GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

NASK uruchamia program stypendialny olimpiady informatycznej

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-10-22 14:47 - czytano: 589 razy - dodaj komentarz
NASK uruchamia program stypendialny olimpiady informatycznejWspieranie kształcenia, rozwijanie i upowszechnianie wiedzy z dziedziny informatyki jest celem Programu Stypendialnego Olimpiady Informatycznej, którego inauguracja odbędzie się 22. października w Centralnym Domu Technologii w Warszawie z udziałem Sekretarza Stanu w KPRM Janusza Cieszyńskiego. Państwowy Instytut Badawczy NASK w ramach Porozumienia z Fundacją Rozwoju Informatyki udzieli wsparcia finansowego w formie stypendiów m.in. laureatom Olimpiady Informatycznej.
REKLAMA
Wysokie stypendia dla młodych informatyków
NASK przyzna wysokie stypendia laureatom Olimpiady Informatycznej i międzynarodowych konkursów informatycznych, w tym Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym oraz stypendia dla nauczycieli pracujących z uczniami uzdolnionymi.

Laureat I miejsca Olimpiady Informatycznej będzie mógł otrzymać stypendium w wys. 3 000 zł miesięcznie (łącznie 30 000 zł), natomiast laureat złotego medalu na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej może liczyć na stypendium w wys. 10 000 zł.

Przewidziane są również stypendia dla laureatów Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej,  Środkowoeuropejskiej Olimpiady Informatycznej oraz Europejskiej Olimpiady Informatycznej Dziewcząt. Wysokie gratyfikacje czekają za osiągnięcia w finałach Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym. Tam za złoty medal można otrzymać 90 000 zł (do podziału między 3 zawodników).

Za osiągnięcia w pracy z uczniami uzdolnionym też czekają stypendia
Docenione zostaną również wysiłki nauczycieli, dla których przewidziano stypendia za osiągnięcia w pracy z uczniami uzdolnionymi. Stypendium I stopnia dla nauczyciela za osiągnięcia wybitne to 30 000 zł, stypendium II stopnia za osiągnięcia wyróżniające – 20 000 zł, natomiast stypendium III stopnia za osiągnięcia znaczące – 15 000 zł.

Ustanowiono też coroczne stypendium specjalne za osiągnięcia w pracy z uczniami uzdolnionymi informatycznie – dla informatycznego superbelfra – które wyniesie 50 000 zł.

- Tworzony przez NASK Program Stypendialny Olimpiady Informatycznej to nasza zachęta dla uczniów do wyboru ścieżki kariery informatycznej i nasza szczególna inwestycja w przyszłość tego strategicznego obszaru polskiej gospodarki. Doświadczenie pokazuje, że rynek IT jest tak dynamiczny, że w tej chwili nawet trudno powiedzieć, jacy specjaliści będą nam w nadchodzących latach potrzebni. Program to też ukłon w stronę kadry pedagogicznej, która swoimi wysiłkami i postawą wspiera rozwój pasji uczniów i pomaga ukierunkować młodych ludzi na nauki związane z branżą informatyczną – powiedział Wojciech Pawlak, Dyrektor NASK.

Uroczystemu podpisaniu Porozumienia, inaugurującego Program Stypendialny Olimpiady Informatycznej towarzyszyć będzie debata ekspercka „Polska informatykami stoi - jak inwestować w strategiczny kapitał Polski”.
Źródło: NASK
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: