Fani dokumentów – zapnijcie pasy. Wjeżdża lutowa oferta filmów i serii w CANAL+. CANAL+ 360 w lutym zabiera widzów w miejsca, których pokonanie może być śmiertelnie (dosłownie) niebezpieczne, a fani urbexów odwiedzą opuszczone i zapomniane, kiedyś imponujące, twory ludzkiej architektury. Dla miłośników morskiej bryzy – podróż przez wieki historii okrętów wojennych. Uwaga – wyprawę tę zaczniemy na pokładzie łodzi Wikingów! Planete+ za to przybliży fascynującą postać człowieka o wielu talentach, aktora Christophera Lee i odsłoni nieciekawe kulisy funkcjonowania linii Ryanair.
„Najniebezpieczniejsze miejsca na świecie”, seria dokumentalna, 6 odcinków. Pierwsze 3 odcinki już dostępne w serwisie CANAL+. Premiera kolejnych co niedzielę o 18:00 na CANAL+ 360 i następnego dnia również w serwisie.
Błąd może oznaczać śmierć!
Szosy, mosty, tunele, trasy kolejowe i wodne, lotniska pod jakimś względem ekstremalne. Szalone i śmiertelne groźne. Majestatyczne, ale nierzadko naznaczone tragicznymi losami swoich ofiar. Pokonanie ich zmrozi nie jedno serce.
Produkcja „Najniebezpieczniejsze miejsca na świecie” zabiera widzów w podróż po najbardziej ekstremalnych i zapierających dech w piersiach lokalizacjach na Ziemi. Każdy z sześciu odcinków skupia się na innej kategorii: od dróg i lotnisk, przez mosty i tunele, aż po koleje czy autostrady. To historia miejsc, gdzie granica między poczuciem bezpieczeństwa a ryzykowaniem życia jest niezwykle cienka, a także historia tego, jak rozwiązania techniczne pomagają ludziom to ryzyko minimalizować.
Boliwia, Indie, Himalaje, Antarktyka i wiele innych miejsc na świecie. Jak ludzkość zdołała zbudować lotniska w najbardziej niegościnnych zakątkach globu? Jak postawiliśmy mosty, które zdają się przeczyć prawom fizyki? Dlaczego wodne szlaki, od potężnych kanałów przez wzburzone morza, fascynują i przyciągają największych śmiałków?
„Okręty wojenne 2”, seria dokumentalna, 8 odcinków. Pięć odcinków już dostępnych w serwisie CANAL+. Premiera kolejnych od wtorku do piątku, o godz. 20:00 na CANAL+ 360 i następnego dnia w serwisie CANAL+.
Sezon pierwszy w całości dostępny w serwisie CANAL+.
Seria powraca z drugim sezonem. Dokument ukazuje, jak postęp technologiczny zmienił funkcjonowanie i projektowanie okrętów wojennych.
Historię zaczniemy na północy Europy. Wikingowie i ich okręty bojowe zmieniły bieg historii. Ich długie łodzie przewiozły wojska Wilhelma Zdobywcy do Hastings, zaprowadziły śmiałków do Ameryki Północnej i pozwoliły na grabież saksońskich królestw. Żeglarskie umiejętności Wikingów zrodziły się z konieczności – surowy krajobraz Skandynawii zmusił ich do opanowania sztuki żeglugi oceanicznej. Najstarszy znany przykład długiej łodzi został odnaleziony na torfowisku w Hjortspring w Danii. Zbudowany około 400 r. p.n.e., jest najwcześniej datowanym drewnianym statkiem z desek w Europie Północnej. Duński historyk Fleming Kaul wyjaśni znaczenie tej wojennej łodzi oraz sposób, w jaki była wykorzystywana w bitwach.
To tylko jeden ze „smaczków”, które przybliża seria. Jest ich sporo, sporo więcej.
W kolejnych ośmiu odcinkach twórcy kontynuują podróż przez czas i mapy, skupiając się na kluczowych momentach, które zaważyły na rozwoju flot wojennych na przestrzeni dziejów. Widzowie mają okazję przyjrzeć się nie tylko słynnym bitwom morskim, ale także przełomowym innowacjom, które wpłynęły na kształt współczesnej wojny na wodzie.
