DIALOG po trzech kwartałach 2011 roku zwiększa wynik EBITDA i wynik na sprzedaży. Rośnie również baza klientów – przede wszystkim w obszarze usług mobilnych i cyfrowej telewizji. Liczba aktywnych usług IPTV (telewizja cyfrowa oferowana w ramach pakietu DIALOGmedia z telefonem stacjonarnym i dostępem do Internetu) na koniec września 2011 r. wyniosła 43 tys. Natomiast liczba aktywnych kart SIM i modemów transmisji danych wyniosła łącznie 45 tys.
– DIALOG konsekwentnie podąża drogą, którą wyznaczył sobie wiele miesięcy temu. Postawiliśmy wtedy przede wszystkim na psatysfakcję klientów i jak największe związanie ich z nami. Efekty naszych działań na dziś to 84% klientów z umowami lojalnościowymi i 55% korzystających przynajmniej z kilku naszych usług. To duży sukces przy tak dużej konkurencji rynkowej – odkreśla Arkadiusz Miszuk, prezes zarządu Telefonii DIALOG.
– Sukces ten możliwy jest nie tylko dzięki programom z obszaru obsługi klientów, ale też dynamicznej rozbudowie sieci w oparciu o technologie światłowodowe i wdrażaniu innowacyjnych usług niespotykanych dotąd na polskim rynku, takich jak np. sklep na ekranie telewizora – dodaje Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii DIALOG.
Na koniec września 2011 r. Grupa Kapitałowa DIALOG S.A. odnotowała wzrost liczby linii dzwoniących, których ilość wyniosła 1 018 tys. Liczba usług transmisji danych na koniec trzeciego kwartału 2011 r. wyniosła 157 tys.
EBITDA po III kwartałach 2011 roku jest wyższa od osiągniętej w analogicznym okresie 2010 o ponad 6 mln zł. Marża EBITDA jest wyższa o 9 %.
Grupa Kapitałowa DIALOGu zanotowała wzrost przychodów z nowych usług: cyfrowej telewizji IPTV oraz telefonii komórkowej realizowanej w oparciu o model operatora wirtualnego MVNO. W obszarze tradycyjnych usług głosowych oraz usług skierowanych do abonentów innych operatorów (WLR, 1011, BSA) przychody spadły, w wyniku czego przychody Grupy Kapitałowej DIALOG S.A. za trzy kwartały 2011 r. były ogólnie niższe o 3%, tj. o 10 679 tys. zł od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego.
DIALOG zgodnie z harmonogramem realizuje dofinansowywany z funduszy unijnych projekt wdrożenia innowacyjnych usług w oparciu o pasywną sieć optyczną (PON) – tzw. „światłowód do domu”, którym docelowo do 2012 r. objęte będzie ok. 84 tysięcy mieszkań m.in. we Wrocławiu, Legnicy, Zielonej Górze i Łodzi. To największy tego typu projekt w Polsce, jeden z większych w Europie. W ramach projektu, DIALOG S.A. jako pierwszy operator telekomunikacyjny w Polsce włączył do swojej oferty internetowej usługę wideomonitoringu dla klientów indywidualnych i biznesowych. W ofercie cyfrowej telewizji wprowadzono usługę Sklep TV umożliwiająca zakupy na ekranie za pomocą pilota, a jeszcze w tym roku dołączą do niej kolejne innowacyjne rozwiązania dostępne w tym samym modelu: internet, gry oraz portale społecznościowe.
Spółka realizuje również ze środków unijnych projekt „Rozbudowa regionalnej sieci szerokopasmowej w województwie łódzkim”.
Ogółem w zasięgu technologii FTTx (światłowód do domu lub budynku, w technologii PON lub Ethernet) na koniec października 2011 roku było 128 tys. lokali. Na koniec 2011 potencjał ten ma osiągnąć poziom 150 tys.
Na obszarach nie objętych planami modernizacji do technologii PON, zwiększenie potencjału rynkowego odbywa się poprzez poprawę możliwości transmisyjnych sieci przy wykorzystaniu technologii VDSL2 – projekt pozwolił na objęcie zmodernizowaną siecią obszaru ok. 200 tys. mieszkań.