piątek, 22 listopada, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Jaka będzie szkoła jutra, kiedy jutro takie niepewne?

    Zobacz również

    Jak przekuć trudy zdalnego nauczania w sukces szkoły? Jak tworzyć edukację w świecie pełnym technologii? W ten czwartek zapraszamy na konferencję online „Jutro w szkole. Szkoła jutra” po dawkę ciekawostek i inspiracji. Bądźcie z nami, jeśli przyszłość edukacji leży Wam na sercu. Według informacji rządu 98% szkół działa w sposób tradycyjny. Ale liczba przypadków koronawirusa wzrasta w szybkim tempie. „Zamkną czy nie zamkną?” – zastanawiają się rodzice, nauczyciele i uczniowie.

    - Reklama -

    Będzie powrót do lekcji online, czy zajęcia stacjonarne w maseczkach?

    Zdalne nauczanie czyli jakie?
    Wiosną zdecydowana większość polskich szkół debiutowała ze zdalnym nauczaniem. Początki były trudne. Z badań wynika, że 87% nauczycieli musiało samodzielnie opanować obsługę niezbędnych narzędzi cyfrowych. Większość uczniów i nauczycieli tęskniła za bezpośrednim kontaktem, a zajęcia online wszystkich po prostu zmęczyły.
    Wirtualne wizyty na Machu Picchu czy „lekcja, temat, podręcznik – strona 56”?

    Ale może da się wykorzystać te doświadczenia i przekuć w zmiany na lepsze? Jakby nie patrzeć, nauczyciele, uczniowie i rodzice – wszyscy zyskali kilka nowych kompetencji, a cenną informacją jest to, że to relacje, a nie tylko przekazywanie wiedzy, są dla nich istotne. Może zatem zmienić sposób myślenia o edukacji? Tym bardziej, że dzieci i młodzież dziś uczą się inaczej niż my kiedyś, a internet oraz technologie, to ich naturalne środowisko.

     Inspiracją do tych refleksji będzie współorganizowana przez Fundację Orange konferencja „Jutro w szkole. Szkoła jutra” z udziałem ekspertów i ekspertek ds. edukacji i innowacji. To ludzie, którzy znają szkolną codzienność, wychodzą poza schematy i widzą edukację szerzej niż tylko przez pryzmat podstawy programowej i średniej ocen. Wśród nich są:

    • Dr Marzena Żylińska, promotorka twórczego wykorzystania nowych technologii,
    • Ewa Radanowicz, ekspert ds. innowacji i zmiany,
    • Oktawia Gorzeńska, ekspertka ds. innowacji,
    • Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczyciel Roku 2017,
    • Zyta Czechowska, Nauczyciel Roku 2019,
    • dr Maciej Dębski, Prezes Fundacji Dbam o Mój Z@sięg,
    • Jacek Królikowski, Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

    Wydarzenie poprowadzą: Justyna Suchecka, dziennikarka edukacyjna i Radek Brzózka, dziennikarz naukowy. Będzie też  Julien Ducarroz, prezes Orange Polska.

    Zapraszamy Was bardzo serdecznie!  „Jutro w szkole. Szkoła Jutra”. Czwartek, 15 października 2020 r. g. 15:00 – 16:30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pełna agenda, szczegóły i transmisja w dniu konferencji odbędzie się na www.jutrowszkole.pl

    A dlaczego ten temat jest dla Fundacji Orange ważny?

    Od 15 lat zajmujemy się edukacją. Zdrowe nawyki cyfrowe, bezpieczeństwo dzieci w internecie, nowe kompetencje: podstawy programowania, robotyki czy modelowania i druku 3d – to bliskie nam tematy. Wiele naszych inicjatyw toczy się w szkołach. Współpracujemy z setkami nauczycieli. Właśnie ruszamy z kolejną edycją programu Lekcja: Enter, żeby wspierać szkoły i nauczycieli w prowadzeniu lekcji przy użyciu nowych technologii i e-zasobów. Ze szkoleń skorzysta aż 75 tys. nauczycieli z całej Polski, a projekt finansowany jest ze środków unijnych.

    ŹródłoOrange
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    AI i centra danych: Co przyniesie rok 2025?

    Vertiv, globalny dostawca krytycznej infrastruktury cyfrowej oraz rozwiązań zapewniających ciągłość jej działania, opublikował swoje prognozy trendów związanych z wpływem...