GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Energetyka wkracza na miejskie zebry

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2019-03-15 15:10 - czytano: 305 razy - dodaj komentarz
Energetyka wkracza na miejskie zebryNowoczesna technologia wkracza szeroko w życie mieszkańców współczesnych miast. Elektromobilność, inteligentne oświetlenie, a teraz inteligentne przejścia dla pieszych to kolejne inicjatywy TAURONA zwiększające poczucie bezpieczeństwa i komfort mieszkańców południowej Polski. Badanie Ministerstwa Infrastruktury wykazało, że na wyznaczonych przejściach zdarzyła się zdecydowana większość wypadków z udziałem pieszych.
REKLAMA
Ważną przyczyną tych zdarzeń była ograniczona widoczność na samych przejściu oraz w jego bezpośrednim otoczeniu.

- Kompleksowe wykorzystanie możliwości współczesnej technologii, na pewno znacznie poprawi bezpieczeństwo, komfort i jakość życia mieszkańców w miastach oraz gminach. Nasza Spółka chce te technologie wprowadzać, w ramach produktów Smart City. Jednym z takich rozwiązań jest inteligentne przejście dla pieszych, które w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa i komfort życia mieszkańców, a dla włodarzy jest świetną wizytówką nowoczesnego i odpowiedzialnego społecznie miasta - przekonuje Michał Koszałka, prezes TAURON Dystrybucja Serwis S.A.

Bezpieczna „zebra”, którą oferuje TAURON jest kompleksowym rozwiązaniem skierowanym do zarządców dróg. Technologia ta ma chronić mieszkańców, gdy znajdują się na jezdni lub w bezpośredniej bliskości przejścia. Rozwiązanie TAURONA jest energooszczędne i można je łatwo zintegrować z istniejącą infrastrukturą miejską.

Inteligentne kamery, które rozpoznają motorykę ruchu, są narzędziem precyzyjnego sterowania strumieniem światła poprawiającym bezpieczeństwo pieszych. W stronę nadjeżdżającego kierowcy emitowane są ostrzegawcze sygnały świetlne, łącznie z sześciu punktów. Kierowca zanim dojedzie do przejścia, informowany jest o konieczności zachowania szczególnej ostrożności. Na przejściu instaluje się z kolei nagłośnienie emitujące komunikaty o charakterze edukacyjnym.

Przejścia można również wyposażyć w szereg dodatkowych funkcjonalności, np. hot-spot internetowy, czy też kamery monitorujące obszar przejścia i jego okolicy.  Ciekawym pomysłem są też radary prędkości, które sterują sygnalizacją ostrzegawczą, a także montaż, bezpośrednio przy przejściu, defibrylatora ratującego życie.

W ubiegłym roku TAURON we współpracy z firmą Ericsson zainicjował we Wrocławiu  projekt rozwoju usług na potrzeby inteligentnego miasta przy wykorzystaniu Internetu Rzeczy. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce realizowane dla dużego miasta.

Projekt realizowany we Wrocławiu zakłada rozwój technologii w kilku dziedzinach. Jedną z nich jest monitorowanie jakości powietrza przy użyciu czujników zamontowanych w parkach w różnych częściach miasta. Planowana przy tej okazji specjalna aplikacja wyznaczy obszary, w których warunki sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz i będzie przewidywać zmiany jakości powietrza z kilkugodzinnym wyprzedzeniem.

Ponadto będzie rozwijany system zarządzania parkowaniem – na podstawie zebranych danych mieszkańcy dostaną informacje o zajętości miejsc postojowych w miejscu, do którego się przemieszczają. Odpowiednio dobrane technologie ułatwią również efektywne zarządzanie koszami na śmieci na przystankach i skrzyżowaniach.
Źródło: Tauron
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: