czwartek, 21 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Atos prezentuje neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla usługi cyberbezpieczeństwa

    Zobacz również

    W ramach swojego globalnego wydarzenia „Cyber Day” Grupa Atos zaprezentowała usługę Managed Detection and Response (MDR). Jest to natywna dla Chmury oferta cyberbezpieczeństwa zapewniająca organizacjom ochronę przed zagrożeniami nowej generacji, która jest w 100% neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla – to kolejny ważny krok Atos w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego NetZero. Oparta na Chmurze usługa MDR stworzona w ramach ekoprojektu i ekoarchitektury, które z założenia są niskoemisyjne.

    - Reklama -

    Dziś Atos idzie o krok dalej, zapewniając, że jest w 100% neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia śladu węglowego: łańcuch dostaw, transport, operacje, koniec cyklu.

    Fakt zakończenia dekarbonizacji jednej z kluczowych ofert w zakresie cyberbezpieczeństwa, pozwoliło Atos po raz kolejny ustanowić najwyższy standard w branży. Zgodnie ze swoim celem strategicznym, aby przyspieszyć walkę ze zmianami klimatycznymi, Grupa dąży do zmniejszenia śladu węglowego wszystkich swoich rozwiązań – obszar cyberbezpieczeństwa nie jest wyjątkiem.

    To pierwszy ważny krok w kierunku ambicji posiadania w 100% neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla, kompleksowego portfela cyberbezpieczeństwa. W nadchodzących miesiącach i kilku latach Atos będzie nadal zmniejszać ślad energetyczny swoich usług i produktów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz dostarczać coraz bardziej „zielone” rozwiązania, aby walka z cyberzagrożeniami szła w parze z ochroną planety.

    – Zmiana klimatu i cyberbezpieczeństwo to istotne wyzwania, przed którymi stoimy dzisiaj. Atos dąży do uczynienia cyfrowego świata bezpieczniejszym miejscem, co oznaczać będzie także ochronę naszej planety. Walcząc z wieloma cyberzagrożeniami, ważne jest, aby wiedzieć jaki ma to wpływ na nasze zasoby środowiskowe. Z tego powodu i zgodnie z rosnącymi ambicjami Atos w zakresie dekarbonizacji, od ubiegłego miesiąca zrównoważyliśmy emisje generowane przez usługę MDR. Nasi eksperci rozpoczęli również optymalizację ekoprojektów naszych produktów z zakresu cyberbezpieczeństwa, aby zmniejszyć ślad ich emisji, a kilka innych naszych usług równolegle będzie prowadzone w tym kierunku. To pierwszy krok i jesteśmy dumni, że go podjęliśmy! – powiedziała Zeina Zakhour, Atos Digital Security CTO.

    Rozwiązanie MDR oferuje wielowektorowe wykrywanie zagrożeń, automatyczne ich ograniczanie i pełne reagowanie w celu wykrywania złożonych, ukrytych zachowań w zakresie ataków i ograniczania zagrożeń w czasie rzeczywistym, podczas gdy osoby reagujące na incydenty weryfikują zagrożenia i naprawiają je. Łączy w sobie moc sztucznej inteligencji, analizy Big Data i Edge computing. Atos dzięki 15 centrom bezpieczeństwa, strategicznie rozmieszczonych na całym świecie, oferuje klientom spersonalizowaną usługę MDR w celu ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi w środowiskach publicznych, hybrydowych i wielochmurowych oraz lokalnych.

    Podejście to jest wspierane przez ogólnoświatową sieć 6000 ekspertów ds. bezpieczeństwa z szeroką wiedzą branżową, aby zaoferować wyjątkową, kompleksową podróż w zakresie cyberbezpieczeństwa klientom krajowym i globalnym we wszystkich sektorach.

    ŹródłoAtos
    guest
    0 Comments
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...