Zaczynając od epoki wikingów, przez różne niszczyciele i krążowniki, które odegrały wielką wagę w konfliktach w XX wieku, aż po jednostki należące obecnie do US Navy — serial szczegółowo analizuje, co musiało się wydarzyć, by ewolucja okrętów wojennych nadała im obecny kształt.
„Porzucone konstrukcje”, seria dokumentalna, 6 odcinków, premiera na CANAL+ 360 21.02. Emisja nowych odcinków od wtorku do piątku o godz. 20:00 i następnego dnia w serwisie CANAL+.
Wymarzona seria dla fanów urbexów!
„Porzucone konstrukcje” zabierają widzów do świata niezwykłych projektów inżynieryjnych i architektonicznych, które w przeszłości mogły budzić podziw, a o których obecnie już zapomniano. Każdy odcinek to prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni, by ukazać, jak marzenia o wielkości, sławie i postępie mogą obrócić się wniwecz. Dokument opowiada nie tylko o tym, jak różne konstrukcje powstawały, ale również o tym, dlaczego zostały porzucone oraz jakie były konsekwencje (finansowe, ekologiczne, społeczne) ich upadku.
Autorzy serialu wzięli na tapet elektryczność, statki wodne, mosty czy wymarłe miasta, ale również wątek wyścigu kosmicznego, a co za tym idzie — kwestię opuszczonych baz rakietowych czy też nieczynnych już obserwatoriów.
„Żyć i umrzeć jak Christopher Lee”, film biograficzny, już dostępny w serwisie CANAL+.
Arystokrata, agent wywiadu, pilot, bohater wojenny, śpiewak, erudyta, aktor. Ten dokument to fascynująca podróż po życiu tego niesamowitego człowieka.
Film odkrywa tajniki życia i kariery jednego z najbardziej ikonicznych aktorów w historii kina. Przez osiem dekad i na przestrzeni niemal trzystu filmów Christopher Lee zdefiniował, czym jest ekranowy czarny charakter: zaczynając na Drakuli, przez Sarumana (Władca Pierścieni), antagonisty agenta 007, aż po hrabię Dooku (Gwiezdne Wojny).
Jednakże jego prawdziwa historia — pełna tajemnic, zwrotów akcji i przygód ciekawszych niż niejeden film — nigdy wcześniej nie została opowiedziana w taki sposób. Postać Christophera Lee ożywa w dokumencie za sprawą misternie wykonanej marionetki, która, posługując się głosem zmarłego aktora, przeprowadzi widzów przez 93-letnią podróż własnego życia. Życia pasjonującego, zahaczającego o niemal wszystkie kluczowe wydarzenia minionego wieku.
„Pod wysokim ciśnieniem. Śledztwo w sprawie Ryanaira”, film dokumentalny, premiera na Planete+ 19.01 o godz. 21:50 i następnego dnia w serwisie CANAL+.
Ryanair, sieć lotnicza znana z tanich biletów i agresywnej polityki cenowej, od lat budzi kontrowersje związane z warunkami pracy. Jak to możliwe, że oferując bilety po kilkanaście, kilkadziesiąt Euro, Ryanair jest najbardziej dochodową linią lotniczą w Europie? Dokument „Pod wysokim ciśnieniem. Śledztwo w sprawie Ryanair” zabiera widzów w podróż przez najpopularniejsze lotniska w Europie, by pokazać, jak wygląda rzeczywistość stewardes, pilotów i innych pracowników linii, którzy każdego dnia zmagają się z ogromną presją, oskarżając firmę o mobbing i wyzysk. Czy słowa Prezesa firmy z 2015 roku: „Terroryzowanie jest najskuteczniejszym sposobem motywowania” były jedynie prowokacją?
Dokument opiera się na relacjach osób zatrudnionych przez Ryanair, którzy decydują się zdradzić, co dzieje się za drzwiami kabin i biur. Niskie wynagrodzenia, ciągła kontrola, czy wymuszanie sprzedaży dodatkowych usług na pokładzie — to codzienność każdego z nich.
Twórcy dokumentu z brutalną szczerością ukazują, jak polityka „niskie koszty za wszelką cenę” odbija się na życiu tysięcy ludzi.