Najnowsze badanie Anytime dowodzą, że multimedialne wiadomości i komunikacja Internetowa sukcesywnie wypierają podstawową funkcję telefonu komórkowego jakim jest prowadzenie rozmów.
Jak się okazało przeciętnie użytkownicy spędzają jedynie 47% swojego „mobilnego czasu” na rozmowach, preferując używanie telefonu to wysyłania wiadomości (40%), przesyłania wiadomości multimedialnych (6%) lub korzystania z mobilnego Internetu (7%). Największe zmiany nastąpiły na rozwiniętym technologicznie rynku japońskim, gdzie jedynie 24% mobilnego czasu zajmują rozmowy.
Według badania przeprowadzonego na 10.000 uczestnikach w czerwcu tego roku, content TV będzie prawdopodobnie następnym przełomowym rozwiązaniem w telefonii komórkowej. W chwili obecnej wypróbowało go 8% badanych a 33% planuje z niego skorzystać.
Niestety, przynajmniej obecnie, większość badanych zdobywa mobilną rozrywkę nielegalnie, nie płacąc za nią. Dla 38% konwertowanie legalnych płyt CD na format mp3 używany w przenośnych odtwarzaczach jest pierwszym źródłem pozyskiwania contentu, podczas gdy 36% przyznaje się do pobierania plików z sieci peer-to-peer.
Pozostałe kluczowe wnioski badania:
Telefony 3G są najbardziej poszukiwanym urządzeniem przenośnym na świecie 3G to numer jeden w przenośnej technologii – 43% opowiada się za jej wdrożeniem. Wyprzedza to znacznie inne platformy, w tym odtwarzacze mediów, przenośne gry i notebooki.
Aparaty cyfrowe to najbardziej popularne, po telefonach komórkowych, urządzenie przenośne – posiada je 81% badanych. Aparaty w telefonach komórkowych są niemal równie popularne – dostęp do nich posiada 76% badanych.
Universal McCann przeprowadził badania w ramach światowego programu badawczego. Badanie obejmuje 21 rynków wytypowanych do przeprowadzenia analizy kluczowych tematów cyfrowych w kontekście globalnym.