GTS Poland wygrał przetarg ogłoszony przez Ministerstwo Sprawiedliwości na budowę rozległej sieci transmisji danych. Umowa o wartości 33 mln zł brutto została podpisana na 3 lata, licząc od daty uruchomienia usługi. GTS Poland Sp. z o.o. zbuduje od podstaw prywatną, bezpieczną sieć w technologii IP VPN, która połączy znajdujące się w całej Polsce podmioty podlegające Ministerstwu Sprawiedliwości.
Projekt ma strategiczne znaczenie dla właściwego przepływu informacji między 483 lokalizacjami jednostek wymiaru sprawiedliwości. Dzięki usłudze świadczonej przez GTS, Ministerstwo obniży koszty telekomunikacyjne, które pokrywane są z budżetu Państwa, a więc ze środków publicznych.
Do nowej sieci zostaną włączone:
- jednostki obsługujące Centralne Rejestry Sądowe,
- Ośrodki Zarządzania Informacją (OZI),
- system rachunkowości i zarządzania kadrami (ERP),
- centralna aplikacja SAWA oraz
- system rejestracji audio-video przebiegu rozpraw sądowych.
Ponadto, GTS zapewni połączenie między:
- centralnymi węzłami teletransmisyjnymi Ministerstwa Sprawiedliwości a sieciami VPN jednostek sądownictwa powszechnego,
- a także sądami apelacyjnymi, okręgowymi i rejonowymi a jednostkami organizacyjnymi Ministerstwa Sprawiedliwości.
– Odnosimy kolejne sukcesy w pozyskiwaniu klientów sektora publicznego, co jest zgodne z długofalową strategią rozwoju spółki. Jako organizacja, jesteśmy świadomi skali najnowszego przedsięwzięcia, ale mamy też odpowiednie przygotowanie do jego realizacji – bogate doświadczenie i duży potencjał w budowie sieci rozległych w skali krajowej i regionalnej. Dzięki przynależności do Grupy GTS Central Europe, oferujemy efektywne kosztowo rozwiązania. Kładziemy szczególny nacisk na wysoką jakość i generowanie realnych oszczędności, co dla podmiotów sektora publicznego ma szczególne znaczenie – powiedział Piotr Sieluk, Prezes GTS Poland.
Nowa sieć zostanie zbudowana w technologii IP i będzie mieć znacznie lepsze parametry techniczne w porównaniu do poprzedniego rozwiązania, które zostanie w całości zastąpione przez technologię dostarczoną przez GTS.
W trwającej 2,5 miesiąca procedurze przetargowej uczestniczyły największe firmy telekomunikacyjne, takie jak konsorcja TP S.A.- Exatel S.A. i ATM S.A.- ATM SI S.A., a także Netia S.A.