piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Huawei Polska i Uniwersytet Łódzki podpisały porozumienie o współpracy

    Zobacz również

    Wspólne projekty badawcze, nowe specjalistyczne kursy dla studentów, transfer wiedzy, praktyki, staże – to i wiele innych obszarów przewiduje podpisana właśnie umowa o współpracy między Huawei Polska a Uniwersytetem Łódzkim. Celem zainicjowanego partnerstwa jest wykorzystanie doświadczeń i możliwości obu organizacji na rzecz rozwoju polskiej nauki. Uroczyste podpisanie umowy o współpracy miało miejsce dziś (14 czerwca) w rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ). Ze strony uczelni dokonała go prof. Elżbieta Żądzińska

    - Reklama -

    Rektor Uniwersytetu Łódzkiego, z kolei firmę Huawei reprezentował Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska. W podpisanym Porozumieniu UŁ i Huawei określiły konkretne obszary i kierunki współpracy, m.in. takie jak realizacja projektów naukowych, badawczo-rozwojowych czy edukacyjnych przez wspólne zespoły, a także wymiana doświadczeń i wiedzy poprzez wzajemne podnoszenie kwalifikacji kadry naukowo-badawczej i studentów.

    Zawarte porozumienie przewiduje, że w ciągu trzech lat jego trwania, Huawei i UŁ będą mogły wspólnie organizować studia podyplomowe, specjalistyczne staże naukowe dla studentów i doktorantów oraz krótkoterminowe praktyki, które mogą poprowadzić doświadczeni specjaliści pracujący na co dzień w Huawei.

    – Uniwersytet Łódzki od dawna jest otwarty na współpracę z biznesem. W dynamicznie zmieniającym się świecie cały czas musimy szukać nowych możliwości rozwoju dla naszych studentów oraz kadry naukowej. Branża technologiczna to jedna z tych gałęzi gospodarki, które najmocniej zyskują teraz na znaczeniu, co pokazały nam doświadczenia ostatniego, pandemicznego roku. Cieszymy się więc z nawiązania współpracy z Huawei, jednym z liderów branży ICT w Polsce, dzięki któremu nasi studenci będą mogli zdobywać praktyczną wiedzę i nowe umiejętności. Wierzymy ponadto, że wspólnie będziemy mogli nie tylko współpracować, rozwijać młode talenty, ale także tworzyć nowe innowacyjne rozwiązania – powiedziała prof. Elżbieta Żądzińska, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego.

    Obie strony deklarują również chęć wzajemnego świadczenia usług w zakresie wymiany doświadczeń naukowo-technologicznych oraz wykorzystywania aparatury badawczej, a także promocji polskiej nauki i technologii na przykład poprzez organizację wspólnych seminariów i konferencji naukowych. W Polsce Huawei ma nie tylko biuro, ale to właśnie tutaj znajduje się też siedziba główna na cały region – CEE&Nordic. Daje to dodatkowe możliwości studentom.

    Huawei od dawna dokłada wszelkich starań, aby wspierać społeczności, w których funkcjonuje. Zacieśnianie współpracy z polskimi uniwersytetami, którym oferujemy najlepsze technologie i własną, globalnie rozwijaną wiedzę, jest więc dla nas naturalną drogą. Bardzo się cieszę, że zaufała nam kolejna prestiżowa uczelnia. Zrobimy wszystko, by dzięki naszemu partnerstwu, po studentach Politechniki Warszawskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, czy Akademii Leona Koźmińskiego, także studenci Uniwersytetu Łódzkiego zdobywali nowe praktyczne umiejętności przydatne na rynku pracy, a także w pełni wykorzystywali i rozwijali swoje talenty, niezbędne do wspierania innowacyjności polskiej gospodarki tak dziś, jak i w przyszłości – komentuje Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

    Współpraca Uniwersytetu Łódzkiego z biznesem pozwala na wymianę cennych doświadczeń, umożliwia rozpoznanie potrzeb i oczekiwań pracodawców oraz dostosowanie do nich oferty edukacyjnej uczelni. Huawei dołącza do grona silnych Partnerów Uniwersytetu takich jak, PwC, KGHM, Rossmann czy Fujitsu.

    – Współpraca z globalną firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej to niezwykła szansa dla naszej kadry akademickiej oraz studentów i absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego – podkreśla prof. Elżbieta Żądzińska.

    W ramach współpracy Huawei Polska i UŁ podpisane zostało także porozumienie o przystąpieniu uczelni do globalnego programu ICT Academy. Wszystkie jednostki naukowe w nim uczestniczące, dzięki przystąpieniu do niego otrzymują dostęp do wiedzy o najnowszych rozwiązaniach technologicznych, a także wzbogacają swoją ofertę naukową dla studentów i kadry akademickiej. W ramach programu, wykładowcy i studenci mogą korzystać z darmowych szkoleń, które kończą się egzaminem, za który przyznawany jest certyfikat. Jego posiadanie stanowi duży atut podczas rekrutacji na stanowisko inżynierskie w Huawei. Po przejściu rekrutacji, młody kandydat, nawet bez zdobytego wcześniej doświadczenia w branży, może rozpocząć karierę od stanowiska młodszego inżyniera i pod okiem mentora rozwijać swoje umiejętności w strukturze globalnego lidera branży ICT.

    Dzięki współpracy studenci UŁ będą mieli także szansę udziału we flagowym programie Huawei – „Seeds for the Future”. Jego celem jest wyłonienie najzdolniejszych studentów szkół wyższych oraz zachęcenie ich do rozwijania wiedzy z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnej. Laureaci programu mają szansę na zdobycie doświadczenia w siedzibie koncernu – w chińskim Shenzhen. „Seeds for the Future” jest prowadzony na świecie od 2008 roku i obejmuje swoim zasięgiem 108 krajów, angażując 30 tys. studentów z ponad 350 uczelni świata.

    ŹródłoHuawei
    guest
    0 Comments
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...