czwartek, 21 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Bitdefender z najwyższym wyróżnieniem w kwietniowych testach AV-Comparatives

    Zobacz również

    Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender otrzymało najwyższą ocenę w kwietniowym teście wydajności przeprowadzonym przez niezależny instytut badawczy AV-Comparatives. Miesięczny raport AV-Comparatives uwzględnia najpopularniejsze wśród internautów programy antywirusowe i wyróżnia najwydajniejsze z nich. W ubiegłym miesiącu austriacka firma AV-Comparatives przeprowadziła szczegółowe testy 15 najpopularniejszych antywirusów z klasy HOME&SOHO, z których na co dzień korzystają internauci.

    - Reklama -

    Celem testów było sprawdzenie i ocenienie wydajności antywirusów oraz ich wpływu na urządzenia.

    Metodologia i przebieg testów

    Testy przeprowadzono na maszynie z procesorem Intel Core i3, 4 GB pamięci RAM i dyskami systemowymi SSD, z angielską wersją systemu Windows 10 64-bitowy oraz z zainstalowanym oprogramowaniem zabezpieczającym. Testy przeprowadzono w czasie aktywnego połączenia internetowego, aby umożliwić ocenę rzeczywistego wpływu usług i funkcji chmury.

    Podczas testów zadbano o zminimalizowanie innych czynników, które mogłyby wpłynąć na pomiary lub porównywalność systemów. Uwzględniono również optymalizację procesów i odcisków palców wykorzystywanych przez antywirusy – oznacza to, że wyniki odzwierciedlają wpływ na system używany już od jakiegoś czasu. Testy powtarzano kilka razy (z i bez odcisków palców) w celu uzyskania wartości median i odfiltrowania błędów pomiarowych. Po każdym uruchomieniu stacja robocza była przywracana do wcześniej utworzonego obrazu systemu i uruchamiana ponownie sześć razy.

    Specjaliści z AV-Comparatives przeprowadzali także symulację różnych operacji wykonywanych zazwyczaj na komputerze przez użytkownika: kopiowania czystych plików z miejsca na miejsce, archiwizowania ich i przywracania z archiwum, pobierania plików z Internetu oraz uruchamiania aplikacji (otwierania dokumentów). Takie działania są szczególnie ważne w przypadku testowania wydajności, ponieważ dzięki temu można odwzorować rzeczywiste operacje użytkowników.

    Podczas testów AV-Comparatives wykorzystał również uznany w branży pakiet do testowania wydajności PC Mark 10 Professional, aby zmierzyć wpływ na system podczas rzeczywistego użytkowania antywirusa.

    Produkty zabezpieczające muszą ładować systemy na wczesnym etapie, aby zapewnić bezpieczeństwo od samego początku, dlatego obciążenie ma pewien wpływ na czas potrzebny do uruchomienia systemu. Najważniejszą kwestią jest dokładne zdefiniowanie, kiedy system jest w pełni uruchomiony, ponieważ wiele środowisk operacyjnych może kontynuować wykonywanie czynności startowych przez jakiś czas po tym, jak system wydaje się odpowiadać użytkownikowi.

    Ważne jest również rozważenie, kiedy ochrona zapewniana przez testowane rozwiązanie antywirusowe jest w pełni aktywna, ponieważ może to być użyteczną miarą ukończenia rozruchu. Niektóre produkty zabezpieczające ładują swoje usługi bardzo późno podczas uruchamiania. Oznacza to również, że jakiś czas po załadowaniu system może działać bardzo wolno; przez co jest bardziej podatny na ataki. 

    Podczas testów skorzystano z kilku GB danych składających się z różnych typów i rozmiarów plików (zdjęcia, filmy, pliki audio, dokumenty MS Office, dokumenty PDF, aplikacje/pliki wykonywalne, archiwa itp.).

    Bitdefender otrzymuje najwyższe wyróżnienie w kwietniowych testach wydajności

    Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender osiągnęło świetne wyniki podczas ostatnich testów przeprowadzonych przez AV-Comparatives. Podczas testów wydajności Bitdefender został oceniony jako bardzo szybki w następujących kategoriach: kopiowanie plików, archiwizowanie/cofanie archiwizacji, instalowanie aplikacji, uruchamianie aplikacji, pobieranie plików, przeglądanie stron internetowych. Dzięki temu dowiódł, że nie obciąża systemu i nie zmniejsza jego wydajności.

    W teście wydajności przeprowadzonym z wykorzystaniem zestawu narzędzi PC Mark 10 Bitdefender uzyskał znakomity wynik 97,8 punktów na 100, co oznacza, że jego negatywny wpływ na wydajność systemu wynosi zaledwie 2,2 procent.

    Świetne wyniki oprogramowania antywirusowego Bitdefender zostały ostatecznie nagrodzone przez zespół AV-Comparatives najlepszą możliwą oceną Advance+. Jest to niezbitym dowodem, że produkt ten nie wywiera wyraźnego negatywnego wpływu na wydajność komputerów.

    Od wielu lat w naszej branży krążą mity, że antywirusy mają bardzo negatywny wpływ na wydajność jednostek centralnych. Najnowsze wyniki testów przeprowadzonych przez AV-Comparatives dowodzą, że nie musi być to prawda. Bardzo się cieszymy, że oprogramowanie Bitdefender zostało docenione przez austriacki zespół. Nagroda ta z pewnością zmotywuje nas do jeszcze bardziej intensywnej pracy, której celem będzie zwiększenie wydajności naszych systemów – mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender.

    guest
    0 Comments
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Obawy o bezpieczeństwo hamują rozwój AI w obsłudze klienta

    Mimo że 80% konsumentów chciałoby korzystać ze sztucznej inteligencji w kontakcie z obsługą klienta, aż 85% firm nie wdrożyło...