Firma LG Electronics w dniach 7-11 maja była obecna na Międzynarodowej Konferencji ICLR (International Conference on Learning Representations) 2024 w Wiedniu. Spośród wielu zgłoszeń, prace badawcze LG znalazły się wśród jednego procenta najlepszych, które zostały zaprezentowane na konferencji, podkreślając duży wysiłek badawczy LG i umacniając pozycję firmy jako lidera w rozwijaniu kluczowych technologii sztucznej inteligencji w takich dziedzinach jak robotyka, metaversum i inteligentne domy.
Prestiżowa, międzynarodowa konferencja akademicka poświęcona technologii głębokiego uczenia się, ICLR konsekwentnie znajduje się na liście najlepszych publikacji Google Scholar w podkategorii Inżynieria i informatyka. Ze wskaźnikiem akceptacji na poziomie 25 procent, ICLR utrzymuje swoją reputację jako wymagająca platforma dla najnowocześniejszych badań.
Praca badawcza LG „DiffMatch: Diffusion Model for Dense Matching” została uznana za jedno z najlepszych zgłoszeń na ICLR 2024 i została wybrana do zaprezentowania na konferencji. Artykuł przedstawia technologię sztucznej inteligencji zdolną do porównywania obrazów w celu określenia podobieństw i różnic, ułatwiając precyzyjną identyfikację lokalizacji i kształtów obiektów. Ta innowacja może zwiększyć szybkość i dokładność rozpoznawania przestrzennego w zaawansowanych zastosowaniach robotyki, umożliwiając robotom efektywne poruszanie się po środowiskach ze zmieniającymi się pozycjami obiektów i różnymi warunkami oświetleniowymi.
Ponadto artykuł LG zatytułowany „H2O-SDF Two-Phase Learning for 3D Indoor Reconstruction using Object Surface Fields”, który koncentruje się na podstawowej technologii dla metaverse, został uznany za jeden z pięciu najlepszych zgłoszeń i został wybrany do prezentacji Spotlight.
Artykuł ilustruje wykorzystanie sztucznej inteligencji do odtwarzania złożonych przestrzeni wewnętrznych i szczegółów powierzchni obiektów w wirtualnej przestrzeni 3D. Wykorzystując obrazy 2D jako materiał źródłowy, sztuczna inteligencja może identyfikować i renderować strukturę wnętrza – w tym ściany, sufity i filary – w 3D. Następnie technologia wykorzystuje zdobyte informacje do dodawania drobnych szczegółów do mebli, urządzeń domowych i innych przedmiotów gospodarstwa domowego, zapewniając wysoki stopień realizmu w wirtualnych przestrzeniach. Innowacyjna technologia LG nadaje się do różnych zastosowań związanych z metavers i może być również potencjalnie wykorzystywana do rozszerzenia istniejącego oprogramowania „cyfrowego bliźniaka”, które stało się niezbędnym narzędziem dla inteligentnych fabryk.
– Stosując nasze własne, najnowocześniejsze technologie sztucznej inteligencji w produktach i usługach LG, będziemy nadal sprawiać, że życie klientów będzie wygodniejsze i przyjemniejsze – zarówno w domu, w pracy, jak i w świecie wirtualnym – Kim Byoung-hoon, dyrektor ds. technologii w LG Electronics