piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    I Forum Bezpieczeństwa Zakładów Wytwórczych Energii

    Zobacz również

    Cyberbezpieczeństwo, kierunki rozwoju, innowacje i kultura bezpieczeństwa w budowie odporności biznesu w sektorze energetycznym to najważniejsze tematy I Forum Bezpieczeństwa Zakładów Wytwórczych Energii, które zorganizowane zostało w Łodzi 13 i 14 marca br. przez PZU LAB. W Forum uczestniczyli przedstawiciele NASK SA. Aby coraz skuteczniej walczyć z cyberprzestępcami przedsiębiorstwa muszą wdrażać i stosować najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne.

    - Reklama -

    Przy dialogu o rozwoju energetyki, wykorzystaniu nowych źródeł energii, kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa i ciągłości działania zakładów wytwórczych energii powinny znaleźć swoje szczególne miejsce – powiedział dr inż. Dariusz Gołębiewski – wiceprezes Zarządu PZU LAB, otwierając Forum.

    Dlatego w czasie dyskusji panelowej, w poświęconej cyberbezpieczeństwu w energetyce, rozmawiano między innymi o rozwiązaniach informatycznych, które umożliwią skuteczne wdrożenie nowelizacji RODO. Paneliści dyskutowali także o przygotowaniach do wdrożenia dyrektywy NIS (Network and Information Systems Directive) oraz zagrożeniach sektora energetycznego, na które może być narażony w wyniku ataków przeprowadzonych przez cyberprzestępców.

    Nowoczesny ekosystem cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwie energetycznym, oparty powinien być na pozyskiwaniu informacji z możliwie licznych źródeł, umożliwiając jak najlepsze poznanie mechanizmów i procesów działania przedsiębiorstwa. To z kolei pozwala nam na oszacowanie poziomu zagrożeń, zidentyfikowanie “słabych ogniw” i wdrożenie skutecznych procedur reakcji na określone incydenty – powiedział Marek Zaliński, członek zarządu spółki NASK SA, która dostarcza klientom biznesowym i instytucjonalnym zaawansowane usługi oraz rozwiązania informatyczne z zakresu przechowywania, przetwarzania, zabezpieczania i transmisji danych.

    Organizowane po raz pierwszy Forum Bezpieczeństwa Zakładów Wytwórczych Energii ma być miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń, wzajemnej inspiracji i tworzenia środowiska do współpracy w zakresie bezpieczeństwa polskiej energetyki. Aktywny udział w Forum biorą przedstawiciele wiodących grup energetycznych w Polsce, a także Rządowego Centrum Bezpieczeństwa,  Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Dozoru Technicznego, Centralnego Instytut Ochrony Pracy oraz uczelnie: AGH, Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka.

    ŹródłoNASK
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...