Zespół analityków Hestii Loss Control zamierza skuteczniej walczyć z atakami hakerów wymierzonymi w firmy i instytucje. W cybernetycznym laboratorium analizy ataków przekuwane będą w możliwe zabezpieczenia na poziomie szkoleń i najnowszych rozwiązań technicznych. Połączenie wiedzy popartej kilkunastoletnim doświadczeniem ekspertów oraz najnowszych zabezpieczeń technicznych leży u podstaw laboratorium cybernetycznego Hestii Loss Control.
W oparciu o tę bazę eksperci zamierzają dzielić się wiedzą z klientami w celu zwiększenia świadomości zagrożeń oraz pomagać im w optymalnym zabezpieczeniu zasobów przy jednoczesnym zachowaniu komfortu pracy użytkowników.
– Postawiliśmy na syntezę świadomości, wiedzy i techniki w działaniach na rzecz cyberbezpieczeństwa. Te obszary się przenikają i w naszym laboratorium szukamy kompleksowych zabezpieczeń, ponieważ hakerzy atakują z reguły w najsłabszym punkcie. Pogodzenie tych obszarów wciąż pozostaje wyzwaniem. Zapewnienie bezpieczeństwa organizacyjnego i teleinformatycznego firmom to główny cel powołania laboratorium. Skupimy się na budowie procesów związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem, w tym zgodności z wymogami ustawowymi oraz optymalizacji działającej technologii. Oferta skierowana jest przede wszystkim do średnich przedsiębiorstw – mówi Dariusz Włodarczyk, ekspert IT z Hestii Loss Control.
Klienci korzystający z takiego podejścia do bezpieczeństwa teleinformatycznego otrzymają wnikliwą analizę podatności z wykorzystaniem potencjału zaplecza technicznego Hestii Loss Control. Eksperci w ramach badań wykorzystywać będą analityczne narzędzia do testów penetracyjnych umożliwiające korelację zdarzeń niebezpiecznych. Testowanie luk w zabezpieczeniach przez kontrolowane ataki (pentesty) pokazuje, w jakim stopniu zasoby firmy są eksponowane na zagrożenia cybernetyczne. Eskalacja uprawnień sieciowych, przejęcie kontroli nad serwerami, urządzeniami mobilnymi czy blokownie dostępu do aplikacji webowych to tylko niektóre z zagrożeń, którym można zapobiec bazując na doświadczeniu laboratorium cybernetycznego Hestii Loss Control.
– Stosując wieloplatformową infrastrukturę przeprowadzamy autorskie badania popularnych systemów operacyjnych pod kątem zagrożeń i metod działania przestępców cyfrowego świata. Samo skanowanie działających usług potrafi wykryć wiele potencjalnych wektorów ataków, które mogłyby zostać wykorzystane podczas prawdziwego ataku. Dzięki laboratorium jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom nie tylko po, czy w trakcie ataku. Przede wszystkim pomagamy zapobiegać takim zdarzeniom. W tym celu, oprócz wspomnianych wcześniej testów penetracyjnych, na bieżąco monitorujemy i informujemy naszych klientów o zagrożeniach występujących w ich infrastrukturze teleinformatycznej – dodaje Dariusz Włodarczyk.
Dotychczasowe doświadczenia dowodzą, iż największym zagrożeniem dla przedsiębiorców jest stosunkowo niska świadomość zagrożeń i ich konsekwencji wśród pracowników. Dodatkowo podstawowe zaniedbania, jak na przykład brak aktualizacji systemów operacyjnych, mogą doprowadzić do przejęcia kontroli nad systemami produkcyjnymi, a to jak wiadomo skutkuje przerwaniem ciągłości produkcji.
– Cyberprzestrzeń to nowy świat dla ludzkości, świat nowych szans, ale również nieznanych wcześniej ryzyk, których realizacja może drogo kosztować każdego przedsiębiorcę. Dlatego Hestia Loss Control od dłuższego czasu inwestuje w budowanie ekspertyzy z obszaru bezpieczeństwa cybernetycznego. Cyberprzestrzeń to miejsce „wojny”, w której atakującą stroną są hakerzy. Czujemy się w obowiązku pomagać naszym klientom w zabezpieczeniu się przed ich atakami – podsumowuje Zbigniew Żyra, dyrektor Hestii Loss Control.
Dla klientów, którym zależy na podnoszeniu świadomości swoich pracowników i uwrażliwieniu ich na popularne zabiegi socjotechniczne, przygotowaliśmy dedykowaną kampanię Anty-Phishingową. Dzięki niej uczestnicy nauczą się rozpoznawać techniki stosowane przez oszustów, przez co zmniejszą prawdopodobieństwo udanego ataku.