Dbałość o ochronę przez cyberatakami jest jedną z podstawowych potrzeb współczesnego biznesu. W poświęconej temu zagadnieniu sesji eksperckiej podczas 11. Forum Gospodarczego TIME w Warszawie specjaliści ze spółki NASK SA przedstawią nowoczesne rozwiązania dla firm natomiast przedstawiciele Państwowego Instytutu Badawczego NASK wezmą udział w debacie na temat nowych możliwości technologicznych, prawnych i systemowych, związanych z cyberbezpieczeństwem prowadzenia biznesu.
Wśród nowych wyzwań, z którymi specjaliści od cyberbezpieczeństwa będą musieli zmierzyć się w najbliższych latach, jest zbliżające się wdrożenie technologii 5G. Jest to nowa, następna po LTE, generacja technologii bezprzewodowego transferu danych. Umożliwi ona dalsze zwiększenie szybkości przesyłania danych i pozwoli na wykorzystanie na masową skalę „inteligentnych” urządzeń, czyli internetu rzeczy. Jest to też technologia, z którą wiąże nadzieje przemysł. Im większą przepustowość osiągną łącza, tym lepiej wykorzystane zostaną możliwości tzw. przemysłu 4.0, który polega na zastosowaniu internetu do zarządzania automatycznymi elementami produkcji, sprzedaży, logistyki, obsługi klientów, naliczania należności itp.
W drugim dniu konferencji TIME zaplanowano debatę „Bezpieczeństwo cyfrowe w łańcuchu dostaw. Jak chronić organizacje przed cyberatakami?”. Wezmą w niej udział eksperci, zajmujący się technicznymi aspektami cyberbezpieczeństwa oraz osoby specjalizujące się w rozwiązaniach prawnych i systemowych, wspomagających funkcjonowanie systemów bezpieczeństwa w firmach, na poziomie krajowym i we współpracy międzynarodowej – wśród nich Juliusz Brzostek Dyrektor Pionu Centrum Cyberbezpieczeństwa w NASK PIB. Debatę poprowadzi Krzysztof Silicki Zastępca Dyrektora NASK PIB ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji.
W Forum ponadto weźmie udział: Wiesław Łodzikowski, Dyrektor Pionu Technicznego w NASK SA, który przedstawi prezentację: „Wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem w łańcuchu dostaw. Co zrobić, aby ochronić się przed cyberatakami?”, w którym omówione zostaną aktualne wyzwania oraz nowoczesne usługi i specjalistyczne rozwiązania cyberbezpieczeństwa dla firm.
11. Forum Gospodarcze TIME to spotkanie przedstawicieli krajowych i zagranicznych organizacji oraz przedsiębiorstw europejskiego przemysłu cyfrowego. Corocznie w tym wydarzeniu bierze udział ponad 1000 osób. To miejsce spotkań, paneli, warsztatów. Dzięki wymianie myśli, dialogu ekspertów z całej Europy z przedstawicielami administracji rządowej, nauki oraz biznesu zostaną określone potrzeby przedsiębiorców, a także warunki i zmiany konieczne dla rozwoju sieci 5G i przemysłu 4.0. Forum odbywa się w Warszawie w dniach 4-5 marca.