GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Siatkarze PlusLigi i siatkarki TAURON Ligi sprawdzają swoje siły na piasku

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-07-31 15:27 - czytano: 1497 razy - dodaj komentarz
Siatkarze PlusLigi i siatkarki TAURON Ligi sprawdzają swoje siły na piaskuPlus Sponsorem Strategicznym i Sponsorem Technologicznym Turnieju PreZero Grand Prix. Po raz pierwszy w historii siatkarze PlusLigi i siatkarki TAURON Ligi sprawdzają swoje siły na piasku w turnieju PreZero Grand Prix. To zupełnie nowe rozgrywki wprowadzone przez Polską Ligę Siatkówki, w których biorą udział polskie drużyny klubowe. Sponsorem Strategicznym i Sponsorem Technologicznym rozgrywek PreZero Grand Prix jest Plus, który już 22 lata wspiera polską siatkówkę.
REKLAMA
Trwają zupełnie nowe rozgrywki, dzięki którym siatkarskie drużyny klubowe mogą przypomnieć o sobie kibicom i po okresie lockdownu dać im trochę emocji, a jednocześnie są doskonałą formą przygotowań do rozpoczynającego się we wrześniu nowego sezonu.

Turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki odbywa się przez trzy weekendy w trzech miastach – Krakowie i Warszawie, w których rozgrywane są kwalifikacje, oraz w Gdańsku, gdzie 7-9 sierpnia na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk odbędzie się wielki finał.

Szesnaście drużyn mężczyzn podzielono na cztery grupy, a osiem żeńskich zespołów na dwie. Każda z ekip występuje w jednym z dwóch turniejów kwalifikacyjnym i po dwie najlepsze z każdej z grup awansują do finału. Mecze rozgrywane na boisku o wymiarach halowych, ale na piasku. Zasady gry są identyczne jak w siatkówce halowej z tym, że drużyny liczą cztery osoby i każda z nich może atakować.

W rozegranym w miniony weekend krakowskim turnieju awans do sierpniowego finału wywalczyły żeńskie drużyny Grot Budowalni Łódź oraz #VolleyWrocław, a z męskich zespołów Asseco Resovia Rzeszów, GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin.

W turnieju, który w dniach 31 lipca - 2 sierpnia, odbędzie się na obiekcie Monta Beach Volley Club w Warszawie, o awans do wielkiego finału będzie walczyło kolejnych dwanaście klubów. Przygotowane są specjalne strefy kibica i trybuny, a fani mogą oglądać mecze na żywo, przy zachowaniu środków bezpieczeństwa i ograniczeń wynikających z przepisów związanych z ochroną przed pandemią koronawirusa. W rozgrywkach mężczyzn wystąpią m.in. VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i PGE Skra Bełchatów, a wśród drużyn kobiecych DPD Legionovia Legionowo.

Sponsorem Strategicznym i Sponsorem Technologicznym całego cyklu rozgrywek PreZero Grand Prix jest operator sieci Plus, który zapewnia Internet w Biurze Prasowym i Biurze Organizatora Turnieju. Plus wspiera polską siatkówkę już od 22 lat i jest to czas wielu sukcesów odnoszonych w tej dyscyplinie sportowej. W tym okresie wszystkie Reprezentacje Polski mężczyzn i kobiet (seniorów, juniorów i kadetów) zdobyły na najróżniejszych turniejach łącznie aż 47 medali: 22 złote, 12 srebrnych i 13 brązowych. Z udziałem Plusa, jako sponsora, odbywały się też w Polsce największe siatkarskie turnieje: cztery Finały Ligii światowej, Mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn oraz Mistrzostwa Świata mężczyzn.
Źródło: Plus
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: