O ponad 300 pracowników zwiększyło się zatrudnienie w Comarch. Na koniec 2019 roku w strukturach Grupy Kapitałowej pracowało 6 349 osób, w tym 5 728 w polskich oddziałach firmy. Wzrost zatrudnienia wiąże się z rozwojem działalności biznesowej, wynikającej z rozbudowy struktur oraz otwierania kolejnych biur za granicą. Comarch zwiększa również zatrudnienie z uwagi na podpisywane, długoterminowe kontrakty oraz realizowane prace badawczo-rozwojowe przy nowych a
także istniejących już produktach.
Ważnym projektem w polityce kadrowej firmy jest coroczny, letni program stażowy, dedykowany studentom kierunków informatycznych oraz pokrewnych z całej Polski. W zeszłym roku staż odbył się w 12 miastach i wzięło w nim udział 350 uczestników, z czego blisko 75 procent nawiązało dłuższą współpracę z Comarchem.
– Comarch zajmuje się kompleksową obsługą projektów informatycznych, dlatego do naszych zespołów rekrutujemy informatyków i programistów a także specjalistów ds. wdrożeń, konsultantów, analityków oraz inżynierów systemowych i inżynierów kontroli jakości. Coraz więcej wakatów otwieramy też na stanowiska związane zarówno z marketingiem, HR, obsługą prawną, finansami, jak i projektowaniem systemów IT – mówi Katarzyna Morga, dyrektor ds. personalnych w Comarch.
Główna siedziby firmy znajduje się w Krakowie, ale spółka posiada biura w 18 polskich miastach, na terenie całego kraju, m.in. w Białymstoku, Lublinie, Opolu czy Rzeszowie.
– Mocno rozwijamy oddziały Comarchu w mniejszych miastach wojewódzkich. Mieszka w nich wielu, dobrze wykształconych specjalistów, którzy niekoniecznie myślą o przeprowadzce do większych aglomeracji, jak Gdańsk, Kraków czy Warszawa. Wolą mieszkać w rodzinnym mieście i tam też pracować – dodaje Katarzyna Morga.
Spółka prowadzi działalność na skalę globalną i ma swoje oddziały w blisko 50 miastach na całym świecie, począwszy od Australii, Azji Południowo-Wschodniej, przez Bliski Wschód oraz Europę aż po Stany Zjednoczone i kraje Ameryki Łacińskiej. W zagranicznych biurach pracują głównie przedstawiciele handlowi oraz konsultanci biznesowi. W rekrutacji na te stanowiska mogą brać udział zarówno mieszkańcy danego kraju, jak i specjaliści z Polski, a także osoby już zatrudnione w Comarch.
– Wyjazd do innego kraju może stanowić ciekawy etap w karierze zawodowej. Pracownicy mają szansę rozwijać swoje umiejętności w środowisku międzynarodowym oraz poznawać specyfikę lokalnych zasad biznesowych. Przykładowo, praca na Bliskim Wschodzie łączy w sobie elementy kultury arabskiej, azjatyckiej i europejskiej. Z kolei w brukselskim biurze Comarch pracują przedstawiciele ośmiu narodowości, którzy w sumie posługują się dziesięcioma językami – mówi Anna Bajorek, szef działu employer branding w Comarch.
Dla wielu specjalistów z branży IT Comarch jest pierwszym pracodawcą. Młodzi ludzie decydują się rozpocząć pracę w firmie, ponieważ jest to dla nich okazja do zdobycia doświadczenia oraz pracy przy międzynarodowych projektach. Dodatkowo firma oferuje elastyczny czas pracy lub część etatu dla osób studiujących, tak, aby praca w Comarch nie kolidowała z zajęciami na uczelni.