Przeprowadzona w Reykjaviku akcja firmy LG Electronics: Lights Out, Stars On -Wyłączmy światła, zobaczmy gwiazdy, prezentująca najlepszą technologię wyświetlania obrazu OLED, zakończyła się wyjątkowym koncertem czołowych islandzkich muzyków w niezwykłym budynku Harpa Concert Hall. To niecodzienne wydarzenie śledziło w sieci ponad 360 000 fanów, a promocyjne wideo zostało wyświetlone ponad 12 milionów razy.
Przedmowę, będącą jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem koncertu Lights Out, Stars On – Wyłączmy światła, zobaczmy gwiazdy, wygłosił islandzki poeta i powieściopisarz Andri Magnason w towarzystwie znanego youtubera Lewisa Hilsentegera z kanału Unbox Therapy. W dalszej części wydarzenia wystąpiły muzyczne gwiazdy wieczoru: Ásgeir, grupa GusGus oraz Ólafura Arnaldsa. Tłem dla tych wyjątkowych brzmień była spektakularna instalacja złożona z paneli OLED wyświetlających piękno zorzy polarnej na Islandii. Zdjęcia oraz film zaprezentowano na 40 telewizorach OLED ustawionych za plecami muzyków. W ten sposób ponad 330 milionów organicznych diod stało się źródłem niezapomnianych wrażeń dla 1000 uczestników koncertu w wyjątkowym budynku Harpa Concert Hall.
Koncept Lights Out, Stars On – Wyłączmy światła, zobaczmy gwiazdy firmy LG, to nie tylko jednodniowe wydarzenie, ale również pięciomiesięczna wystawa zdjęć zrobionych przez słynnych islandzkich fotografów, które do 20 listopada będą wyświetlane na telewizorach LG OLED 4K z serii G6. Galeria wyjątkowych ujęć zorzy polarnej, islandzkiej przyrody, aktywności wulkanicznej, lodowców oraz pięknych krajobrazów wyspy prezentowanych na zachwycających kontrastem i bogactwem kolorów matrycach LG OLED została już otwarta dla szerokiej publiczności.
Inspiracją dla akcji LG było wydarzenie, które przed dziesięciu laty miało miejsce w Rejkiawiku. Podczas sezonu oglądania zorzy polarnej w roku 2006 wspomniany już Andri Magnason zaproponował wspólną inicjatywę dla mieszkańców Reykjaviku, dzięki któremu po raz pierwszy piękno nocnego nieba można podziwiać w mieście. Magnason chciał, aby mieszkańcy Reykjaviku zobaczyli zorzę polarną oraz gwiazdy na tle całkowicie czarnego nieba. Tak jak wyeliminowanie zanieczyszczenia sztucznym światłem pozwoliło na podziwianie piękna zorzy polarnej, tak idealna czerń matrycy telewizora OLED zwiększa kontrast i ożywia kolory. Matryca OLED nie wymaga podświetlenia pogarszającego jakość obrazu, ponieważ każdy jej piksel jest niezależnym źródłem światła. Ze względu na brak podświetlenia, matryca OLED pozwala na odwzorowanie idealnej czerni oraz jasnych, realistycznych kolorów.
– Cieszymy się, że przygotowane przez nas wydarzenie na Islandii odniosło tak wielki sukces i przyciągnęło tylu widzów oraz liderów opinii – powiedział Brian Kwon, prezes działu Home Entertainment firmy LG. – Dzięki stałym pracom nad innowacjami w dziedzinie telewizorów, już w roku 2013 wprowadziliśmy na rynek pierwszy na świecie telewizor OLED o przekątnej 55 cali. Pozycja lidera pomaga nam w wytyczaniu nowych kierunków rozwoju technologii organicznych diod. Przewidujemy, że do 2020 roku sprzedaż telewizorów OLED będzie rosnąć o 100% rocznie. Zamierzamy doskonalić naszą technologię oraz szukać kolejnych kreatywnych sposobów na przyciągnięcie uwagi konsumentów z całego świata. Koncept Lights Out, Stars On jest doskonałym przykładem wyjątkowego podejścia, które pomaga firmie w prosty i atrakcyjny sposób zaprezentować zalety matrycy OLED.