czwartek, 21 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Ericsson przedstawia zestaw narzędzi programistycznych do świadczenia usług premium dla technologii 5G

    Zobacz również

    Firma Ericsson (NASDAQ: ERIC) wprowadziła na rynek nowy zestaw narzędzi programistycznych, który ma wzmocnić możliwości sieci 5G SA i umożliwić świadczenie usług premium. Rozszerzenie oferty następuje wraz ze wzrostem liczby nowych potrzeb i rosnących oczekiwań użytkowników mobilnych co do jakości korzystania z 5G, co stawia większe wymagania dotyczące pojemności i wydajności sieci.

    - Reklama -

    Zestaw narzędzi przeznaczony jest dla dostawców usług telekomunikacyjnych (CSP), przed którymi stoi zadanie obsłużenia aplikacji o wysokich wymaganiach dotyczących przepustowości, niezawodności i opóźnień przy ustalonych poziomach wydajności. Przykładami są pozbawione opóźnień mobilne gry w chmurze, wideokonferencje, transmisje na żywo, zdalnie sterowane maszyny i pojazdy, usługi bezpieczeństwa publicznego i przyszłe aplikacje rozszerzonej rzeczywistości.

    Duże prędkości, konsekwentnie małe opóźnienia i większa przepustowość sieci 5G to kluczowe czynniki umożliwiające tego rodzaju zastosowania zorientowane na doświadczenie. Jednak rozwój zaawansowanych i różnorodnych zastosowań stawia sieci wyższe wymagania pod względem zapewniania zróżnicowanych poziomów wydajności. W miarę pojawiania się coraz bardziej wymagających usług należy rozważyć alternatywy dla jednego, uniwersalnego podejścia do łączności bezprzewodowej.

    Sibel Tombaz, Head of Product Line 5G RAN w firmie Ericsson, mówi: – Ericsson jest liderem w dziedzinie globalnej sieci 5G, rozszerzając łączność na wszystkie zakątki świata. Zmieniamy sposób łączenia się i ułatwiamy bezproblemowe przejście z mobilnej łączności szerokopasmowej na usługi premium z umowami dotyczącymi poziomu usług. Nasz nowy, innowacyjny zestaw narzędzi programistycznych umożliwia naszym klientom używanie zaawansowanych aplikacji 5G, dzięki zróżnicowanej łączności. To nie tylko gwarantuje doskonałość usług na żądanie, ale także napędza nas w kierunku wizji sieci jako platformy.

    Według najnowszego raportu Ericsson ConsumerLab report, 20% użytkowników smartfonów poszukuje zróżnicowanej łączności 5G. Osoby te cenią sobie łączność premium i są skłonne zapłacić nawet o 11% więcej za plan taryfowy 5G zapewniający wyższą wydajność sieci.

    Innowacyjny zestaw narzędzi programistycznych firmy Ericsson oferuje ulepszone funkcje Massive MIMO, Advanced RAN Slicing, Time-Critical Communication. Wspiera trójdrożne podejście do udostępniania platformy sieciowej, która transformuje wydajność w lojalność, wartość i wzrost. Zapewnianie najwyższej wydajności mobilnych usług szerokopasmowych oferuje zróżnicowane doświadczenia w nowych i zaawansowanych zastosowaniach konsumenckich i korporacyjnych. Dzięki tym dwóm elementom tworzy programowalną wydajność sieci na żądanie za pośrednictwem sieciowych interfejsów API.

    Zestaw narzędzi programistycznych daje możliwości, których kluczowe elementy zawierają:

    • Ulepszone algorytmy oprogramowania Massive MIMO do parowania wielu użytkowników przez wiele torów nadawczo-odbiorczych (MU-MIMO) z uwzględnieniem kanałów i z optymalnym wyborem kształtowania wiązki w zależności od możliwości terminala danego użytkownika. Te rozwiązania dodatkowo zwiększają pojemność we wdrożeniach średniopasmowych.
    • Udoskonalenie funkcji RAN Slicing z intuicyjną automatyzacją autonomicznego dzielenia zasobów radiowych oraz planowania kontroli szybkości i opóźnienia w celu osiągnięcia docelowego opóźnienia sieci w granicach 1 milisekundy (ms).
    • Ulepszone funkcje komunikacji krytycznej o niskich opóźnieniach, z skonfigurowanym łączem nadrzędnym i L4S (niskie opóźnienie, niskie straty, skalowalna przepustowość) w celu zapewnienia najwyższej jakości obsługi nawet w przypadku przeciążenia sieci i słabych warunków radiowych. Co pozwala na świadczenie usług z opóźnieniem rzędu 90 ms w przypadku dużego obciążenia

    • Zwiększenie ilości danych, dodatkowa sprzedaż i obsługa L4S w 5G Core, która umożliwia użytkownikom zakup doładowania do istniejącego abonamentu, a także nowe możliwości włączania i zarabiania na L4S dla wybranych pakietów subskrypcji.


    Changsoon Choi, Vice President, Network Service Differentiation and Convergence, Deutsche Telekom, powiedział: – Nasze innowacje w Deutsche Telekom skupiają się na opracowywaniu nowych, zróżnicowanych usług. Współpracując z firmą Ericsson i partnerami, wykazaliśmy korzyści związane z jakością i stałym opóźnieniem oraz aktywnie wspieraliśmy ekosystem w tym obszarze. Z zadowoleniem przyjmujemy wprowadzenie technologii 5G Slicing i L4S do oferty oprogramowania RAN firmy Ericsson, przygotowując kolejne kroki, aby zapewnić korzyści naszym klientom.

    Patrick Filkins, Research Manager, IoT and Telecom Network Infrastructure z firmy IDC, powiedział: – Firma Ericsson pokazuje, na co ją stać w zapewnianiu dostawcom usług telekomunikacyjnych narzędzi, których potrzebują, by skutecznie ukierunkowywać i rozwijać nowe usługi premium o zróżnicowanej łączności 5G. Najnowsze funkcjonalności oprogramowania RAN i Core to potrzebny zastrzyk nowej energii. Umożliwi to dostawcom usług internetowych w pełni wykorzystanie możliwości sieci 5G.

    ŹródłoEricsson
    guest
    0 Comments
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...