czwartek, 21 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Bosch zaprezentował oprogramowanie do automatyzacji robotów usługowych

    Zobacz również

    Modułowa platforma oprogramowania umożliwia szybki i łatwy rozwój. Oprogramowanie Bosch ułatwia dostęp do rozwijającego się rynku robotów usługowych. Szczególnie precyzyjna i wydajna funkcja zapewnia bezpieczne wykrywanie przeszkód i unikanie kolizji. Modułowe oprogramowanie z możliwością elastycznego podłączenia czujników ułatwia integrację z różnymi urządzeniami robotycznymi. Zainteresowanie robotami usługowymi do zastosowań komercyjnych i przemysłowych stale rośnie.

    - Reklama -

    Według Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR) w 2021 roku na świecie sprzedano 121 000 inteligentnych maszyn do zastosowań profesjonalnych, co oznacza wzrost rynku o 37% w porównaniu z rokiem poprzednim. Ich zastosowanie możliwe jest w wielu obszarach: od branży hotelarskiej i restauracyjnej po technologie medyczne, rolnictwo i czyszczenie przemysłowe. O funkcjonalności robotów mobilnych w dużej mierze decyduje oprogramowanie, którego stworzenie wymaga dużej wiedzy z zakresu robotyki i nierzadko wiąże się z wysokimi kosztami. Dzięki nowej platformie oprogramowania firmy Bosch automatyzacja robotów usługowych może być teraz realizowana szybko, łatwo i efektywnie. Producenci maszyn mogą więc skoncentrować się na sednie swoich prac rozwojowych, czyli na wdrażaniu określonej funkcji robota dla danego zastosowania. – Dzięki naszej nowej platformie oprogramowania upraszczamy rozwój robotów usługowych i ułatwiamy dostęp do rosnącego rynku robotyki, w szczególności małym i średnim producentom – powiedział Philipp Kurek, odpowiedzialny za jednostkę operacyjną Off-Highway w Bosch Engineering GmbH.

    Nowa platforma oprogramowania firmy Bosch ma strukturę modułową i oferuje wszystkie funkcje niezbędne do pełnej automatyzacji robota w postaci trzech podelementów: lokalizacji i mapowania, wykrywania przeszkód oraz planowania ruchu (nawigacji). Poszczególne moduły oprogramowania mogą być zintegrowane z jednostką sterującą robota pojedynczo lub jako zsynchronizowany pakiet. Grupa Bosch może pochwalić się ogromnym doświadczeniem i szeroką wiedzą badawczą w zakresie nawigacji, systemów wspomagania kierowcy i automatyzacji – na przykład poprzez rozwiązania dla sektora motoryzacyjnego. – Na tej podstawie udało nam się stworzyć oprogramowanie dla robotów o szczególnie precyzyjnej i wydajnej percepcji otoczenia, niezawodnej ocenie sygnałów i inteligentnych funkcjach nawigacyjnych. Dzięki temu możliwe jest bezpieczne omijanie przeszkód i zapobieganie kolizjom – dodała Isabell Maier, szefowa działu automatyki i robotyki w Bosch Engineering GmbH.

    Parametry oprogramowania można swobodnie dopasować do specyficznych wymagań danego zastosowania. Na przykład dla robotów sprzątających można określić wąską ścieżkę unikania przeszkód, podczas gdy dla robotów transportujących potencjalnie niebezpieczne substancje (takie jak gorące ciecze) – odpowiednio większą. Oprogramowanie zapewnia również dużą swobodę, jeśli chodzi o niezbędne elementy konstrukcyjne. W zależności od warunków pracy robota, w systemie można zintegrować czujniki lidarowe, kamery lub czujniki innego typu. Znormalizowane interfejsy systemu operacyjnego robota (ROS) ułatwiają integrację modułów oprogramowania z architekturą programową maszyny.

    Po około trzech latach prac rozwojowych oprogramowanie do automatyzacji robotów firmy Bosch z powodzeniem działa w aplikacji pilotażowej od początku 2023 roku.

    ŹródłoBosch
    guest
    0 Comments
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...