GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Jak technologia wspiera nas w nowej rzeczywistości?

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-03-22 13:16 - czytano: 242 razy - dodaj komentarz
Jak technologia wspiera nas w nowej rzeczywistości? Pandemia niemal na każdej dziedzinie życia wymusiła reorganizację. Zmieniła sposób, w jaki pracujemy, uczymy się, a nawet, w jaki spędzamy wolny czas. Ma również ogromny wpływ na nasz kontakt z bliskimi. W obliczu tych zmian może nam pomóc technologia, która od lat towarzyszy człowiekowi w codziennym życiu. Zanim wybuchła pandemia mogliśmy spokojnie wykonywać swoje obowiązki, pracować, skupiać się na ulubionym hobby.
REKLAMA
Nowy świat nowe problemy
Dziś każdego dnia martwimy się o swoje rodziny. Staramy się otaczać ich troską bardziej niż kiedykolwiek. Najwięcej obaw mamy o osoby w podeszłym wieku. To one, jako najbardziej narażone, potrzebują naszego wsparcia. Czy zwykły kontakt telefoniczny wystarczy? Nowoczesne technologie, które dostępne są dziś na rynku, dają nam o wiele więcej. By czuć się spokojniejszym o starszych członków rodziny, można skorzystać z bogatej oferty kamer do monitoringu wewnętrznego. Okresowe sprawdzenie, czy osoba starsza krząta się po domu, tak, jak ma to w zwyczaju, może dać nam świadomość, że nie dzieje się nic niepokojącego. Kamery, takie jak na przykład Ezviz C6CN Pro, posiadają także wbudowane dwukierunkowe audio. Daje to możliwość porozmawiania z osobą starszą, gdy tylko poczuje się gorzej lub będzie potrzebowała towarzystwa.

Nauka zdalna
Jedną z metod ograniczenia rozwoju pandemii było zamknięcie szkół. Ta decyzja dołożyła wiele pracy zarówno dyrektorom, nauczycielom, jak i rodzicom. Nie możemy też zapominać o dzieciach, które w różny sposób reagują na nową sytuację. Jak zatem możemy zmniejszyć ich stres i wesprzeć w nowej rzeczywistości?

Wielu rodziców zadaje sobie również pytanie o efekty edukacyjne zajęć zdalnych. Często i oni sami, zmuszeni do wykonywania pracy z domu wiedzą, jak wygląda to w praktyce. Będąc w domu ciężej nam się skupić i łatwiej rozpraszać. Dzieci też szybko tracą uwagę, zajmując się rzeczami znajdującymi się w pokoju. Na szczęście z pomocą przychodzą kamery wewnętrzne, które dają podgląd na to, czy dziecko skrupulatnie odrabia zadania.  Weźmy na przykład model C6W od wspomnianego producenta. Przy użyciu aplikacji uzyskacie obraz na żywo, a dwukierunkowe audio może przydać się, by wesprzeć pociechę przed ważnym sprawdzianem. Jeśli nie macie czasu, by sprawdzać co dzieje się w domu w czasie rzeczywistym, w aplikacji
znajdziecie także opcję przeglądania historii nagrań wideo.

Nowa rzeczywistość stawia nas przed wyzwaniami i zmienia nasze życia. Możemy jednak szukać rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszym świecie mamy się już czego bać, nie obawiajmy się zatem nowoczesnych technologii. Korzystajmy z jej zalet jak najlepiej i cieszmy się możliwościami, jakie nam zapewnia.
Źródło: FLPR
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: