28. listopada Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Telekomunikacji Polskiej powołało w skład Rady Nadzorczej Ronalda Freemana oraz Mirosława Gronickiego.
Mirosław Gronicki ma 57 lat. Obecne jest niezależnym konsultantem (współpracuje m.in. z Goldman Sachs International, Brevan Howard, Bank Millennium). Wcześniej był ministrem finansów (2004-2005), głównym ekonomistą w Banku Millennium (2000-2004), członkiem rady makroekonomicznej przy ministrze finansów (1998-2000), makroekonomistą w Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych (CASE) (1997-2000), konsultantem Harvard Institute for International Development na Ukrainie (1997-2000), makroekonomistą w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku (1993-1997), pracownikiem naukowo-badawczym w Międzynarodowym Centrum Badań nad Rozwojem Azji Wschodniej (CESAD) w Kitakyushu, w Japonii (1992-1993), konsultantem Banku Światowego i ONZ (1988-1991), pracownikiem naukowym i współpracownikiem wielu uniwersytetów, w tym Uniwersytetu Karola w Pradze (CERGE), Uniwersytetu Pensylwanii w Filadelfii, Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie.
Specjalizuje się w bankowości i finansach, makroekonomii, administracji publicznej/infrastrukturze prawnej, finansach publicznych. Z wykształcenia jest doktorem ekonomii (1977 – Uniwersytet Gdański, Wydział Ekonomiki Transportu).
Ronald Freeman ma 68 lat. Jest prawnikiem i specjalistą od bankowości inwestycyjnej. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w dziedzinie telekomunikacji oraz krajów Nowej Europy. Uczestniczył w tworzeniu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, wchodząc w skład ścisłego kierownictwa tej instytucji. W latach 1991-1997 kierował Departamentem Bankowości EBOR (na to stanowisko został powołany głosami sześćdziesięciu państw członkowskich), gdzie odpowiadał między innymi za finansowanie dużych projektów w sektorze publicznym i prywatnym w Polsce. Wcześniej pracował w firmie Salomon Brothers (należącej obecnie do Citigroup), gdzie zajmował się bankowością inwestycyjną i odpowiadał za działalność firmy w Europie. W czasie pracy w Salomon pełnił także funkcję doradcy amerykańskiego operatora telefonicznego AT&T, pomagając w restrukturyzacji firmy do obecnego kształtu. Obecnie zasiada w radach nadzorczych kilku północnoamerykańskich i europejskich spółek z branży ubezpieczeń, energetyki i bankowości. Jest także członkiem Komitetu Wykonawczego Rady Atlantyckiej, członkiem Rady Nadzorczej Uniwersytetu Amerykańskiego w Paryżu, wiceprzewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Doradczego Columbia University School of Law oraz jednym z przewodniczących Komitetu Finansowego brytyjsko-amerykańskiej Komisji Fulbrighta.
Ukończył Uniwersytet w Grenoble (w 1958 roku), studia licencjackie na Uniwersytecie Lehigh (w 1960 roku) oraz studia prawnicze w Columbia University School of Law (w 1964 roku).W 1965 roku został przyjęty w skład adwokatury w Stanie Nowy Jork. (WitekT)