czwartek, 17 października, 2024

Nasze serwisy:

Więcej

    Komitet Ochrony Praw Dziecka i PayU Polska

    Zobacz również

    W związku ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego obchodzonym 10 października, Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz PayU, wiodący dostawca płatności online, ogłaszają wspólną akcję społeczną mającą na celu podniesienie świadomości na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Działania edukacyjne skupiają się na dostarczeniu rzetelnej informacji oraz wsparcia zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom w zrozumieniu i radzeniu sobie z wyzwaniami zdrowia psychicznego.

    - Reklama -

    Komitet Ochrony Praw Dziecka działa od 1981 roku na rzecz wsparcia dzieci, młodzieży i ich opiekunów. W tym celu udziela kompleksowej pomocy: psychologicznej, prawnej, mediacyjnej, prowadzi warsztaty, grupy dla młodzieży i dorosłych warsztaty. Zdrowie psychiczne i jego ochrona jest jednym z praw człowieka i dlatego specjaliści KOPD udzielają bezpłatnych i profesjonalnych porad, prowadzą terapie krótko i długoterminowe, mediacje, oraz grupy dla młodzieży i dorosłych. Prowadzą także grupy dla dzieci z zakresu edukacji emocjonalnej.

    Pomoc KOPD jest dostępna dla każdego potrzebującego, ale ostatnie lata i problemy w skali globalnej: pandemia, lockdowny, wojna w Ukrainie, kryzys gospodarczy, przyniosły ogromną liczbę próśb o pomoc. Wszystkie te wydarzenia mają wpływ na kondycję psychiczną, szczególnie dzieci i nastolatków.

    Jak wskazują badania (źródło biuro RPO):

    • Jedna na osiem osób na całym świecie doświadcza trudności zdrowia psychicznego, które mogą wpływać na jej zdrowie fizyczne, samopoczucie, sposób nawiązywania kontaktów z innymi i źródła utrzymania
    • Aż ¼ dorosłych mieszkańców naszego kraju, czyli ponad 8 mln osób, doświadczyło trudności zdrowia psychicznego
    • Blisko połowa Polaków doświadczyła pogorszenia stanu psychicznego z powodu pandemii

    Naszą szczególną uwagę zwraca Raport przeprowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Raport potwierdza to, o czym w publicznej debacie mówi się od dawna: stan zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce staje się coraz poważniejszym problemem. Przedstawione w raporcie statystyki pokazują, że sukcesywnie rośnie liczba dzieci i młodzieży objętych specjalistyczną pomocą. W samym 2020 roku liczba dzieci i nastolatków do 18 r. ż. leczonych ambulatoryjnie ze względu na zaburzenia psychiczne wyniosła 170 tys. Z powodu zaburzeń psychicznych lub zaburzeń zachowania hospitalizowanych było 6511 dzieci. Wśród nich najczęściej występującymi trudnościami były zaburzenia lękowe i zaburzenia odżywiania.

    Specjaliści naszej organizacji także potwierdzają rosnącą liczbę zgłoszeń i próśb o pomoc, zarówno od nastolatków, jak i ich rodziców oraz opiekunów. Zwracamy uwagę na niepokojące sygnały zachowania dzieci i młodzieży. Warto szukać wsparcia rówieśniczego, wsparcia osób dorosłych z otoczenia i profesjonalistów. Specjaliści KOPD mówią o tym razem z Partnerem kampanii: firmą PayU. W ramach kampanii na stronie internetowej Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz w mediach społecznościowych organizacji zostaną opublikowane liczne artykuły edukacyjne, dotyczące kluczowych aspektów zdrowia psychicznego dzieci. Materiały te będą skierowane zarówno do rodziców, nauczycieli, jak i do samych dzieci, oferując praktyczne porady, informacje oraz wsparcie psychologiczne.

    W celu zebrania środków na finansowanie działań Komitetu Ochrony Praw Dziecka w zakresie wsparcia zdrowia psychicznego dzieci, została uruchomiona specjalna strona internetowa umożliwiająca przekazywanie darowizn online: pomagam.kopd.pl. PayU, jako operator płatności obsługujący zbiórkę i partner akcji, podwoi wpłaty dokonywane przez darczyńców, aby zmaksymalizować efekt zbiórki. To pozwoli Komitetowi Ochrony Praw Dziecka działać jeszcze skuteczniej i reagować jeszcze szybciej na każdy sygnał prośby o pomoc.

    Zdrowie psychiczne dzieci to niezwykle ważny temat, który nie zawsze jest traktowany z należytą uwagą. Zbyt często problemy te są lekceważone, co prowadzi do pogłębiania się trudności. Dlatego tak ważne jest wspieranie organizacji takich jak m.in. Komitet Ochrony Praw Dziecka, które dostarczają wsparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. Podwajając darowizny, chcemy zmotywować jak najwięcej osób do wsparcia działań, które realizuje Komitet na rzecz zdrowia psychicznego dzieci – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, CEO PayU na Europę Środkowo-Wschodnią.

    Bardzo dziękuję PayU, nie pierwsza to akcja, którą realizujemy razem na rzecz dzieci i młodzieży. Każdy dzień to nowe zgłoszenia i prośby o interwencję. Każdy dzień to także kolejny dzień pracy na rzecz naszych podopiecznych: prowadzonych terapii, działań pomocowych, mediacji. Dobrze, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba i należy szukać pomocy, profesjonalnej i skutecznej. A my jesteśmy po to, aby jej udzielać. I dziękuję raz jeszcze PayU, że możemy to czynić jeszcze skuteczniej mówi Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, Członek Zarządu KOPD, Manager ds. PR i promocji.

    ŹródłoPayU
    guest
    0 komentarzy
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Garmin prezentuje swój nowy, wiodący w branży zintegrowany pokład lotniczy: G3000 PRIME

    Garmin (NYSE: GRMN) wprowadził dziś G3000 PRIME, swój najbardziej zaawansowany zintegrowany pokład lotniczy. Wyznaczając nowy standard w zintegrowanej...