6 sesji plenarnych, 200 paneli dyskusyjnych, a także warsztaty i prezentacje całych krajów i regionów. Tegoroczne XXIX Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju rozpocznie się 3 września i potrwa trzy dni. Organizatorzy spodziewają się ponad 4 tys. gości z ponad 60 krajów. Wśród nich znajdą się nie tylko reprezentanci biznesu, ale także politycy, samorządowcy, ludzie kultury, czy mediów. Nowością jest dwudniowe (4-5 września) Forum Cyberbezpieczeństwa organizowane przez
Ministerstwo Cyfryzacji i NASK.
Forum Cyberbezpieczeństwa jest okazją do przedyskutowania, w gronie ekspertów i polityków, najważniejszych kwestii związanych z szeroko rozumianą gospodarką cyfrową i cyberbezpieczeństwem. Uczestnictwo w poszczególnych panelach zorganizowanych przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK umożliwi wymianę doświadczeń administracji z sektorem prywatnym oraz licznymi ekspertami z think-tanków, instytutów badawczych, czy uczelni.
W ciągu dwóch dni (4-5 września) zaproszeni eksperci i politycy podzielą się swoimi doświadczeniami m.in. na takie tematy jak:
- wpływ nowych technologii na nasze życie,
- gospodarka cyfrowa jako szansa dla Polski i Europy,
- strategie cyberbezpieczeństwa państw UE zarówno na płaszczyźnie europejskiej, jak i euroatlantyckiej,
- obrona przed dezinformacją w cyberprzestrzeni,
- cyberrewolucja a przemysł 4.0.
– Rozwój gospodarki cyfrowej i cyberbezpieczeństwo mają dziś kluczowe znaczenie dla gospodarki i państwa – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji – Zaangażowanie w rozwój nowych technologii, takich jak 5G, Internet rzeczy, czy sztuczna inteligencja mogą dać Polsce i Unii Europejskiej przewagę konkurencyjną w globalnej rywalizacji. Dlatego nasz kraj stoi dziś przed ogromną szansą. Jeśli ją dobrze wykorzystamy już za kilka lat dołączymy do ścisłego grona liderów światowej gospodarki – dodaje.
W wydarzeniu, oprócz ministra Marka Zagórskiego, weźmie również udział wiceminister cyfryzacji – Wanda Buk.