wtorek, 23 kwietnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    #25latNASK – uroczystość z udziałem ministra cyfryzacji

    Zobacz również

    NASK to bezpieczeństwo, Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, nowoczesne rozwiązania nie tylko dla administracji, ale i całej gospodarki. NASK to synonim nowoczesności – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski na uroczystej gali zorganizowanej z okazji 25-lecia Instytutu. NASK jest państwowym instytutem badawczym nadzorowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Historia Internetu w Polsce to historia NASK – początkowo związanego z Uniwersytetem Warszawskim, a od 25 lat samodzielnej instytucji.

    - Reklama -

    Od tego momentu nieprzerwanie pracuje nad rozwojem sieci i społeczeństwa informacyjnego w Polsce.

    Uroczysta gala, zorganizowana z okazji 25-lecia Instytutu, odbyła się w czwartek 13 grudnia 2018 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

        To 25 lat drogi w wolności. NASK to bardzo ważna instytucja w polskiej przestrzeni cyfrowej – ze szczególnym zadaniem, jakim jest cyberbezpieczeństwo – powiedział w trakcie uroczystości minister Marek Zagórski. – Dziękuję tym, którzy podjęli decyzję o stworzeniu tej instytucji, a samej instytucji gratuluję tych 25 lat. NASK wprowadza Polskę w nowoczesność – dodał szef Ministerstwa Cyfryzacji.

    NASK, prowadząc badania nad zagrożeniami i sposobami ochrony jest liderem w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, również dzięki prowadzonej od lat współpracy międzynarodowej, wymianie wiedzy i pracy naukowej. Wzmacnia polski Internet i przyczynia się do globalnego bezpieczeństwa, realizując ustawowe zadania jednego z trzech CSIRT (Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego) poziomu krajowego.

    NASK został powołany jako jednostka badawczo-rozwojowa i jednocześnie krajowy rejestr nazw w domenie .pl. Obecnie w naszej narodowej domenie działają ponad dwa miliony nazw.
    Nowoczesność, otwartość, innowacje

    Po 25 latach działalności, NASK cieszy się pozycją wiodącej instytucji eksperckiej, w której nowoczesność, otwartość i innowacje opierają się na tradycji i doświadczeniu. Dziś potencjał Grupy NASK buduje niemal 600 osób. To instytucja, która działa w kilkunastu różnych obszarach.

    – Rewolucja cyfrowa, która zaczęła się w Polsce ponad 25 lat temu, trwa i dzieje się – z naszym udziałem. Mamy ambicję aktywnie ją współtworzyć – powiedział w trakcie uroczystości Krzysztof Silicki, p.o. dyrektora NASK.  – Wśród Państwa są przedstawiciele naszych partnerów, z którymi realizujemy badania naukowe, projekty na rzecz cyberbezpieczeństwa i e-administracji, są reprezentanci instytucji edukacyjnych, firm technologicznych, organizacji pozarządowych. Razem z niektórymi z nich przeprowadziliśmy wiele projektów i inicjatyw. Podejmowaliśmy wspólnie również trudne wyzwania. I należy wierzyć, że zadania, jakim wspólnie stawialiśmy czoła w przeszłości, wzmocnią naszą współpracę w przyszłości – dodał.

    Nagrody im. Prof. Tomoasza Hofmokla
    W trakcie czwartkowej uroczystości wręczono jubileuszowe nagrody im. prof. Tomasza Hofmokla.

    W kategorii „Innowacje” nagrodę otrzymał prof. Jacek Koronacki, w kategorii „Społeczeństwo Informacyjne” – prof. Jacek Pyżalski, a w kategorii „Cyberbezpieczeństwo” – prof. Krzysztof Szczypiorski.

    ŹródłoMAiC, NASK
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    SAS rozszerza ofertę godnej zaufania sztucznej inteligencji o karty modeli i usługi zarządzania AI

    SAS, lider technologii z obszaru danych i sztucznej inteligencji, wprowadza na rynek nowe produkty i usługi, które usprawnią zarządzanie...