środa, 20 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Bosch rozwija portfolio czujników dla elektroniki użytkowej

    Zobacz również

    Dzięki przejęciu Arioso Systems, Bosch rozszerza swoje kompetencje w obszarze mikrogłośników MEMS (ang. microelectromechanical systems – mikroukłady elektromechaniczne) i umacnia pozycję rynkową wiodącego dostawcy rozwiązań czujnikowych dla elektroniki użytkowej. Arioso Systems z siedzibą w Dreźnie stanie się częścią Bosch Sensortec GmbH. Umowa została podpisana przez obie strony – uzgodniono, że szczegółowe dane projektu, takie jak cena zakupu, nie zostaną ujawnione.

    - Reklama -

    Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez organy antymonopolowe.

    Arioso Systems jest jednym z najbardziej innowacyjnych dostawców technologii mikrogłośników MEMS na świecie. Technologia ta uzupełnieni ofertę czujników firmy Bosch, wykorzystywanych w urządzeniach elektronicznych do noszenia (ang. wearable) oraz bezprzewodowych słuchawkach dousznych. Unikalne i innowacyjne idee firmy Arioso Systems w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem Bosch Sensortec w rozwijaniu technologii dla dojrzałego rynku elektroniki użytkowej na dużą skalę, ukształtuje wschodzący globalny rynek mikrogłośników MEMS.

    Producenci słuchawek TWS (ang. True Wireless Stereo) i innych urządzeń dousznych skorzystają z możliwości generowania dźwięku przy znacznie mniejszym zużyciu energii i mniejszym rozmiarze, co oznacza jednocześnie wydłużenie czasu pracy baterii i łatwiejszą integrację systemu.

    Cały zespół Arioso Systems jest podekscytowany faktem, że stajemy się częścią najpotężniejszego globalnego dostawcy rozwiązań czujnikowych i robimy kolejny krok w rozwoju naszej najnowocześniejszej technologii – mówi Hermann Schenk, dyrektor generalny Arioso Systems. – Dzięki połączeniu sił będziemy mogli w pełni wykorzystać potencjał naszej technologii mikrogłośników MEMS.

    Technologia dla Internetu jutra – oczekiwany silny wzrost rynku

    Internet jutra będzie oparty o urządzenia mobilne i audio, zarówno w obszarze mówienia, jak i słuchania. Komponenty do inteligentnych urządzeń dousznych muszą być coraz mniejsze, lekkie, wydajne i skalowalne. Coraz więcej funkcji wymaga mniejszych rozmiarów i wydłużonego czasu pracy baterii. Eksperci rynkowi przewidują silny wzrost zastosowań mikrogłośników w nadchodzących latach. Według specjalistów rynkowych z Yole, rynek mikrogłośników ma wzrosnąć z 9 miliardów dolarów w 2020 roku do 11 miliardów dolarów w 2026. Segment mikrogłośników MEMS będzie miał w nim szybko rosnący udział.

    O technologii mikrogłośników MEMS

    Firma Arioso Systems opracowała nowatorską technologię przetworników audio, w której dźwięk jest generowany poprzez ruch pionowo zorientowanych lameli w krzemowym układzie scalonym. W przeciwieństwie do konwencjonalnej membrany, technologia Arioso Systems wykorzystuje objętość chipa, a nie jego powierzchnię. Dlatego możliwe jest zbudowanie zminiaturyzowanego mikrogłośnika MEMS generującego do 120 dB SPL (ang. sound pressure level – poziom ciśnienia akustycznego) z obszaru aktywnego 10mm2. Dzięki elektrostatycznemu siłownikowi w wykonanym w całości z krzemu mikroukładzie MEMS oraz bardzo niskiej pojemności, technologia Arioso Systems oszczędza baterię. Pozwala to zastosować nowy czujnik w wymagających urządzeniach dousznych, jak słuchawki TWS czy innych elektronicznych urządzeniach do noszenia.

    ŹródłoBosch
    guest
    0 Comments
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Pobierz aplikację Komputronik i korzystaj z dedykowanych okazji

    Aplikacja Komputronik – dlaczego warto?Aplikacja Komputronik dostępna jest zarówno w sklepie Google Play, jak i App Store. Pobierz ją...