Bank BGŻ BNP Paribas nawiązał współpracę z innogy Polska, w ramach której klienci indywidualni mogą zakupić instalację fotowoltaiczną w systemie ratalnym. Korzystając z oferty można sfinansować nawet 100 proc. wartości instalacji fotowoltaicznej od innogy Polska. Okres kredytowania pozwala na rozłożenie spłaty pożyczki do kwoty 60 tys. zł nawet do 120 miesięcy.
– Bank BGŻ BNP Paribas aktywnie rozwija działalność kredytową związaną również z finansowaniem odnawialnych źródeł energii. Kredyt ratalny oferowany we współpracy z innogy Polska to proste i wygodne rozwiązanie dla osób fizycznych, które już teraz chcą korzystać z oszczędności, jakie dają ekologiczne instalacje. Klient, aby sfinalizować np. inwestycje fotowoltaiczne, nie musi czekać na zgromadzenie odpowiednich środków. Dzięki atrakcyjnej ofercie finansowania może skorzystać z ekologicznych rozwiązań już dziś, a tym samym zacząć oszczędzać – mówi Krzysztof Wojciechowski, dyrektor Zarządzający Pionu Sprzedaży Consumer Finance w Banku BGŻ BNP Paribas. – Dobrze zaplanowane i realizowane działania na rzecz gospodarki niskoemisyjnej przynoszą nie tylko wymierne efekty ekologiczne, lecz także dają nowe impulsy do rozwoju gospodarczego i są ważnym elementem misji społecznej Grupy BNP Paribas – podkreśla Krzysztof Wojciechowski.
Oferta na finansowanie ekologicznych źródeł energii skierowana jest do klientów detalicznych i jest realizowana przez Bank we współpracy z innogy Polska. W ramach pakietu Bank BGŻ BNP Paribas oferuje klientom kredyt nawet na 3 do 120 miesięcy. Maksymalna kwota, którą może uzyskać kredytobiorca na zakup instalacji fotowoltaicznej wynosi 60 tys. zł. Klient, który ubiega się o kredyt na sfinansowanie ekologicznych źródeł energii powinien dołączyć do wniosku kredytowego: umowę, kosztorys lub projekt instalacyjny z wymienionymi kosztami jako uzasadnienie wysokości wnioskowanego kredytu. Będzie też musiał wylegitymować się podstawowymi dokumentami potwierdzającymi wysokość i źródło dochodu, aby błyskawicznie uzyskać ostateczną decyzję kredytową.
– Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Tylko w ubiegłym roku w Polsce do sieci przyłączono ponad 12 500 nowych mikroinstalacji. Mimo dużego zainteresowania odbiorców tego typu rozwiązaniami, wciąż największą barierą pozostaje ich finansowanie. Dlatego z punktu widzenia innogy Polska najważniejsze jest dostarczenie naszym klientom produktów komplementarnych zarówno pod kątem technologicznym, jak również posiadających atrakcyjną formę finansowania – mówi Michał Skorupa, szef projektów fotowoltaicznych w innogy Polska.