wtorek, 3 grudnia, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Jaka jest przyszłość cyfrowej gospodarki? Eksperci poszukają odpowiedzi podczas Digital Skills Summit

    Zobacz również

    Ciekawi goście, pogłębione dyskusje o roli kompetencji cyfrowych w rozwoju gospodarki oraz debaty na temat przyszłości rynku pracy – tak zapowiada się pierwsza edycja konferencji Digital Skills Summit, która pod koniec listopada odbędzie się w Gliwicach. Właśnie ruszyła rejestracja na to wydarzenie.

    - Reklama -

    Już 29 listopada 2024 r. w Gliwicach odbędzie się wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z NASK i Politechniką Śląską. Digital Skills Summit to konferencja, w której udział wezmą przedstawiciele biznesu, nauki i osoby zainteresowane tematyką kompetencji cyfrowych w rozwoju gospodarki.

    Podczas wydarzenia eksperci przedstawią swój punkt widzenia na potrzeby biznesu związane z transformacją cyfrową oraz omówią wizję rządu w zakresie wykorzystania przez Polskę szansy, jaką ona daje. Istotnym elementem będą również rozmowy na temat pracy w gospodarce cyfrowej, wsparcia dla przedsiębiorców i pracowników w tym obszarze, a także nowych kompetencjach poszukiwanych wśród kandydatów.

    Transformacja cyfrowa wywiera bardzo silny wpływ na rynek pracy. Przekształcenie gospodarki w wersję 4.0 sprawia, że potrzebny jest również pracownik 4.0 – posiadający zaawansowane umiejętności cyfrowe i towarzyszące im kompetencje miękkie. Zapotrzebowanie na nowe kadry, zdolne do dynamicznego przystosowania się do zmiennych realiów rośnie. Na Digital Skills Summit chcemy zapoczątkować i ukierunkować krajową dyskusję na ten temat z udziałem wiodących autorytetów – mówi wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

    Podczas pierwszej edycji Digital Skills Summit zaprezentowane zostaną ponadto najnowsze trendy i prognozy na przyszłość, zarówno z perspektywy nauki, jak i biznesu. Przedstawione będą badania, praktyczne rozwiązania i projekty wspierające rozwój kompetencji cyfrowych polskich pracowników oraz liderów. Eksperci porozmawiają również o zmianach na rynku pracy, jakie wymusza automatyzacja i robotyzacja przedsiębiorstw, jakie niesie ze sobą nadzieje i obawy, a także jak zmienia myślenie o edukacji przyszłych pokoleń.

    Ciekawi goście, pogłębione dyskusje

    Podczas konferencji Digital Skills Summit będzie można spotkać znakomitych gości, zarówno teoretyków, jak i praktyków. Wydarzenie jest wyjątkową okazją do zderzenia poglądów i pomysłów różnych stron na rozwój cyfrowej gospodarki: ministrów, naukowców, biznesu oraz organizacji pozarządowych. Konferencję otworzy m.in. wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, a w wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele ministerstw rozwoju i technologii, edukacji narodowej, nauki i szkolnictwa wyższego, obrony narodowej, przemysłu.

    Nie zabraknie również osób reprezentujących środowisko naukowe. Na konferencji wystąpią m.in.: dyrektor NASK dr inż. Radosław Nielek, rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Marek Pawełczyk, rektor Akademii Leona Koźmińskiego prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, dr Michał Boni z Uniwersytetu SWPS, prof. Jacek Pyżalski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z kolei biznes reprezentować będą zarówno największe polskie i zagraniczne firmy, jak i małe oraz średnie przedsiębiorstwa. Swój punkt widzenia przedstawią również organizacje pozarządowe aktywnie działające na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

    Wydarzenie takie jak Digital Skills Summit stanowi okazję, aby w gronie przedstawicieli różnych środowisk zastanowić się nad kierunkiem cyfrowej transformacji oraz wypracować rozwiązania, które pozwolą jak najlepiej wykorzystać możliwości nowoczesnych narzędzi i rozwijać kompetencje potrzebne na rynku pracy – wyjaśnia Radosław Nielek, dyrektor NASK.

    Konferencja Digital Skills Summit będzie podzielona na trzy części:

    • Transformacja cyfrowa rynku pracy. Czy jesteśmy świadkami punktu zwrotnego, czy osiągnęliśmy status quo?
    • Nowe technologie a gospodarka i rynek pracy. Rewolucja czy ewolucja?
    • Cyfrowy rynek pracy – w jakim kierunku rozwijać kompetencje pracownika 4.0?
    ŹródłoNASK
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    LG zabezpiecza zaawansowany certyfikat cyberbezpieczeństwa pojazdów

    Firma LG Electronics rozwija swoje możliwości w zakresie cyberbezpieczeństwa w technologiach motoryzacyjnych, umacniając pozycję czołowego dostawcy rozwiązań mobilnych. Niedawno...