Huawei, wiodący dostawca rozwiązań informatycznych i telekomunikacyjnych, zaprezentował FusionSphere 6.0 – system klasy Enterprise, przeznaczony do obsługi usług w chmurze. Nowy system usprawnia zarządzanie wirtualnymi serwerami, publicznymi, prywatnymi i hybrydowymi chmurami oraz NFVI. FusionSphere 6.0 pozwala na korzystanie ze wszystkich kluczowych usług oraz ułatwia ich modyfikację i aktualizację.
Joy Huang, wiceprezes Huawei IT Product Line, powiedział: – FusionSphere-a zaprojektowano w taki sposób, by pomóc przedsiębiorstwom zmierzyć się z wyzwaniami, jakie napotkają w trakcie różnych etapów transformacji środowiska informatycznego. Dzięki temu, firmy mogą pracować bardziej efektywnie, szybciej reagować na zmiany na rynku oraz obniżać koszty inwestycji w rozwiązania IT.
Podczas projektowania komponentów, struktury oraz całego ekosystemu FusionSphere 6.0 została wykorzystana koncepcja open source. Umożliwia to klientom większą swobodę w kwestii doboru odpowiedniego oprogramowania. Huawei FusionSphere 6.0 jest kompatybilny ze środowiskiem OpenStack, jest zgodny z natywnymi standardami OpenStack oraz obsługuje interfejs programowania aplikacji (API OpenStack).
Opracowany w oparciu o architekturę OpenStack, FusionSphere 6.0 integruje posiadane zasoby i pozwala na centralnie zarządzanie infrastrukturą: fizycznymi serwerami oraz wirtualizatorami, innych producentów. System umożliwia współdzielenie zasobów z konwergentnej puli i automatyczne przydzielanie ich mocy obliczeniowej na żądanie. FusionSphere oferuje również wsparcie w modelu IaaS (infrastruktura jako usługa) zarówno dla najemców, jak i aplikacji wyższej warstwy. Poprzez ujednolicone katalogi usług oraz interfejs API, umożliwia klientom elastyczne skalowanie obciążeń i zasobów.
Przy przenoszeniu zasobów do chmury, kluczową kwestią jest poziom bezpieczeństwa platformy danych. Huawei FusionSphere 6.0 dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie odzyskiwania danych, tworzenia kopii zapasowych, które wspierają replikację hosta, replikację oraz odzysk danych w modelu active-active. Dzięki temu, klienci zyskują pewność, że ich dane są bezpieczne, a dostarczane przez Huawei rozwiązanie niezawodne.
Ponadto, wykorzystanie programowalnej sieci komputerowej (SDN) pozwala na zautomatyzowanie zarządzania siecią wirtualną i fizyczną oraz wspiera działanie procesów dedykowanych obsłudze środowiska informatycznego.
Dzięki działaniom na rzecz rozwoju technologii OpenStack, Huwawei uplasował się na 7 pozycji w najnowszej, oficjalnej rewizji pakietu OpenStack – wersji Kilo. Programiści firmy przyczynili się między innymi do rozwoju architektury oraz wyeliminowania wielu błędów.
Huawei podejmuje również inne działania, mające na celu rozwój środowiska open source. Jest jednym z założycieli projektu Open Container Initiative (OCI) oraz Cloud Native Computing Foundation (CNCF).
Dotychczas platforma Huawei FusionSphere została z powodzeniem wdrożona w ponad 80 krajach i regionach, u ponad 1000 klientów z różnych sektorów biznesu. Wśród nich znalazły się firmy telekomunikacyjne, finansowe, organizacje z sektora publicznego i samorządowego, energetyki, transportu, opieki zdrowotnej, edukacji, mediów oraz przemysłu. Dzięki bogatemu doświadczeniu w powyższych branżach, Huawei jest w stanie pomóc przedsiębiorstwom usprawnić procesy transformacyjne w zakresie implementacji rozwiązań chmurowych.