W ciągu trzech kwartałów 2018 roku Comarch zwiększył zatrudnienie o 484 osoby, czyli o blisko dziewięć procent. Na koniec września tego roku zatrudniał 6 025 pracowników, w tym 624 osoby za granicą. Rozbudowa kadry wiąże się z rozwojem firmy w Polsce ale również z budową struktur zagranicznych i otwieraniem kolejnych biur. W Polsce firma zatrudnia przede wszystkim programistów, inżynierów systemowych, analityków, konsultantów, szkoleniowców i menedżerów.
Obecnie jest największym w Polsce pracodawcą pośród producentów oprogramowania. Co roku kadry wzmacniają stażyści – studenci kierunków informatycznych z całej Polski. W tym roku było ich ponad 400, z czego blisko 80 proc. nawiązało dłuższą współpracę z Comarchem.
Comarch zwiększa zatrudnienie z uwagi na nowe, długoterminowe kontrakty. Tylko w tym roku spółka podpisała kilka dużych umów m.in. z Orange, LG U+ czy ZUS.
– Obecnie mamy otwartych około 400 wakatów i rekrutujemy specjalistów z wielu różnych dziedzin. Oprócz specjalistów w zakresie programowania, poszukujemy również inżynierów systemowych, inżynierów kontroli jakości, analityków oraz konsultantów. W naszych strukturach odnajdą się również osoby o profilu marketingowym i związanym z rozwojem biznesu, co wiąże się ze stałą i dynamiczną rozbudową struktur – mówi Katarzyna Morga, dyrektor ds. personalnych w Comarch.
Comarch ma swoje oddziały w 16 polskich miastach oraz 45 lokalizacjach za granicą. Dlatego specjaliści, którzy zdecydują się na zatrudnienie w Comarch, mają możliwość wyboru miejsca pracy. Czasami wiąże się to z wyjazdem do innego kraju, gdzie akurat realizowany jest projekt.
– Comarch prowadzi działalność biznesową w ponad 60 krajach na 6 kontynentach. Nasi pracownicy często delegowani są do siedzib głównych klientów, aby tam nadzorować realizację projektu. Pobyt za granicą to przede wszystkim wyjątkowa okazja, aby zdobyć doświadczenie zawodowe w pracy w międzynarodowym środowisku, ale również możliwość poznania obcych kultur – dodaje Katarzyna Morga.
Comarch jest często wybierany przez młodych ludzi jako pierwsze miejsce pracy. Aplikują do firmy, ponieważ oferty pracy dają im możliwości rozwoju i zdobycia doświadczenia. Dodatkowo firma oferuje elastyczny czas pracy lub część etatu dla osób studiujących, tak, aby praca w Comarch nie kolidowała z zajęciami na uczelni.
Mimo że Comarch jako pracodawca jest kojarzony głównie z profilami programistycznymi, to coraz więcej specjalistów dołączających do zespołów posiada wykształcenie również w innych obszarach.
– Do zespołów poszukujemy również absolwentów kierunków humanistycznych, ekonomicznych czy artystycznych, na których czekają projekty z pogranicza najnowszych technologii oraz specjalności pokrewnych. W Comarch znajdą więc pracę również specjaliści ds. HR, pracownicy działów wsparcia, graficy czy UX/UI designerzy – mówi Anna Bajorek, szef działu employer branding w Comarch.