piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Internet Governance Forum

    Zobacz również

    Swobodny przepływ informacji, nieograniczone możliwości kontaktu z ludźmi, otwarta przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą zabrać głos – te wartości szczególnie cenimy w internecie. Jednocześnie wszyscy chcielibyśmy czuć się w sieci bezpiecznie, nie będąc narażonymi na szkodliwe i nielegalne treści, oszustwa, kradzieże i inne przestępstwa. Jak pogodzić sprzeczne czasem racje i połączyć siły mimo odmiennej często perspektywy?

    - Reklama -

    W listopadzie światowa dyskusja na ten temat przeniesie się do Warszawy, gdzie odbędą się warsztaty Internet Governance Forum Polska, będącej częścią światowej inicjatywy ONZ. IGF ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń i wypracowywanie rozwiązań, umożliwiających mierzenie się z aktualnymi wyzwaniami pojawiającymi się w internecie i wykorzystywanie pojawiających się szans. Partnerem konferencji jest NASK Państwowy Instytut Badawczy i organizatorem dwóch sesji.
     
    Na spotkaniu w Warszawie 21 listopada poruszane będą zagadnienia:

    • swobodnego przepływu danych
    • cyfrowej edukacji, jej dostępności i jakości
    • cyberprzestępczości
    • konfrontacji kontroli i poszanowania prywatności w sieci
    • nowych technologii w finansach, w tym blockchainów, wykorzystywanych np. w transakcjach z użyciem kryptowalut

    Rejestracja na Środkowoeuropejskie Forum Zarządzania Internetem jest bezpłatna. Każdy jest mile widziany.
     
    Wśród gości będzie Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska, a z zagranicy m.in. przedstawiciel ICANN – organizacji zarządzającej domenami i administrującej adresami IP na całym świecie oraz przedstawiciele czeskich, słowackich i węgierskich regulatorów, związanych z zarządzaniem domenami w tych krajach.

    NASK PIB przygotował dwie sesje tematyczne, zaplanowane na popołudnie.
    Jedna będzie poświęcona cyberprzestępczości i metodom jej przeciwdziałania przy maksymalnej ochronie prywatności użytkowników. W sesji będą uczestniczyli przedstawiciele Narodowego Centrum Cyberbezpieczeństwa w NASK i innych instytucji eksperckich.

    Druga debata organizowana przez NASK dotyczyć będzie cyfrowej edukacji i sposobów na rozwój nowych technologii w procesach dydaktycznych. Dyskusję będzie moderował Dyrektor Pionu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w NASK Marcin Bochenek, a sesję zainicjuje Kierownik Akademii NASK dr Agnieszka Wrońska, która odwoła się do wyników ogólnopolskich badań NASK, dotyczących aktywności młodzieży w internecie.

    ŹródłoNASK
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...