Exatel otrzymał specjalne wyróżnienie za wkład w organizację tegorocznych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Wyróżnienie odebrał Wiceprezes Zarządu EXATEL SA Waldemar Budzyński podczas Wielkiej Gali, zorganizowanej 15 maja przez Polskie Towarzystwo Informatyczne na Zamku Ujazdowskim w Warszawie.
W spotkaniu wzięło udział ok. 300 reprezentantów świata polityki, mediów, nauki i biznesu. Honorowy patronat nad całością obchodów objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna, który osobiście uczestniczył w Gali.
Tradycyjnie – podczas dorocznego święta wręczono nagrody środowiskowe – InfoStat 2008. Za konsekwentne budowanie warunków wdrożenia systemu numeru 112 w Polsce statuetkę otrzymał wicepremier Grzegorz Schetyna. Za zasługi w rozwoju społeczeństwa informacyjnego nagrody otrzymali :
- Pan Piotr Krzystek, Prezydent Miasta Szczecina – za program wspierania rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Szczecinie;
- Raiffeisen Bank Polska S.A. – za wdrożenie jednej z najbardziej zaawansowanych usług sieci transmisji danych;
- Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – za wkład w budowę społeczeństwa informacyjnego w Polsce:
- Portal „Nasza Klasa” – za stworzenie fenomenu społeczności informacyjnej:
- Rada Monitoringu Społecznego oraz autorzy raportu Diagnoza Społeczna 2007 – za kompleksowe badania społeczeństwa informacyjnego w Polsce:
- prof. Wojciech Cellary – za innowacyjność koncepcji i wkład w budowanie społeczeństwa informacyjnego w Polsce.
Exatel był głównym sponsorem obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2008. Zapewnił streaming (transmisja na żywo przez Internet) z najważniejszych wydarzeń towarzyszących wydarzeniu.
Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z dnia 27 marca 2006 roku. Jest obchodzony 17 maja, ale w tym roku z racji, że święto przypada w sobotę, Wielka Gala została zaplanowana na czwartek. Każdego roku uroczystości towarzyszą liczne imprezy, panele dyskusyjne, spotkania oraz szeroko zakrojona kampania medialna.
W Polsce organizatorem wydarzeń jest Polskie Towarzystwo Informatyczne we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji, Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji oraz Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej.