Huawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych (ICT), otrzymał oficjalne członkostwo w TETRA and Critical Communications Association (TCCA). Dołączenie do TCCA jest wynikiem nieustającego zaangażowania firmy w promowanie i rozwój technologii trunkingowych. TCCA, wcześniej znana jako TETRA Union (Tetra MuO Association), zrzesza i reprezentuje ponad 160 organizacji, m.in. użytkowników, producentów sprzętu, dostawców aplikacji, integratorów, operatorów i instytucje
przeprowadzające testy. TCCA zajmuje się promocją rozwoju i wzmacnianiem podstaw technologii komunikacyjnych, skupiając się m.in. na badaniach nad profesjonalnymi szerokopasmowymi systemami trunkingu nowej generacji, a także bliskiej współpracy z organizacją standaryzacyjną 3rd Generation Partnership Project (3GPP), w celu doskonalenia połączeń voice dispatch opartych na standardzie LTE oraz promowania standaryzacji sieci prywatnych nowej generacji.
Jako lider rozwiązań w dziedzinie public communications Huawei odgrywa ważną rolę w rozwoju standardów, ściśle współpracując m.in. z 3GPP. Od roku 2010 firma zgłosiła 311 propozycji standardów LTE/LTE-A, co stanowi prawie 20 procent wszystkich wniesionych aplikacji. Jako członek TCCA Huawei będzie współpracować przy projektach mających na celu dokładne poznanie wymogów rynkowych związanych z profesjonalną komunikacją, a także wykorzysta swoje doświadczenia w obszarze technologii trunkingowych dla bezprzewodowych sieci szerokopasmowych, pracując nad postępami w standaryzacji tych technologii opartych na LTE.
Podczas targów CeBIT 2013 Huawei zaprezentował pierwsze na świecie rozwiązanie trunkingowe oparte na technologii LTE o nazwie Huawei LTE Professional Trunking System.
Dzięki zastosowaniu technologii LTE oferuje ono bogactwo funkcji niespotykanych w innych urządzeniach dostępnych na rynku, takich jak trunking multimedialny o prędkości dochodzącej do kilkudziesiesięciu megabajtów, oferujący możliwość przesyłania obrazów i filmów, zestawianie wideokonferencji dla grup użytkowników oraz obsługę pełnego zakresu usług trunkingu głosowego (w tym grup) z minimalnymi opóźnieniami. Ponadto system działa w wielu zakresach częstotliwości (400 MHz, 800MHz oraz 1,4 GHz i 1,8 GHz) oraz zapewnia możliwość elastycznej adaptacji do trudnych warunków środowiskowych. LTE Professional Trunking System gwarantuje niezawodną i wysokiej jakości łączność dla obiektów poruszających się z prędkością do 430 km/h. Nowe rozwiązanie, bazujące na wszechstronnej wiedzy i doświadczeniach Huawei w zakresie komunikacji bezprzewodowej, jest otwarte na implementację dla potrzeb różnych klas użytkowników (m.in. służby reagowania kryzysowego i policja, straż pożarna, służby ochrony i bezpieczeństwa, służby dyspozytorskie w lasach, energetyce i przemysle).
Każdy z użytkowników wymagający stabilnej, niezawodnej i otwartej na integrację z różnymi aplikacjami użytkowymi szerokopasmowej platformy komunikacyjnej znajdzie w Huawei LTE Professional Trunking System rozwiązanie spełanijące jego potrzeby.