panasonic i Samsung wdrażają technologię HDR10+HDR10+ Technologies, LLC, spółka będąca wspólnym przedsięwzięciem firm: 20th Century Fox, Panasonic Corporation i Samsung Electronics, ogłasza dzisiaj pierwsze certyfikowane produkty i pierwsze podmioty wdrażające program licencyjny technologii HDR10+. Firmy Panasonic, Samsung ogłosiły również, że w wybranych modelach telewizorów produkowanych w 2018 roku zostało zastosowane oprogramowanie układowe, pozwalające klientom korzystać z technologii HDR10+.
REKLAMA
Technologia HDR10+ stanowi rozwinięcie obecnego standardu branżowego w zakresie formatów telewizyjnych High Dynamic Range (HDR) i HDR10. HDR10+, która stanowi ulepszoną wersję standardu HDR10, dodaje dynamiczne metadane do każdej klatki, a optymalne dane HDR umożliwiają zaawansowanym chipsetom tych wiodących producentów tworzenie realistycznego obrazu w szerszym zakresie ekranów.

Program licencyjny HDR10+ i towarzyszące mu logo gwarantują, że produkty zgodne z HDR10+ spełniają wysokie standardy jakości obrazu, a prawdziwe intencje twórców filmowych zostają zachowane w następujący sposób:
 • Certyfikacja funkcjonowania ekranu kwalifikuje wymagania w zakresie trybu wyświetlania, maksymalnego poziomu luminancji, stabilności luminancji szczytowej, funkcji przesyłania i śledzenia punktu bieli oraz pokrywania gamy kolorów.
 • Certyfikat przetwarzania metadanych kwalifikuje przenoszenie i dokładność metadanych w różnych interfejsach. Certyfikat wydajności zarządzania wyświetlaniem kwalifikuje mapowanie odcieni w oparciu o metadane HDR10+, takie jak zachowanie cienia.
 • Certyfikacja odtwarzacza Ultra HD Blu‑ray kwalifikuje przetwarzanie i dokładność prznoszenia metadanych HDR10+ przez interfejs HDMI.
W zależności od kategorii podmiotu wdrażającego, certyfikacja może zostać uzyskana samodzielnie lub za pośrednictwem autoryzowanego centrum badań (ATC). Pierwszymi podmiotami zweryfikowanymi przez centra ATC w zakresie standardu HDR10+ są Allion i TTA.

Spółka HDR10+ Technologies, LLC aktywnie współpracuje z firmami w całym ekosystemie medialnym, a ponad 80 firm złożyło już wniosek, bądź zakończyło program licencjonowania. Wniosek o program licencji mogą składać dostawcy treści, producenci monitorów, odtwarzaczy/nagrywarek płyt Blu-ray i dekoderów STB, a także dostawcy układów SoC. Jest to łatwe i nie wymaga opłat licencyjnych, wyłącznie nominalnej opłaty administracyjnej.

- Standaryzowany program licencjonowania pozwolił partnerom, w tym twórcom treści, telewizjom oraz producentom sprzętu, na łatwe wdrożenie technologii HDR10+ — powiedział Danny Kaye, wiceprezes 20th Century Fox oraz dyrektor zarządzający Fox Innovation Lab. - Zachęciło nas zainteresowanie pierwszych podmiotów wdrażających standard, jak również rozbudowany ekosystem HDR10+, który poprawia wrażenia wizualne u wszystkich odbiorców.

Firma 20th Century Fox zobowiązała się wdrożyć standard HDR10+ w swoich najbliższych nowych produkcjach filmowych. Studio rozważa obecnie wprowadzenie kilku tytułów na rynek i planuje ogłosić ich dostępność w najbliższych tygodniach.

- Panasonic z przyjemnością ogłasza, że dzięki wdrożeniu aktualizacji oprogramowania układowego większość naszych modeli 4K z 2018 roku ma teraz certyfikat HDR10+, co oznacza, że nasi widzowie będą mogli cieszyć się treściami jeszcze bardziej zbliżonymi do intencji filmowców —mówi Toshiharu Tsutsui, dyrektor działu telewizorów firmy Panasonic.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wyprodukować większość naszej oferty na 2018 rok z pełnym certyfikatem HDR10+ — powiedział Bill Mandel, wiceprezes Samsung Research America, odpowiedzialny za relacje z branżą. - Współpracujemy z innymi podmiotami wdrażającymi standard HDR10+ na całym świecie, które tworzą narzędzia oraz opracowują własne linie systemów układowych i (lub) telewizorów tak, aby były kompatybilne z HDR10+ i zapewniały konsumentom szeroki dostęp do doskonałej jakości HDR.

- Jesteśmy zachwyceni, że możemy być częścią tego obiecującego nowego standardu technologicznego, jakim jest HDR10+. Jako zewnętrzne autoryzowane centrum badań Allion zawsze stara się dostarczać wartościowe propozycje prestiżowym organizacjom, takim jak HDR10+ oraz podmioty wdrażające tę technologię. Naszą misją i główną przyczyną zaangażowania w to przedsięwzięcie jest zapewnienie podmiotom wdrażającym jak najlepsze doświadczenia związane z testowaniem i certyfikacją — stwierdził Denver Mishima, szef działu norm i zgodności firmy Allion Japan Inc.

„TTA ma ponownie przyjemność współpracować z branżą telewizyjną i medialną, wprowadzając najnowszą technologię HDR wspólnie z podmiotami wdrażającymi standard HDR10+. Z niecierpliwością czekamy na świadczenie usług testowania i certyfikacji dla tego najnowszego programu.” — powiedział Park Yongbum, wiceprezes firmy TTA.
Źródło: Panasonic
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: