czwartek, 28 marca, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Różne oblicza sztucznej inteligencji na konferencji NASK

    Zobacz również

    Podejście polskich internautów do sztucznej inteligencji i nowe osiągnięcia w dziedzinie analizy wzoru ludzkiej tęczówki – to niektóre z tematów, które będą podejmowane podczas konferencji NASK „Dimensions of artificial intelligence. NASK – Cyber reality – Poland” 9 września w Warszawie. To pierwsze duże wydarzenie organizowane przez niedawno utworzone w NASK Centrum AIDA (Artificial Intelligence and Data Analysis), specjalizujące się w AI.

    - Reklama -

    Sztuczna inteligencja (AI) to jeden z głównych elementów rewolucji technologicznej, której obecnie jesteśmy świadkami. W ostatnich latach ten trend stał się obiektem zwiększonego zainteresowania nie tylko w świecie nauki i biznesu, ale i ze strony światowych rządów oraz administracji publicznej. Dzieje się tak ze względu na rosnący i w dużej mierze niekontrolowany wpływ AI na różne obszary naszego życia. Państwowy Instytut Badawczy NASK jako wiodąca jednostka naukowa podlegająca Ministerstwu Cyfryzacji intensyfikuje aktywność w obszarze sztucznej inteligencji w naukowym i praktycznym wymiarze. Organizacja konferencji „Dimensions of artificial intelligence. NASK – Cyber reality – Poland”, której program odnosi się do wielu obszarów praktycznego wykorzystania AI, wpisuje się w te działania. Prelegentami będzie szereg specjalistów – również zagranicznych – z tej dziedziny, będzie też czas na dyskusje i warsztaty

    Wykłady otwierające wygłoszą: przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji i Dyrektor NASK Jacek Leśkow. Zaplanowano m.in. wystąpienia dr. inż. Mateusza Trokielewicza z NASK, który zapozna uczestników z nowym metodami zastosowań rozpoznawania tęczówki i dr. inż. Mariusza Kamoli z NASK, który przybliży kwestię modeli przetwarzania języka naturalnego w branży hotelowej. Prelekcje wygłoszą również zagraniczni goście: Patrice Bertail, prof. Université Paris Nanterre („Algorithmics in AI: bias, discrimination and equity”) oraz Dimitris Politis, prof. University of California, San Diego (“The making of an Institute: the Halicioglu Data Science Institute at UCSD”).

    Na konferencji zostaną przedstawione po raz pierwszy wyniki przeprowadzonego przez NASK badania „AI w społeczeństwie i gospodarce – ogólnopolskie badania opinii internautów” na temat tego, jak użytkownicy polskiego internetu definiują pojęcie sztucznej inteligencji, jakie są ich oczekiwania względem tej technologii i co wzbudza ich nadzieje, a co – obawy. Prezentację poprowadzą dr Rafał Lange i Filip Konopczyński z NASK.

    W ramach wydarzenia odbędzie się też debata na temat warunków do rozwoju sztucznej inteligencji w Polsce, a także sesje warsztatowe dotyczące m.in. obrazowania 2D i 3D w rozpoznawaniu twarzy oraz klasyfikowania dokumentów tekstowych.

    ŹródłoNASK
    guest
    0 komentarzy
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    OVHcloud poszerza portfolio chmury publicznej o usługę Managed Rancher Service

    OVHcloud, europejski lider w dziedzinie chmury, podczas konferencji KubeCon Europe 2024 ogłosiła wprowadzenie nowych usług do rosnącej oferty chmury...