Wraz z nową erą prac w chmurze przed przedsiębiorstwami pojawiają się coraz to nowsze wyzwania. Cyberbezpieczeństwo staje się strategicznym narzędziem dla działów i firm IT, dokonując zasadniczych zmian w postaci przejścia z podejścia operacyjnego „sprzęto-centryzmu” ku „aplikacjo-centryzmowi”. Firma Check Point postanowiła pomóc nowoczesnemu biznesowi w tej drodze i w ostatnim czasie przedstawiła nową wizję bezpieczeństwa w chmurze, opartą na kompleksowym podejściu
zapobiegania zagrożeniom.
Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami firmy Check Point współpracuje z każdą platformą „chmurową”, integrując się z najpopularniejszymi technologiami SDN/Cloud takimi jak Mware NSX, Cisco ACI, OpenStack, Microsoft Azure czy Amazon Web Services (AWS). Napędzany przez firmowy vSEC cloud security z zarządzaniem R80, Check Point zapewnia ochronę sieci fizycznych i środowisk chmurowych.
Względy bezpieczeństwa związane z przenoszeniem danych poza tradycyjną kontrolę IT, wpływają na niechęć do pełnego przejścia na rozwiązania w chmurze. Firmy chcą posiadać możliwość kontrolowania swoich danych, przechowywania ich w formie prywatnej przy zachowaniu zgodności z zaleceniami tzw. regulatorów. Biorąc pod uwagę te rozwiązania, wizja Check Pointa na lepiej zabezpieczoną chmurę zakłada:
- Zaawansowaną ochronę przed cyberzagrożeniami
- Widoczność całego ruchu i zagrożeń
- Zarządzanie bezpieczeństwem i wdrażaniem
- Rejestrowanie i raportowanie
Niezależnie od tego, gdzie aplikacje i dane przebywają, są atrakcyjnymi celami dla hakerów i ich ochrona w chmurze wymaga takiego samego zabezpieczenia jak danych w środowiskach fizycznych. W tym samym czasie, dynamiczny i elastyczny charakter chmury powoduje, że, statyczna kontrola bezpieczeństwa okazuje się nieskuteczna, odsłaniając organizację i jej dane na kolejne, nowe ryzyka.