GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Emirates i Dubai Health Authority z cyfrową dokumentacją medyczną COVID

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-04-30 13:16 - czytano: 1207 razy - dodaj komentarz
Emirates i Dubai Health Authority z cyfrową dokumentacją medyczną COVIDEmirates i Dubai Health Authority (DHA) rozpoczęły wdrażanie pełnej cyfrowej weryfikacji dokumentacji medycznej związanej z badaniami i szczepieniami przeciwko COVID-19 dla podróżnych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Klienci Emirates, którzy przeszli test PCR w Dubaju, mogą zdecydować się na odprawę bez przedstawiania fizycznego potwierdzenia testu PCR. Ponadto klienci, którzy zostali zaszczepieni przeciw COVID-19 w DHA w Dubaju, mogą zsynchronizować swoje dokumenty wraz z wynikami testu PCR podczas odprawy.
REKLAMA
Nowe, usprawnione procedury weryfikacji zapewnią bezpieczne i szybsze przetwarzanie dokumentów dla klientów odlatujących z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju. Informacje zostaną następnie dopasowane do wymagań wjazdowych miejsca docelowego.

Linie Emirates będą przetwarzać tylko istotne informacje, ściśle związane z wymogami wjazdowymi dotyczącymi COVID-19 w miejscu docelowym, do którego podróżuje pasażer. Po dopełnieniu formalności związanych z odprawą informacje związane z dokumentacją medyczną COVID-19 zostaną natychmiast usunięte z systemów Emirates.

Integracja następuje niecałe 2 miesiące po podpisaniu porozumienia między Emirates a Dubai Health Authority i jest pierwszą tego rodzaju umową między linią lotniczą a rządowym organem ds. zdrowia. Integracja sprawia również, że Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które wdrożyły pełną cyfrową weryfikację dokumentacji medycznej podróżnych związanej z testami i szczepieniami na COVID-19.

- Nasza inicjatywa jest zgodna z wizją rządu, który okazał nam duże wsparcie. Cieszymy się, że możemy współpracować z DHA, ponieważ dla nas oznacza to poprawę jakości obsługi klienta poprzez bardziej wydajne i bezpieczne przetwarzanie odpowiednich dokumentów. Nasza współpraca z Dubai Health Authority w zarządzaniu podróżami pasażerskimi stanowi pierwszy krok w kierunku innych inicjatyw, które zostaną uruchomione w najbliższej przyszłości. Jest to świadectwo postępowego podejścia Dubaju do dostarczania innowacyjnych rozwiązań cyfrowych we wszystkich aspektach usług – podkreśla Adel Al. Redha – Dyrektor Operacyjny Emirates.

- Dubai Health Authority (DHA) od kilku lat mocno stawia na redukcję papierowych dokumentów, co zwiększa wygodę pacjentów. Od początku pandemii COVID-19 wspieramy korzystanie z cyfrowej opieki zdrowotnej. Dzięki naszym dotychczasowym inwestycjom możemy teraz integrować dokumenty związane z testami czy szczepieniami przeciwko COVID-19 i umożliwiać łatwe i wygodne podróże – dodaje Ahmed Al Nuaimi, Dyrektor Generalny  Joint Corporate Support Service DHA.

Strategiczna inwestycja DHA i skupienie się na technologii przynosi znaczne korzyści nie tylko w sektorze zdrowia, ale także w branży turystycznej.

- Technologia może bezpiecznie i skutecznie pomagać liniom lotniczym w uzyskaniu zweryfikowanej dokumentacji związanej z COVID-19. Od początku pandemii COVID-19 DHA niestrudzenie pracowało nad połączeniem wszystkich laboratoriów przetwarzających wyniki testów COVID-19 w Dubaju z systemem zarządzania epidemią DHA. Integracja odgrywa dziś kluczową rolę w opracowaniu cyfrowej weryfikacji dokumentów medycznych dla Emirates – dodaje Kleitham Ali Al Shamsi, Dyrektor IT w DHA.

Współpraca Emirates z Dubai Health Authority to kolejny sposób na zapewnienie klientom wygodnego podróżowania. Emirates są jedną z linii lotniczych, które wprowadziły najlepsze praktyki biznesowe i aplikacje w celu stymulowania podróży międzynarodowych. W nadchodzących miesiącach kolejna faza weryfikacji cyfrowej zapewni bezpieczną integrację dokumentacji medycznej w ramach IATA Travel Pass.

Klienci, którzy wykonali testy PCR lub szczepienia poza Dubajem, będą musieli fizycznie przedstawić dokumenty podróżne podczas odprawy. Niektóre kraje docelowe wymagają od podróżnych posiadania przy sobie takich dokumentów podczas podróży.
Źródło: Emirates
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: