Lenovo Ltd, spółka joint venture Lenovo i EMC oferująca macierze sieciowe Iomega, ogłosiła rebranding produktów oraz aplikacji Iomega podkreślając tożsamość spółki joint venture i budując fundament dla nowych produktów i umów partnerskich. Umowa z Acronis, udostępniająca oprogramowanie archiwizacyjne w wybranych macierzach sieciowych Lenovo jest pierwszą z umów zawartych przez nową firmę. Z dniem 11 czerwca 2013 r. macierze sieciowe Iomega, dostępne na całym świecie, dostępne będą
z logo LenovoEMC w segmencie biznesowym; w segmencie konsumenckim będzie używane logo Iomega.
W skład rodziny macierzy sieciowych Lenovo wysokiej wydajności (znanych po marką Iomega StorCenter px) wchodzą trzy modele wolnostojące i trzy przeznaczone do
szaf rackowych o maksymalnej pojemności 48 TB:
- wolnostojący model dwudyskowy Lenovo EMC px2-300d Network Storage
- wolnostojący model czterodyskowy Lenovo EMC px4-300d Network Storage
- wolnostojący model sześciodyskowy Lenovo EMC px6-300d Network Storage
- Lenovo EMC px4-300r Network Storage Array
- Lenovo EMC px12-400r Network Storage Array
- najbardziej zaawansowany technologicznie Lenovo EMC px12-450r Network Storage Array.
Linia produktów konsumenckich Lenovo składa się z:
- wolnostojącego modelu jednodyskowego Lenovo Iomega EZ Media & Backup Center (dawniej pod nazwą Iomega EZ Media & Backup Center)
- modeli wolnostojących Lenovo Iomega ix (znanych uprzednio jako Iomega StorCenter ix): model dwudyskowy Lenovo Iomega ix2-300d
- Network Storage oraz model czterodyskowy Lenovo Iomega ix4-300d Network Storage.
Archiwizacja danych
Jednocześnie, LenovoEMC ogłasza podpisanie umowy z firmą Acronis, na mocy której wraz macierzami sieciowymi LenovoEMC oferowane będzie oprogramowanie archiwizacyjne True Image 2013 Lite PC. Acronis® True Image 2013 zapewnia automatyczną archiwizację i odtwarzanie plików na komputerach PC z systemem Windows.
Obecnie, macierze Lenovo EMC rodziny px zawierają trzy licencje na produkty ATI Lite. Acronis oferuje również specjalne ceny na dodatkowe licencje i aktualizacje dla klientów wykorzystujących macierze Lenovo.
–Spółka joint venture LenovoEMC wykorzystuje rozwiązania z dziedziny sieciowych pamięci masowych Iomega i ma na celu stworzenie zunifikowanej platformy pamięci masowej w ramach Lenovo Enterprise Product Group.– powiedział Roy Guillen, vice president w Enterprise Product Group w Lenovo, większościowym udziałowcu spółki joint venture. –W ramach transformacji produkty pod marką Lenovo będą wyposażane w nowe funkcje i opcje, tak by stanowić uzupełnienie linii serwerów Lenovo Enterprise Product Group. Stanowi to ważny element rozwoju Lenovo w świecie PC Plus.
– LenovoEMC joint venture oznacza odrodzenie biznesu pamięci masowych Iomega dzięki wsparciu dwóch liderów rynku, firm Lenovo i EMC. Segment macierzy sieciowych w cenie poniżej 25.000 USD jest najszybciej rozwijającym się na rynku i wierzymy, że portfolio produktów LenovoEMC znajdzie się na rynku w czołówce.– powiedział Joel Schwartz, senior vice president oraz general manager w Global New Business Development w EMC.
Dokonania Iomega
Iomega, firma technologiczna, od czasu założenia w 1980 była autorem wielu ważnych rozwiązań, które stały się własnością LenovoEMC:
- Iomega sprzedała ponad 430 milionów macierzy i dysków.
- Iomega otrzymała ponad 150 patentów.
- Produkty Iomega dostępne były w ponad 125 krajach na całym świecie.
- Oryginalny napęd Iomega Zip Drive, który debiutował w 1995 roku, był krokiem milowym z dziedzinie przenośnych pamięci masowych.
- Iomega zaprezentowała pierwszą macierz w 2003 roku.
- Iomega została przejęta przez EMC w 2008 roku.
- W roku 2012 Iomega sprzedała milionową macierz sieciową.
- LenovoEMC Ltd. joint venture rozpoczęła oficjalnie działalność operacyjną w grudniu 2012 r.
- Do maja 2013 r. zostało utworzone ponad 110.000 Personal Clouds z wykorzystaniem macierzy Iomega.
Dostępność
Macierze sieciowe Lenovobędą dostępne w kanale dystrybucyjnym.