piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Fortinet prezentuje nowy układ ASIC, który przyspiesza konwergencję sieci

    Zobacz również

    Fortinet, globalny lider w dziedzinie rozwiązań konwergencji sieci i cyberbezpieczeństwa, zaprezentował przełomowe procesory FortiSP5, zbudowane w technologii ASIC, które umożliwiają dokonanie znaczącego postępu w ochronie rozproszonej sieciowej infrastruktury brzegowej. Powstanie układów FortiSP5 było możliwe dzięki prowadzonym przez Fortinet przez ponad 20 lat inwestycjom i innowacyjności w zakresie rozwoju procesorów ASIC. Zapewniają one znacznie wyższy niż w przypadku tradycyjnych procesorów i sieciowych układów ASIC

    - Reklama -

    poziom mocy obliczeniowej dostępnej dla mechanizmów zabezpieczających, niższe koszty obsługi i zużycie energii oraz możliwość stworzenia nowej bezpiecznej infrastruktury w oddziałach, kampusach, sieciach 5G, infrastrukturze przetwarzania brzegowego, środowiskach technik operacyjnych i innych.

    Niezrównana innowacyjność w zakresie wydajności specjalizowanych układów

    Dzięki konstrukcji dostosowanej do wykorzystania w konkretnych zastosowaniach oraz wbudowanym wielu rdzeniom, przyspieszającym konwergencję funkcji sieciowych i bezpieczeństwa, FortiSP5 zapewnia:

    • 17 razy większą wydajność zapory sieciowej w porównaniu z wiodącymi standardowymi procesorami. 
    • 3,5-krotnie większą wydajność zapory nowej generacji (NGFW) w porównaniu z wiodącymi standardowymi procesorami, co umożliwia inspekcję ruchu sieciowego w celu wykrywania i blokowania zagrożeń na wyższym poziomie. 
    • 32-krotnie szybsze szyfrowanie w celu ochrony poufnych danych i zabezpieczania wirtualnych sieci prywatnych.
    • Głęboką inspekcję SSL z przepustowością 2,5 Gb/s oraz mocą obliczeniową potrzebną do sprawdzania zaszyfrowanego ruchu pod kątem złośliwego oprogramowania bez problemów z wydajnością.
    • Bezpieczne podłączanie urządzeń końcowych z wykorzystaniem tylko zatwierdzonego systemu operacyjnego, co ułatwia ochronę krytycznej infrastruktury przed złośliwymi manipulacjami.
    • Wolumetryczną ochronę DDoS umożliwiającą blokadę ataków typu Distributed Denial-of-Service (DDoS).
    • Akcelerowaną sprzętowo hermetyzację VXLAN/GRE, umożliwiającą bezpieczne połączenia między sieciami rozproszonymi.
    • Akcelerowaną sprzętowo funkcję Quality of Service (QoS) poprawiającą komfort użytkowania dzięki zastosowaniu mechanizmu QoS dla wrażliwych aplikacji, takich jak wideokonferencje.
    • Znaczne oszczędności kosztów i energii
    • Jako 7-nanometrowy układ piątej generacji, FortiSP5 oferuje więcej możliwości w mniejszej obudowie:
    • O 88% mniejsze zużycie energii w porównaniu z wiodącymi w branży, standardowymi procesorami 
    • Wiodąca w branży wydajność w przeliczeniu na pobieraną energię elektryczną
    • Najlepszy w branży stosunek ceny do wydajności

    Obsługa większej liczby aplikacji w celu umożliwienia klientom realizacji ważnych zadań

    Urządzenia z procesorem FortiSP5, dzięki możliwości jednoczesnego uruchomienia dwukrotnie większej liczby aplikacji (w porównaniu z poprzednią generacją) oraz ich szybszej obsługi, w tym takich mechanizmów jak NGFW, zero-trust network access (ZTNA), SD-WAN i inspekcja SSL, mogą z powodzeniem być wykorzystywane do różnych zastosowań:

    • Oddziały firm/kampusy: FortiSP5 umożliwia wdrożenie mechanizmu SD-Branch w wydajny i opłacalny sposób, przy jednoczesnym uproszczeniu zarządzania, zmniejszeniu kosztów operacyjnych oraz wydłużeniu czasu pracy sieci bez przerw. Dodatkowo, w miarę jak coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z chmury i hybrydowego modelu pracy, FortiSP5 zapewnia dodatkowe korzyści użytkownikom sieci Secure SD-WAN, m.in. dzięki zoptymalizowanej platformie umożliwia im bezpieczny i bezproblemowy dostęp do aplikacji z dowolnego miejsca oraz komfort pracy. 
    • Przetwarzanie w infrastrukturze brzegowej: FortiSP5 wspiera poprawiające wydajność i kontrolę kosztów mechanizmy przetwarzania na brzegu sieci, zapewniając efektywną ochronę przed zagrożeniami oraz eliminując wąskie gardła zarówno w środowiskach komercyjnych, jak i technik operacyjnych (OT). 
    • Techniki operacyjne: Konwergencja IT i OT przyczyniła się do zwiększenia ryzyka przeniknięcia do infrastruktury zagrożeń, które mogą zakłócić działalność operacyjną. FortiSP5 zapewnia skalowalność tej konwergencji, zabezpieczając zarówno infrastrukturę OT, jak i IT, za pomocą jednej, wysokowydajnej platformy.
    • Sieci 5G: Wykorzystanie sieci 5G w przedsiębiorstwach stale rośnie, co umożliwia zwiększenie ich innowacyjności w infrastrukturze brzegowej, dzięki zapewnionej większej przepustowości i mniejszym opóźnieniom. FortiSP5 umożliwia płynne przejście do obsługi sieci 5G dzięki zoptymalizowanej i  zrównoważonej platformie obliczeniowej. 

