piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Ekologiczne smartfony – co jeszcze możemy zrobić dla środowiska?

    Zobacz również

    Pełna kompensacja emisji CO2 i recycling to wyróżniki opakowań stosowanych przez Gigaset w smartfonach GS4. W listopadzie br. Gigaset zaprezentował smartfon GS4, który w sprzedaży pojawi się w wyjątkowym opakowaniu – całkowicie neutralnym dla klimatu. Pudełko, w którym Gigaset GS4 trafi na sklepowe półki, składa się w 100 proc. z włókien pochodzących z recyklingu, co potwierdza certyfikat wydany przez Forest Stewardship Council (FSC), niezależną organizację non-profit, której celem

    - Reklama -

    jest promowanie przyjaznego dla środowiska zarządzania lasami na świecie. Pieczęć przyznanego atestu wraz z numerem certyfikatu zostały nadrukowane na opakowaniu smartfona GS4 i stanowią wyraźną wskazówkę dla Klientów, którzy zwracają uwagę na ekologię.

    Gigaset systematycznie rozwija standardy pakowania swoich produktów. Całkowicie wyeliminowany został polistyren, minimalizowane jest wykorzystanie plastiku. Przykładowo, opaski kablowe i woreczki zostały zastąpione papierowymi rękawami. Do drukowania napisów na opakowaniach używane są tylko farby bezolejowe lub o niskim wskaźniku migracji. Wymiary stosowanych przez Gigaset pudełek zostały zmniejszone, dzięki czemu na standardowej palecie mieści się ich więcej, co zwiększa efektywność transportu i zmniejsza zarazem tzw. ślad węglowy produktu. Wprowadzone na rynek w 2019 roku smartfony Gigaset po raz pierwszy pojawiły się w opakowaniach, do produkcji których wykorzystano źdźbła traw pozyskanych z regionu sąsiadującego z fabryką producenta w Niemczech.

    Gigaset idzie jednak dalej. „Po raz pierwszy obliczyliśmy ślad węglowy opakowania najnowszego smartfona GS4, który produkujemy w Bocholt, i zrekompensowaliśmy go w ramach projektów ochrony klimatu, realizowanych razem z  ClimatePartner, dostawcą rozwiązań z zakresu ekologii” – powiedział Jörg Brühl, odpowiedzialny w Gigaset za marketing. W rezultacie firma pomaga w zalesianiu i przekształcaniu lasów w Niemczech – jedno nowe drzewo jest sadzone na każdą tonę kompensowanego CO2. Partnerstwo Gigaset z ClimatePartner pomaga również chronić 90 tys. hektarów lasów deszczowych w Brazylii w ramach projektu Ecomapuá.

    Dowodem ekologicznego zaangażowania są także wybrane funkcje i elementy konstrukcyjne smartfonów Gigaset. Producent wymienia m.in. ładowanie bezprzewodowe, które redukuje konieczność stosowanie podatnych na uszkodzenia przewodów USB oraz wymienne akumulatory umożliwiające samodzielną „rewitalizację” posiadanego urządzenia. Istotne jest także podejście do serwisu sprzętu – możliwość naprawy uszkodzonego telefonu to mniej utylizowanego sprzętu. Opakowania, które w 100 procentach nadają się do recyclingu, uzupełniają proekologiczne działania firmy. Gigaset już teraz zapowiada jednak kolejne inicjatywy, które pozwolą jeszcze bardziej chronić środowisko.

    ŹródłoGigaset
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...