piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Jak się uczyć i nauczyć na odległość?

    Zobacz również

    Obecna sytuacja związana z pandemią przynosi kolejne wyzwania dla sektora edukacji w Polsce. Aby pomóc przezwyciężyć trudności związane ze zdalnym nauczaniem, Microsoft dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem oferując wiedzę, narzędzia i dobre praktyki nauczycieli z całego świata. Dzięki wieloletniej współpracy ze szkołami, samorządami oraz najbardziej innowacyjnymi nauczycielami zrzeszonymi w programie Microsoft Innovative Educator Expert usługi chmurowe dla edukacji są rozwijane,

    - Reklama -

    tak aby spełniały potrzeby uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół i administratorów IT oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo danych w placówkach.  Office 365 w planie A1 uwzględniający takie usługi jak Microsoft Teams to zestaw sprawdzonych i dopasowanych usług do tradycyjnego, jak i zdalnego lub hybrydowego modelu nauczania.

    Jak przeprowadzić lekcję online? Jak sprawdzić wiedzę uczniów w cyfrowym teście? Gdzie szukać pomocy i wsparcia technicznego przy wdrażaniu platformy Microsoft Teams dla uczniów i pracowników szkoły? O tym wszystkim można dowiedzieć się sięgając do biblioteki narzędzi oraz praktyk, które można wykorzystać w uczeniu tradycyjnym, hybrydowym i zdalnym. Usługa Office 365 w planie A1 jest bezpłatna i w pełni dostosowana do pracy zespołowej z uczniami. Platforma zapewnia możliwość wykorzystania Microsoft Teams, czyli wielofunkcyjnej aplikacji do komunikacji, prowadzenia lekcji online, ale także efektywnej pracy w grupach czy współdzielenia treści edukacyjnych; zestaw aplikacji Word, Excel i PowerPoint do tworzenia i edycji dokumentów; aplikację OneDrive do przechowywania i współdzielenia plików w chmurze czy platformę SharePoint, dzięki której uczniowie i nauczyciele mogą – symultanicznie, w ramach jednego dokumentu – pracować w grupach roboczych czy zespołach przedmiotowych.

    Zdalna klasa
    Stworzyliśmy przewodnik najlepszych praktyk dla nauczycieli, dyrektorów szkół i administratorów IT, który umożliwia szybkie rozpoczęcie zdalnej nauki. Po utworzeniu wirtualnego zespołu, nauczyciele  mają możliwość zebrania klasy w jednym miejscu online, dodawania wybranych uczniów do zajęć, dzielenia się dokumentami, tworzenia zadań, współpracy w czasie rzeczywistym i wystawiania ocen oraz dostarczania spersonalizowanych informacji zwrotnych w jednym miejscu.

    Jak zacząć zdalną lub hybrydową naukę?

    • Przeprowadzaj interaktywne dyskusje z klasą, współdziel ekran i zachęcaj uczniów do zadawania pytań za pomocą funkcji czatu.
    • Możesz pokazać film, dzieląc się dźwiękiem z systemu podczas spotkania.
    • Podczas lekcji możesz moderować dyskusję w klasie, dołączając konkretne osoby, czyniąc z uczniów prezenterów lub prowadzących dane zagadnienie.
    • Nagrywaj lekcję, aby uczniowie mogli przejrzeć ją w swoim czasie.
    • Nagrywaj każdą sesję klasową w przypadku, gdy niektórzy uczniowie nie mogą dołączyć do nich podczas sesji na żywo.
    • Do oceniania może posłużyć Microsoft Forms, który daje szansę na stworzenie testów, klasówek lub sprawdzianów
    • Poinformuj swoich uczniów o godzinach pracy i o tym, kiedy mogą się z Tobą skontaktować w razie pytań.
    • Stwórz kanał specjalny, na przykład służący do integracji lub zajęć wychowawczych. Zorganizuj wirtualne targi nauki lub grupę do czytania poezji.

    Akademia Cyfrowego Edukatora
    Jak zdobywać nowe inne umiejętności, które pomogą kształcić dzieci i młodzież? Gdzie dowiedzieć się tego, z jakich narzędzi najlepiej skorzystać, które są najbardziej efektywne, a przede wszystkim jak sprawdziły się one na lekcjach u innych nauczycieli? Jak przeprowadzić zdalną radę pedagogiczną albo w jaki sposób wdrożyć platformę do zdalnej nauki w szkole? Projekt Akademii Cyfrowego Edukatora ma w konkretnych przykładach pokazywać, w jaki sposób uczyć dzieci i młodzież w ciekawy oraz innowacyjny sposób.

    Tutaj każdy nauczyciel dowie się, w jaki sposób przygotować uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. Dyrektorzy szkół będą mogli poznać nowoczesne metody na sprawną komunikację z kadrą oraz współpracę między wszystkim osobami zaangażowanymi w życie szkolne. W programie znalazło się także miejsce dla administratorów Office 365, którzy będą mogli sprawdzać, w jaki sposób – bezpiecznie – wdrażać technologie Microsoft, z której później korzystali będą uczniowie i nauczyciele.

    Udział w Akademii Cyfrowego Edukatora jest bezpłatny.

    ŹródłoMicrosoft
    guest
    0 Comments
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Dołącz ze SkyCash do programu Mastercard Bezcenne Chwile

    Bezcenne Chwile to wyjątkowy program, w którym płatności pracują na Ciebie! Płać kartą Mastercard zarejestrowaną w programie w aplikacji SkyCash...