    Sprawdzona technologia „System on a Chip”

    Układy FortiSP5 będą instalowane w firewallach nowej generacji FortiGate (modele klasy podstawowej i średniej), które zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku. Będzie to już piąta generacja najbardziej wydajnych rozwiązań w branży, w których została zastosowana autorska technologia „System on a Chip” (SOC) firmy Fortinet. Zostały one docenione także przez analityków:

    • Fortinet został uznany za lidera w raporcie 2022 Gartner® Magic Quadrant™ for Network Firewalls, co oznacza już trzynaste wyróżnienie w tym zestawieniu. 
    • W niedawnym badaniu firmy Forrester2 podkreślono, że klienci wdrażający rozwiązanie Secure SD-WAN firmy Fortinet, w którym zastosowano technologię FortiGate i SOC, osiągnęli 300-procentowy zwrot z inwestycji w ciągu 3 lat, przy czym okres pełnego zwrotu wyniósł zaledwie 8 miesięcy.

    Fortinet wspiera cele zrównoważonego rozwoju

    Zapewniana przez układ FortiSP5 oraz urządzenia wykorzystujące ten procesor efektywność energetyczna i wydajność w przeliczeniu na jednostkę pobieranej mocy elektrycznej pomoże przedsiębiorstwom zmniejszyć zapotrzebowanie na energię i przestrzeń. Fortinet pozostaje zaangażowany w rozwój innowacyjności w zakresie zrównoważonych produktów, aby zapewnić, że każda kolejna generacja urządzeń zużywa mniej energii i jest zbudowana w sposób zrównoważony.

    Obecnie siedziba główna firmy Fortinet w Sunnyvale jest obiektem o zerowej emisji netto, a do 2030 roku planowane jest całkowite zneutralizowanie emisji dwutlenku węgla w ramach działalności globalnej. Fortinet został niedawno wymieniony w dokumencie 2022 Dow Jones Sustainability World and North America Indices jako jedna z najbardziej zrównoważonych firm na świecie, co podkreśla zaangażowanie Fortinet w tworzenie zrównoważonego społeczeństwa.

    Ken Xie, założyciel, prezes zarządu i dyrektor wykonawczy, Fortinet 

    – Wprowadzając na rynek procesor FortiSP5, Fortinet po raz kolejny ustanawia nowe rekordy branżowe w zakresie wydajności procesów ochronnych oraz efektywności kosztowej i energetycznej. Jako jedyny producent z branży cyberbezpieczeństwa wykorzystujący specjalistyczne układy ASIC, stanowiące ponad 20-letnią inwestycję w innowacyjność, Fortinet dostarcza moc obliczeniową, która będzie zapewniać nową generację ochrony infrastruktury.

    Dodatkowa wypowiedź

    – Aplikacje korporacyjne oraz użytkownicy i urządzenia, które mają do nich dostęp, są bardziej rozproszone niż kiedykolwiek, co powoduje, że przedsiębiorstwa muszą ponownie przemyśleć swoje architektury sieci brzegowych i zabezpieczeń. Kluczem do stworzenia infrastruktury brzegowej dla przedsiębiorstw jest posiadanie silnych zabezpieczeń, bez uszczerbku dla wydajności sieci i komfortu pracy użytkowników. Firma Fortinet ma 20-letnią historię w zakresie rozwoju technologii ASIC, która pomaga osiągnąć te cele, a najnowszy układ FortiSP5 tylko potwierdza jej zaangażowanie. Portfolio konwergentnych rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa oferowanych przez Fortinet, wyposażonych w specjalizowane procesory, pomaga przedsiębiorstwom przyspieszyć transformację infrastruktury brzegowej i bezpieczeństwa. Brandon Butler, Research Manager, Enterprise Networks, IDC

    ŹródłoFortinet
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nowa funkcja w aplikacji CA24 Mobile

    Klienci Credit Agricole w aplikacji CA24 Mobile mogą już zdalnie podpisać Umowę Bankowości Elektronicznej. To przepustka do korzystania z...