Dr Agnieszka Wrońska, kierownik Akademii NASK, sekretarz Rady Naukowej NASK i koordynator części edukacyjnej w pilotażu OSE znalazła się w elitarnym gronie osób, które w sposób szczególny swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Na liście 100 wyróżnionych znaleźli się przedstawiciele urzędów państwowych, organizacji pozarządowych, uniwersytetów i instytucji naukowych oraz pracownicy oświaty.
Lista została ogłoszona przez grupę podmiotów zrzeszonych w Szerokim Porozumieniu na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. Nominacji do listy dokonują doświadczeni eksperci, praktycy w działaniach na rzecz upowszechniania partycypacji cyfrowej, osoby które potrafią ocenić i docenić osiągnięcia w tej dziedzinie. Porozumienie planuje publikować listę co roku.
Szerokie Porozumienie na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce to inicjatywa, której członkami są przedstawiciele różnych sektorów (w tym administracji rządowej i samorządowej, biznesu, organizacji pozarządowych i mediów). Została ona zapoczątkowana w 2013 r. przez Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego oraz Lidera Cyfryzacji w Polsce Włodzimierza Marcińskiego. Jej celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych Polaków i uznanie ich kluczowego znaczenia dla rozwoju kraju.