Huawei i Europejska Agencja Kolejowa (ERA), wraz z dwiema innymi firmami, podpisały umowę ramową o świadczeniu usług, otwierającą drogę do współpracy w dziedzinie badań m.in. nad przyszłością systemów komunikacyjnych dla kolejnictwa. Partnerstwo to przyczyni się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa i konkurencyjności transportu kolejowego w Europie. Umowa ramowa reguluje zasady świadczenia przez Huawei i pozostałe firmy usług doradczych dotyczących rozwiązań telekomunikacyjnych
w zakresie technologii GSM-R, która podlega kontroli Europejskiej Agencji Kolejowej. Jako globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych, dysponujący dużym doświadczeniem w dziedzinie kolejnictwa, firma Huawei jest zdolna wykreować synergię pomiędzy różnymi rozwiązaniami technologicznymi, realizując ambitne zadanie budowy podstawy przyszłych standardów telekomunikacyjnych.
Huawei ma bogate doświadczenia na polu specyfikacji GSM-R i dostosowywania technologii do przyszłych wymogów telekomunikacyjnych w kolejnictwie. Czyni to z Huawei wartościowego partnera dla ERA, który może pomóc w realizacji proponowanych badań. Jako jedna z trzech firm, Huawei pomoże zdefiniować przyszłe strategie rozwiązań telekomunikacyjnych dla kolei w Europie, a także zbada, który ze sposobów migracji ze starego standardu na nowy jest najbardziej odpowiedni.
–Dla Huawei jednym z priorytetów są prace badawczo-rozwojowe i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Nasze inwestycje w tej dziedzinie w połączeniu z naszą globalną bazą klientów z branży kolejowej sprawiają, że dysponujemy wszechstronną perspektywą technologiczną. Wierzymy, że nasz specjalistyczny know-how wzbogaci prace nad europejską standaryzacją systemów telekomunikacyjnych w kolejnictwie i cieszymy się, że będziemy uczestniczyć w pracach nad ich ewolucją – powiedział Jarosław Czerniawski, Regionalny Dyrektor Sektora Transportowego w Huawei Technologies.
Prace będą prowadzone przez wyspecjalizowany zespół Huawei ds. rozwiązań kolejowych z siedzibą w Europie, przy bezpośrednim wsparciu mieszczących się w Chinach działów badawczo-rozwojowych firmy odpowiadających za poszczególne rozwiązania.